Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

@ Honza K.

trosku me to dalo zabrat, ale prece jen jsem na to s pomoci TS helpline prisel - podminka
If Date > Date[1] then dnes_obchod = false
bohuzel zpusobi to, ze to otevre jen obchody, ktere jsou na prvnim baru dne.
Nejaky dalsi napad jak tohle obejit?
Jinak mi byl doporucen program Portfolio Maestro od TS, ktery je nad 10 obchodu mesicne zdarma.

Jenda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ CIP

pokud se bavime o TS strategy performance reportu, tak me napada jen to exportovat do excelu a tam to vyfiltrovat pomoci DENTÝDNE prip. WEEKDAY.
Nebo to filtrovat uz ve strategii pomoci DayOfWeek, kde 0 je nedele, 1 pondeli, 2 utery,...6 sobota
help.tradestation.com/09_01/tsdevhelp/mergedprojects/elword/word/dayofweek_reserved_word_.htm

Jenda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak dnes mi byl schvalen ucet u Trade Station a teda nemel jsem zadne problemy s komunikaci. Jen Geraint byl na vakaci tak se toho ujmul Peter a pohoda.
Vse s mensimi problemy probehlo hladce.
Chci se zeptat jestli akce Financnika je nejak casove omezena? Myslim tim jejich sleva na kurz a brozura k nastaveni TradeStation?

Diky (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte vie mi niekto poradit? chcel som vyskusat demo ucet u TS podla navodu nizsie avsak po zadani kodu 2330ABLX to odo mna nechce ziadnu platbu, iba mi ponukne na stiahnutie dokumenty ako keby som si chcel zalozit realny ucet.. zakladal si niekto demo platformu niekedy teraz?

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/Ucet-TradeStation-02.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, aj mna by zaujimalo ci je mozne obchodovat cez Tradestation komoditne spready, a este by ma zaujimalo, ak po fundovaní uctu min 5000usd mi klesne nahodou ucet pod 5000 tak ci je mozne obchodovat (alebo aka je min. ciastka na ucte aby bolo mozne este obchodovat, ako napr. pri IB 2000usd). Som to nenasiel na ich stranke.
Dakujem za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Komoditní spready neobchoduji, takže toto info jde víceméně mimo mě, ale tipuju, že jestli vám jde hlavně o to, zda vám TS poskytne "služby" jako speciální spreadový margin apod., tak to se obávám, že nikoliv (neověřeno), co se týče funkčnosti, tak spready si obchodovat můžete, neměl by být problém s trochu větší znalosti EL a OOEL si vytvořit strategie a obchodovat to, případně zadávat příkazy ručně, nicméně není to podle mého názoru platforma, která by byla na tento typ obchodování ideální.

Pokud vám klesne účet pod 5000, tak stále obchodovat můžete, samozřejmě ale počítejte s tím, že čím níže budete, tím více budete narážet na problém, že nemáte dostatečné krytí na initial margins. S jakým minimem vás ještě nechají obchodovat, to nevím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem za pomoc, som im pisal mail s dotazmi, ale ja blb som sa zabudol spytat na spready...tak som im napisal znovu a este mi neodpovedali, co sa tyka financii na ucte tak kym mate na margin tak mozete otvorit poziciu, mi odpisali...
Rozhodujem sa medzi IB a TS...spociatku chcem obchdoovat sezonne komoditne spready a neskor zacat intraday NQ, to zatial len paper, hadam mi odpisu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík za info speks. Používám obě platformy a podle mě si budete lépe rozumnět s TS, pokud budete chtít využívat trochu TA, přizpůsobovat si grafy, práce s matrixem mi přijde lepší než s book traderem atd., pokud si budete chtít testovat různé kódy, nápady, tak bych bral fakt TS. Počítejte na druhou stranu s tím, že TS má dražší "provoz", pokud neobchodujete, můžete narzit na poplatky za platformu, nicméně je možné, že běží různé akce, jak už zmiňoval Tomáš v jednom svém článku, a můžete používat alespoň nějakou dobu TS zadara.
Data v IB máte taky lacinější, na druhou stranu v TS za to dostanete nefiltrovaná data a daleko víc historie (6 měsíců tickových dat a mnoho let minutových/denních).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak posuzuje TS podmínku "Marketposition". Když mám ve strategii např. If Marketposition = 0, then...... posoudí TS jestli není otevřena jakákoliv pozice (mám na mysli jakýkoliv trh a timeframe), nebo tuto podmínku aplikuje pouze na trh a tf kde je strategie aktivní?

