Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

to HOOKY

Uplynulý celý týždeň som obchodoval ZLR. Jediný pattern, ktorý mam ako tak zbacktastovaný. Zatiaľ som s výsledkami spokojný. Utvrdil som sa v tom, že funguje. Najmä ak som ho vzal po 6 úsečkách v etablovanom trende. Týždeň som uzavrel so ziskom aj napriek tomu, že som nedodržiaval plán na 100%, zachránili má práve patterny ZLR, u ktorých som si bol istejší. Pod stratové obchody sa podpísali aj chyby, ktoré som spravil, keď som mal zle nastavený trh v DOMe. Chcel som kúpiť napr. TF a nevšimol som si, že mám nastavený NQ a vrútil som sa do pozície, kotrú by som inak nevzal. Na NT obchodujem len prvý týždeň, takže ešte ho neovládam rutinne. ZLR som obchodoval na trhoch TF a NQ, Volum 2000, SL od 10 do 15, PT od 15 do 25.
Zatiaľ je to veľmi malá vzorka, takže som zvedavý, či ju potvrdím aj budúci týždeň. Relevantnejšie bude hodnotiť to asi až po mesiaci, dvoch. Tiež by ma zaujímalo, aké máš skúsenosti s týmto patternom ty a čo na to skúsenejší traderi?

V.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tak já mam na backtestu dobré výsledky a paper mam tenhle týden a oboje mam na YM 3min. SL mam 8 a výstup jsem nakonec po testování různejch nechal po zpětném protnutí 100 / -100 linky. Samozřejmě mam trochu upraveá pravidla pro vstup ( např. nemam nutnost 3 po sobě jdoucích useček na CZI atd. ) a k tomu ZLR jsem paper dělal i TLB do trendu. se ZLR mam ted malou ztrátu ( -14pt ) ale s obouma patternama mam zisk ( 36pt ). Ale když jsem se snažil dodržovat všechny pravidla přesně jako je to v manuálu tak jsem byl na ztrátách. Hodláš ještě doplnit o nějaký pattern ? já přemýšlím o ZLR,TLB a rev diver. příjdou mi takový nejjednodušší tak ještě aby spolu trochu hráli :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Urcite hodlam dalsie patterny, ale chcem ich najprv backtestovat, az potom ich budem obchodovat, lebo inak v ne nemam doveru a potom to psychicky neustojim :-(
Ja mam zatial so ZLR velmi dobre vysledky. Su az podorzivo dobre, preto som zvedavy, ako to pojde dalej. Ked dodrzim podmienky ZLR, tak mam skoro vzdy istotu, ze obchod bude OK. %Win mam 71%, DD 0,69% co mi ale robi starosti je priemerny obchod, iba 9 USD, co je zalostne malo... a RRR iba 0,57. Z dlhodobeho hladiska to moze byt problem.
Za päť dni obchodovania som vsak v zisku 340 USD. Toto je vysledok ovplyvneny, ako som pisal, mnohymi poruseniami obchodneho systemu, ako aj obchodmi, ktore som otvoril omylom, kedze este neviem celkom dobre ovladat NT. Nechcem sa nijako utesovat, alebo falosne klamat, dolezite bude ake vysledky prinesie dalsi papertrading. Toto su udaje za prvy tyzden obchodovania, som zvedavy, ake budu cisla po dalsom tyzdny, ci mesiaci. Zatial vsak mozem povedat, ze ZLR na TF s Volum 2000, funguje velmi dobre. Z obchodov podla planu mam velku radost.
Dalsi pattern budem testovat DT/DB. Vsimam si ho aj teraz, ale neobchodujem ho. Zda sa mi vsak, ze celkom dobre funguje. A potom pridu na rad aj dalsie Woodies paterny a samozrejme aj FinWin. Niektore obchody robim subezne s papertradingom aj na zivom ucte. Po mesiaci zverejnim vysledky obhodovania patternu ZLR.
Tak nech sa nam dari :)
V.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den. Prosím pomozte mi s následujícím. Mám svůj OS, se kterým jsem spokojen. Jenže mohl bych být více spokojen. Viz dnešní dopoledne 4.5.2010 měnový pár eur/usd. Nastoupil jsem do krátké pozice. téměř na nejvšším bodě v 7:15 Můj poměr SL 15 tick PT 35 tick. Krásný rychlý, jenže ve skutečnosti to šlo o 80 pips ve směru, to mě tedy zamrzelo. Já vím lepší vrabec v hrsti.............
Prosím o radu v tom směru, jak mám poznat, že trh má tu sílu pokračovat dál? Na vstupy používám CCi, stochastic, MA
Proč tam byl dnes dopoledne takový pěkný sešup? Unikla mi snad nějaká fundamentální Zpráva? Trejdím intra na 15 min grafu
Moc díky za reakci na můj příspěvek
Karel :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

