Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

Zdravím,
ano, hodně informací je v angličtině a nemyslim si, ze je to zatěž, přeci jen se jedná o vaše osobní finance a budoucnost, ale je na každém, jakou cestou se vydá.
Co se týká brokera, tak osobně bych se po českém brokerovi ani nerozhlížel, natož ho kontaktoval, ale určitě různé reference a zkušenosti najdete i zde na webu. Předně poté zapomeňte na poplatky 4-6 USD/RT, to si troufám tvrdit, že v u českého brokera nadostanete. Pro komunikaci s brokerem, byť v Chicagu, neni rozhodně potřeba být rodilý mluvčí, nebál bych se toho.
Myslím, že do "pohodového" přemýšlení nad strategií patří i výběr brokera, dat, platformy, programu pro grafy apod ... ale na to zcela jistě přijdete časem sám.
Pro data, jak jsem psal zkuste kombinaci Ninja Trader a Zen-Fire, jsou tu i vlákna v diskuzi, kde vám zkušenější rádi pomohou.

Tento web Vám, zcela jistě dá nepřeberné množství informací o tradingu a celou řadu pozitivních i negativních zkušeností obchodníků, jak komodit, tak forexu, ale zcela jistě Vám nikdo neukáže přesnou cestu kudy jít, k úspěšnému cíli, to už je na vás, si to vše poskládat, co Vám bude sedět a vyhovovat, jsou to Vaše peníze a je na tom všem skvělé, že to vše máte ve svých rukou a že to funguje je zřejmé na řadě obchodníků zde na fóru, kterým to šlape a některým zatraceně dobře.
Takže moje doporučení zní, čtěte dál a srovnávejte, svoje očekávání a možnosti a určitě dojdete k dobrému cíli.

každopádně, ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

teď zrovna testuji, čtu, hledám - zatim je můj horký favorit pro live obchody Saxobank - aspoň v minitraderu maji slovenštinu, po registraci volal slovensky mluvící obchodník z Londýna, emaily posílají v češtine, dokonce i stránky a (nevím jestli všechny) analýzy jsou v ČJ. S důvěryhodností také u nich problém není....
No uvidíme až půjde do tuhého, zatím jsem na začátku a každým dnem mi připadá, že cím víc se toho dozvím, tím míň toho vím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

lfoltan: Tak ja jsem u Oandy a jine nez kvalitni plneni jsem zatim nezaznamenal.
EuroMoney Excellence Awards kde byla Oanda nominovana v kategorii Best Global Foreign Exchange House jako jediny samostatny broker mezi bankovnimi domy k likvidite pise:
"OANDA's ability to process tickets is something the banks wish they could emulate. It averaged more than 400,000 transactions a day throughout 2007 and on August 17 an incredible 1.5 million trades went through on its FXTrade platform."

K vychylovani cen-to je proste forex, z toho co jsem precetl na forech tak tyto technicke problemy vyjimecne mivaji i ti lepsi brokeri...ale o umyslne manipulaci s cenami asi nemuze byt rec. Ale k tem spreadum pozor-Oanda miva nizke spready jako 0.9-2 pro majors zhruba 13-14h denne obvykle pocinaje otevrenim Londyna, jinak pocitejte s beznymi spready 2-4.

Takze abych shrnul:
+
velmi nizky spread pul dne(zejmena znatelny u exotickych paru ktere u jinych brokeru pro extremni spready prestavaji byt zajimave)
desetiny pip
libovolne maly objem
hodne siroka nabidka menovych paru
urok pocitany po vterinach

-
pro nekoho platforma(podle me dobra pro zadavani prikazu a sledovani jednoho grafu, no ja vetsinou koukam do mt4 kde mam vedle sebe naskladanych grafu trochu vic)
neumoznuje hedging
natahovani spreadu u zprav
paka do 1:50
zadny trailing stop

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fesira Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahojte všetci,
>
> želám veľa úspechov....
>
> Prosím o radu a odporučenie seriózneho brokera ,
> ktorý je ochoný akc účet vo výške cca 5000 USD...
> ďakujem
>
> Rasťo


podle toho, co chceš obchodovat. jest-li forex, tak téměř všichni brokeři. $5k je dobrý základ. pokud komodity, tak snad jen CFD a to je částka také dostačující.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fesira: S 5000USD si uz muzete vybrat v podstate kohokoli pokud nepotrebujete podporu v cestine. Vybiral bych tedy nejspise podle softwaru - nejdrive tedy je treba vyzkouset zda budete vyzadovat nejaky konkretni software nebo placena data a pote vybirat brokera ktery tyto pozadavky splni. Anebo si vystacite s platformou a datafeedem ktery nabizi broker zdarma.
V tomhle ohledu trochu Global Futures pokulhava-nazor na platformy at si udela kazdy sam, ale jini brokeri casto nabizeji platformu s grafy bez poplatku.
Z levnych bych zkusil otestovat platformy napriklad u brokeru OpenEcry, Tradestation, Transact a brokery pod nim-Infinity futures(tusim ze zde na foru bylo psano ze komunikuji v cestine), Proactive futures.
pozn.: da se narazit na stejnou platformu pod ruznymi nazvy, napr OECtrader, EZ trader a infinity trader

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...