Jde mi o to jak to udělat, když chci současně obchodovat více trhů nebo více strategií na jednom trhu, ale v daný okamžik být pouze v jedné pozici. To znamená dostanu signál, nejsem v pozici vstup je exekuován, jsem v pozici a na jiném trhu dostanu signál, ale strategie neprovede exekuci (protože jsem stále v předchozí pozici).

Díky za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marketposition vidí pouze do aktuální strategie a posuzuje pouze pozici strategie, nikoliv REÁLNOU pozici na trhu. Můžete tedy obchodovat např. dvě strategie na stejném symbolu ve dvou různých grafech, jedna může být long, jedna short, vaše reálná pozice tedy bude v tu chvíli flat, ale každá z těch dvou instancí bude mít marketoposition nenulovou, tj. 1, resp. -1. Pokud reálné pozice v trademanageru nesouhlasí se součtem pozic běžících strategií, pak strategie budou mít position match = false a je obvykle nutný váš zásah.

Pokud chcete mít na jednom symbolu pouze jedinou pozici, doporučuji použít OOEL, případně využít např.

Value1 = GetPositionOpenPL(GetSymbolName, GetAccountID);

a poté ověřovat, zda je value1 pro daný nenulová

If Value1 0 then begin
buy next bar market;
end;

Nezapomeňte, že pokud jde na jiném grafu v průběhu kompletace aktuálního baru jiná instance do pozice, bude Value1 nenulová až v průběhu dalšího baru a to může přinést v určitých případech komplikace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.:

1. Je teda možné mať spustených viac stratégií súčasne na jednom účte a na jednom symbole, samozrejme každá stratégia na inom grafe a všetky len do longu - bez problémov? Alebo sú aj tam nejaké zádrhele, na ktoré si treba dať pozor? Samozrejme okrem programových podmienok týkajúcich sa počtu pozícií.

2. "Můžete tedy obchodovat např. dvě strategie na stejném symbolu ve dvou různých grafech, jedna může být long, jedna short, vaše reálná pozice tedy bude v tu chvíli flat, ale každá z těch dvou instancí bude mít marketoposition nenulovou, tj. 1, resp. -1. Pokud reálné pozice v trademanageru nesouhlasí se součtem pozic běžících strategií, pak strategie budou mít position match = false a je obvykle nutný váš zásah."

Znamená to, že reálne možno obchodovať dve rozličné stratégie na jednom symbole (a jednom účte), pritom jednu do Long a druhú do Short bez problémov? Jedná sa mi o to, že ak vstúpia do trhu obidve stratégie, tak u brokera sa navzájom zrušia - reálne je u brokera flat pozícia, ale v platforme ostávajú SL1, SL2, PT1 a PT2 zo stratégií. Je výsledné správanie stratégií na účte rovnaké, ako keby sme mali dve stratégie na dvoch účtoch? (Okrem programových podmienok týkajúcich sa počtu pozícií).

3. K tomu ma napadá ešte jedna otázka. Či je SL a PT len v platforme? Alebo sa zasiela k brokerovi hneď po vstupe do obchodu, resp. po prechode MarketPosition z 0 do 1 (pri Buy), teda nasledujúci bar?

Vďaka za odpoveď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bez problémů, já takhle obchoduji normálně. Musíte mít akorát zaškrtlé ve strategy properties (properties for all, kartička automation) "Allow multiple strategies....", aby se navzájem poznaly. KAždá strategie si drží svoje SL a PT, pokud je máte definované stejně jako kdyby jela jenom 1 strategie, čili chová se to celé zkrátka jako součet výsledků jednotlivých instancí. Pokud máte definován SL jako setstoploss, tak ten je aktivován okamžitě se vstupem a deaktivován po výstupu z pozice (pokud ale vystoupíte manuálně, zůstane viset). Pokud chcete mít jistotu, že je SL aktivován vždy ihned a v pořádku, dejte si ho klidně hned na začátek kódu i když ještě nejste v pozici, třeba po deklaraci inputs a vars. Hlavně se vyvarujte tomuto:

If marketposition = 1 then setstoploss();

apod.

Stop se zadává podle vašeho nastavení, doporučuji zašrtnout ve stejné kartičce dole "Send strategy generated stop orders a pokud máte stopy hodně blízko, tak i tu druhou volbu. Pak podle trhu je stop odeslán přímo na burzu, nebo pokud burza stop market nepodporuje, tak na stop servery TS. Jste tak chráněn proti případnému výpadku na vaší straně.

Problémy nastat mohou vždy, hlavně v případě, že máte blízko nastavený jak target, tak stop, tedy třeba 2 - 5 ticků, pak je problém odhadnout, co bude dřív exekuováno a co tedy poslat na trh, zda stop nebo target. Diskutuje se to i na forech TS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...