Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Připojení internetu


Everest

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 126
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

ted se zeptam asi jako trubka, ale jak funguje tzv. "on line scan" v antivirech. jak to celou dobu sleduje co posilam a prijmam z internetu. a zjistuje jestli tam neni vir? to nejdriv zjisti a pak to pusti? jde mi o to, ze pokud by ten antivir nebyl sikovnej a rychlej, jestli treba ty data nemuze o vterinu treba spozdit. snad jsem se dobre vyjadril.

P.S. vzhledem k tomu ze to vsichni pouzivaji tak asi ne, jen me to zajima

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

Vzhledem k tomu, že těch dat zase tolik není a jsou to jenom holá data(žádný složitý spustitelný soubor, archív ...)by tomu antiviru nemělo případné skenování trvat víc než pár setin sekundy. Pokud vůbec tyhle data antivir shledá jako vhodného kandidáta ke scanu. Jak už tady někdo výše psal - základ je firewall, pokud možno s dobře nastaveným paketovým filtrem. Mě osobně zařval nod32 jenom párkrát na stránkách s ne zrovna košer obsahem. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zrovna u Keria je to v helpu dost dobře posaný i pro naprostou lamu a pokud je fw v learning módu, tak je to záležitost, kterou je schopna zvládnout i moje žena.:-D
Pokud ti to někdo nastaví, tak to bude +- funkční do příští instalace softu, co kontroluje aktualizace na netu atd. - pak tam stejně budeš muset vytvořit nový pravidla pro komunikaci. Je lepší si k tomu na 1-2 hoďky sednout a administraci fw si pak dělat sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dôležitou vecou aj keď si to málo ludí uvedomí je nepožadovať statickú (resp. verejnú) IP adresu u svojho internet providera. V tom okamihu totiž provider vytvára vzhľadom na účastníka proxy server - teda v istých ohľadoch funguje ako firewall. Negatívum je nemožnosť pripojenia cez remote desktop z iného PC na nete, jednoducho IP adresa nie je verejná - ale to sa rozhodne oželieť dá.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...