donkarlito:
nejlepší rada je pochválit se za perfektní obchod. co se dělo po dosažení plánovaného PT je zbytečné sledovat s rozechvěním. kdyby se cena okamžitě po dosažení PT otočila až za SL, tak budeš taky frustrovaný? :) snažit se vychytat pohyb od začátku až do samého konce se dá jen s křišťálovou koulí a tu, předpokládám, nevlastníš. pokročilejší metodou může být trailování SL, ale k tomu ti musí pomoci dobrá statistika systému, zda je to pro tvůj systém efektivnější. jinou metodou může být obchodovat více kontraktů, první polovinu ukončit na pevném PT a zbytek trailovat, ale jsou systémy, kdy to není rentabilní - ale pro psychiku to může být lepší :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

donkarlito:

ja jsem dnes obchodoval take na 15M TF cable GBPUSD. Ten pohyb byl celkem avizovany. Pokud pouzivate PIVOTY tak jej musite videt. Centr. pivot je na hodnote 5254 a nad nim 5263 vznikla formace DT /rozdil mezi vrcholy 1pip/, jeste pred otevrenim Londyna. Cely vstup je podporen prurazem PDL/prev. day low/, coz je sama o sobe zajimava technika obchodovani forexu. Nyni dorazil trh k S2 a bude tvorit korekci.

Cely short by nemel vyznam pokud by neobchodovali banky a instit. traderi. Zkuste se zamerit na tyhle hrace proc a kdy zadavaji vetsi objednavky a muzete se snimi svezt. Neni to uplne o COT.

at se dari focus

opravuji: vy jste obchodoval EURUSD ja GBP .... ale je zde vysoka korelace takze zaver je stejny ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji pěkně za odpověď. Ano už to vidím.... Pivoty moc nepoužívám, to hned změním. Koukám i na ostatní měnové páry jak korelují, ale že by formace DT na cablu až tak vše ovlivnila? No musím se ještě moc moc učit. Díky i Tobě focus, máš taky pravdu, musím být rád že mi obchod dopadl ůspěšně, dle plánu, dle mého RRR a MM. Díky
Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den. Potreboval by som radu, mam XTB meta trader, stiahol som si zo stranky codebase.mql4.com obchodny system, aby som tomu lepsie porozumel a vyskusal si to. Problem je v tom, ze aj ked vo vlastnostiach tej strategie (Metatrader Expert Advisor e-Regr and Metatrader Indicator i-Regr) odskrtnem "Zive obchodovanie", obchodny system nic nerobi. Mal som ho pusteny asi 5 dni a nic. Skusal som s nim backtest, a ten isiel v pohode. Dakujem vopred za radu. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
měl bych dotaz ohledně timeframe. Neustále přepínám zobrazení mezi 1M a 5M grafy, EURUSD. S ohledem na finance (zatim jen virtuální) bych upřednostnil obchodování 1M TF, ale stává se mi, že prostě těkam mezi 1M, 5M a i 15M zobrazením a to proto, že to co se často zdá být novým trendem je jen korekce z hlediska vyššího TF, která pak zase hodně brzo skončí. Když pak čekam na validaci trendu, překonání S/R zón.,atd. a konečně vstoupim, korekce je u konce a cena se zas vyvíjí původním směrem.
Je lepší držet se jednoho TF a obchodovat trendy prostě tak jak vypadají práve z hlediska tohoto TF, nebo byste doporučili i sledovat situaci v okolních TF? Případně něco zcela jiného?
Díky moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...