Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

dobrý den všem,

mám dotaz.

Stáhnl jsme si TradeSattion 9.1 a začal jsem se učit ovládat platformu dle návodu. Prozatím simulaci.

Nevyplňují se mi nákupi či prodeje. Je to způsobené tím, že nemám zakoupená živá data (real data) ?

Mrknul jsem se na ceník TradeStation a z nabídky by to měl být balíček " OptionStation-custom real- time options analysis"
za $59.95/ month- je to tak?


Děkuji za radu


Link to comment
Sdílet pomocí služby

moky,

Ano, strhnou ti to z fundovaného účtu.
Ve výpisu pak uvidíš kolik a za co platíš, viz kopie z mého výpisu:

8/09/3 F1 REDUCED DATA OFFER FUTURES 08/ US 20.00
8/09/3 F1 TRADESTATION: NYBOT 08/13 US 85.00
8/09/3 F1 TRADESTATION: NYMEX DELAYED 08 US 1.00
8/09/3 F1 TRADESTATION: NYSE 08/13 US 1.00

Zdenek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mirdo,

Jak jistě víš, symboly FGBL a FESX se obchodují na burze Eurex.

Ceny za data jsou na TS webu: www.tradestation.com/pricing/software-and-data-pricing/market-data-pricing
Hledej Eurex pod "Futures & Futures Options Data".

K ceně za data zřejmě zaplatíš ještě "European Region Fee $10 per month" (nemám praktickou zkušenost, ale píšou to tam).

Pokud chceš jen testovat, tak zřejmě zaplatíš pouze ten Euro-region poplatek $10 a historická data máš zdarma.

Zdenek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SIM je v podstatě totéž co reál, má stejná pravidla a podmínky, jediný rozdíl je ten, že vaše příkazy jsou směrovány na servery TS, které je neposílají na trh. Pokud jste zalogován na SIM, dostanete také nižší prioritu pro reálná data, takže můžete mít malinko horší "pingy" a dostupnost reálných dat proti těm, kdo jsou zalogováni na reálných účtech.
Z toho vyplývá, že ani na SIMu nemůžete exekuovat příkazy na zpožděných datech. Pokud máte reálná data, ať už placená nebo neplacená, mělo by být možné dělat SIM trading. Pokud nemáte rela time data, nepůjde vám dělat obchody. Nebyl jsem na SIMu už několik měsíců, takže si přesně nepamatuju, jestli tam není někde zakopaný pes, ale asi ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mirdo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Díky Zdendo. Takže dokud nezaplatím data,nemohu
> spustit SIM žádný trh? Ani Forex,který je free?
> (Založil jsem účet futures, ne forex). Mirdo


Mirdo, na tyto otázky odpověď neznám....když jsem ještě jel SIM, tak jsem měl data Futures zaplacené a Forex jsem na SIMu nezkoušel.......nicméně pokud máš otevřený účet a nainstalovaný TS, tak to prostě vyzkoušej a odpovíš si sám na základě vlastní reálné zkušenosti. Zdenek.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirdo,

"@" před symbolem znamená, že jsou k aktuálnímu kontraktu pospojované historické kontrakty.

Aktuální kontrakt TF pro Live trading je "TFZ13"
Denní session (9:30 - 16:15): "TFZ13.D"
Denní session-kontinuální kontrakt (pospojovaná historie kontraktů): "@TFZ13.D"

Symbol pro backtesting je: "@TF" nebo denní session "@TF.D"


....to samé je u ostatních US symbolů: NQZ13, YMZ13,.....

Info např. tady:
www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/e-mini-nasdaq-100_product_calendar_futures.html
www.theice.com/productguide/ProductSpec.shtml?specId=86

Problémy s TS tady: community.tradestation.com/discussions/Topic.aspx?Topic_ID=24092

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sepo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den, viete mi prosim poradit, ci platforma
> TradeStation pracuje aj v prostredi OS Mountain
> Lion (Apple)? Ak ano, ma praca s platformou nejake
> obmedzenia?
> Dakujem za radu


Pokud je mi známo, tak platforma je napsána pouze pro Windows, tj. pokud byste chtěl TS spustit, musel byste si nainstalovat nějaký emulátor pro váš systém. Neporadím, nemám tu u sebe nic od Applu, tak ani nevím, jak si s tím v tomto systému poradit.

Pro Mirdo bych ještě doplnil k pohotovému příspěvku od Zdenkat - symboly pro futures se skládají z několika "částí", pokud je na začátku ten @, tak to už víte od Zdenkat, pak je tzv. symbolroot, to je to TF, YM, NQ apod. a pak hned následuje kontraktní měsíc a dvojčíslí roku. Equity futures mívají 4 rolování do roka a obchodují se kontrakty H, M, U a Z, čili TFH13, TFM13, TFU13, TFZ13, TFH14 atd... Odkdy dokdy se daný kontrakt dá "rozumně" obchodovat, si zjistíte na stránkách CME nebo potom přímo v platformě uvidíte sám, že se při rolování prudce mění volume u jednotlivých nejbližších kontraktů. Než něco začnete obchodovat, tak si ideálně sám zjistěte veškeré nutné informace, abyste si to zažil a nezapomínal na to :) Konečná pro daný kontrakt je tzv. LTD = poslední obchodní den, teď máte zrovna ideální příležitost se tomu věnovat, protože tento týden rolády mezi U a Z kontrakty byly.

Pokud byste chtěl obchodovat komodity apod., narazíte na více kontraktů a rolování je častější. Je dost důležité si to přesně zjistit, broker vám měl sice nezavřené pozice zavřít, abyste se vyhnul vyrovnání (cash settled nebo physical delivery), ale není ideální tohle řešit kvůli zapomnětlivosti :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...