Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...

Já se s WCCi peru už pres půroku a teda můžu říct, že mám jisté výtky a maličkosti, ale jinak mi to přijde jako ziskový systém. Pužívám klasické defoltní nastavení a periody 14,6. Obchoduji EUR/JPY na TF30 a GBP/JPY na TF15. Používám SL20p a PT60p, prozatím. S tím PT budu ještě hýbat. Dosti negativně na mě působí otočky na +57p a zároveň stavy, kdy vyskočím s 60p a koukám jak to jde jeste dvojnásobek, trojnásobek, čtyřnásobek dál a já už se jen dívám. Ted nově zkouším zařadit také posuny na BE+1 na zisku +30p a pak trialing SL30 po 5ti pipsech. Jinak si myslim, že jsou místa, kdy máte témeř 99% šanci že dané ZLR, obchoduji jen ZLR, že dané ZLR bude uspěšné. Zatím se řídím pravidlem trend je frend, takže patterny protitrendové nechávám u ledu. Jinak se v backtestu pohybuji kolem +300 pips týdně, ale je jich tam schovaných mnohem více, jen je dostat ven :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Backtest je asi půlroční, když jsem ho dělal, spíš jsem hleděl na množství obchodů než na časovou periodu. Ale za těmy procenty si vázně stojím. Prostě některá ZLR jsou jako z knížky vystřižená a SL20 a PT60 na nich odjedeš bez sebemenšího zaváhání. A podle procent to vychází tak, že z 10ti obchodů 3 končí na PT, 4 na BE+1 a 3 na SL, což při takovém MM dělá 3*60 + 4*1 - 3*20 = +124p - (spread+slipp). Ale je to jen laborování, ted treba zkousim to BE+1 na +30p a kdyz bych tam dal PT30, tak je to statistikou 7xPT30 a 3xSL20 což je třeba 150p za 10 obchodů :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2rhombic1:
S těma deseti obchody souhlasím, v současné době jich mám něco málo přes 180. Udávaný příklad jsem psal jen ve smyslu poměru k aktuálnímu výsledku z testů. Máte někdo zkušenosti s trialing SL? Potřeboval bych něco, co by mě podrželo v obchodě co nejdéle, pokud na +30p posunu k BE+1, tak bych to potřeboval i nadále nějak ošetřit. Jenže na TF30 se mi třeba na GBPJPY stává, že dostanu na 3 barech +60pips, vyskočím na PT a koukám jak to leze mnohem víše, tak jak jsem to tu už popisoval. Myslím že z dlouhodobého hlediska statistiky by bylo výhodnějsi něco takového používat, protoze tak 1-2 týdně se to takhle utrhne a vpřípadě že použiji SL20 a potenciál zisku je někde na 200-300 pips, tak je to RRR skutečné lákavější než RRR-3 u 20/60. Stává se to tak že např. u Long vstupu dosáhnu PT60 ještě dřívě, než se TCCi otočí, Pokud bych v takovém případě pozici ještě podržel, vystupoval bych na uplně jiných číslech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tohle by nebylo špatné si vytisknout a přemýšlet o tom, www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/vystupy-u-intradenniho-obchodovani.html určitě hodně řeší i vícenásobné výstupy na různých PT, ale co jsem zkoušel různé strategie je dobré posunout SL na BE a pak očekávat velký profit a mít pevné nervy, když zrovna nic nepřichází, na volatilních trzích se to časem projeví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Právě nevím, jak velký v tom bude rozdíl. Na BE+1 se dostávám často. Otázkou v tomto případě je, zdali to nechat v téhle fázi růst a mít nervy na uzdě, nebo vybírat třeba i těch 30p které jsou potřeba pro BE+1. Zkusím to nějak propočítat z dat co mám k dispozici. Zrovna včera jsem koula na obchod tusim na GY nebo EY, 11.12.2007-23:30
až 12.12.2007-09:30, šlo to o 450pips se ZLR na zacatku. Takze já bych na stávající setup bych chytil vrabce na +60p a pak sem cumel, jak dalsích 6,5 bratříčků zůstalo za hlasitého cvrlikání sedět na střeše . . . Ono otázkou taky zůstává, co je to velký profit, pokud si dám PT200pips a na 180pips se to otočí a skončím na BE+1, to budu teda pěkně nas*anej :) Ale chce to cvik, jdu to zkusit, kdyby měl někdo dalši pripomínky, dotazy nebo cokoli k diskuzi, budu jen rád. Z výsledku budeme těžit všichni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vkládám zde náhražku CZI a SW pro ZLR. Jedná se o pásmový filtr, který velmi účinně filtruje nejsilnější trendy a drží nás pryč od mrtvého trhu, nebo slabších trendů, kde se ztrácí naše investice na SL, odfiltruje 70-80% obchodního času. Doporučuju zkusit na vhodných párech TF 15,30,1H s nastavením period 34 až 50.

4951

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...