Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den kanosi,
obávám se, že vkládání odkazů na brokery je proti pravidlům diskuze, tak se jich tady moc neobjeví. Dost jich nemá v ČR licenci a mohli by být problémy ze strany ČNB, už si přesně nepamatuji jaké, ale bylo to tu x-krát probíráno.

Sice nevím, kde jste všude hledal, ale nezdá se mi, že by toto bylo tak těžké :)
Doporučuji projít fórum, kde je probíráno dost brokerů nebo vyhledávání Google a v neposlední řade stránky www.elitetrader.com.
Každopádně bude příště lepší blíže specifikovat dotaz, otázky typu "nějaky FS broker" nedává moc šanci konkrétně pomoci ... dobré je znát s jakým účtem můžete začít, jaké služby očekáváte, jaké poplatky, jakou strategii apod ...

at se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
platí pořád, že stačí u IF nafundovat účet 3 000$ + mít Sierru a je možno nějakou dobu papertradovat na demu a jediné co mě to zatím bude stát bude prodlužování pronájmu Sierry? Asi jsem slepá, ale na jejich stránkách (IF) jsem to nenašla.
Jaký mají IF margin pro ES? - Psala jsem jim, ale nedostala jsem odpověď :-(
Díky
Denisa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobry den vsetkym,
po dlhom a neuspesnom hladadni som sa rozhodol vyhladat pomoc niekoho skusenejsieho na financniku. Prejdem hned k veci: planujem zacat obchodovat pozicne niektore komodity a indexy. Rad by som mal ucet v Eurach, nakolko sa chcem zameriat hlavne na Dax, euro bondy atd a dolar teda povazujem za zbytocnu zakladnu menu. Avsak najradsej by som mal u brokera otvore ucty dva….navzajom od seba nezavisle, jeden v EUR jeden v USD. Je vhodne realizovat to u jedneho brokera alebo lepsou alternativou su brokeri dvaja? Ma s tym niekto skusenost? Obchoduje tu niekto aj cez europskch brokerov alebo to riesite vsetci cez Ameriku? Logicky mi vychadza ze pre obchodovanie DAXu by mohol poskytovat vyhodnejsie podmienky europsky broker, avsak realita moze byt ina. Na trhu posobi uzasne množstvo brokerských firiem a tak je vyber niekedy komplikovany? Chcem sa preto spytat na vase skusenosti…opakujem, jedna sa o pozicny trading, elektronicke trhy, aplikovany bude mnou upraveny system vychadzajuci z tripple screen od Eldera. Zaujimaju ma hlavne: vyhodne poplatky RT, dobra platforma plus software…možno som mnohych nahneval a povedia si ze dalsi lenivy amater. Na svoju obhajobu by som povedal ze som stravil skutocne obrovske kvantum hodin na fore ale bud na otazky ohladom vhodných brokerov na pozicny trading nebla odpoved a potom sa tam rozbehla diskusia o minime na ucte a inych …alebo ked som sa uz dopracoval k niecomu co ma zaujalo, zistil som ze je to broker zamerany na ID a ze při drzani pozicii cez noc robi problemy.Mozno iba neviem dobre haldat.
Tiez som si vedomy toho ze mnohy by zrejme reagovali tak, ze na vybere brokera nezalezi a ze dobry postup je vyskusat niekolkych atd ale mne ide iba o co najepsi zaciatok…urcite casom brokera zmenim v navaznosti na moj pokrok a tym aj ine ocakavania a sluzby od brokera, ale zase nema zmysel neinformovane poslat peniaze niekam kde to na prvy pohlad vyzera zaujimavo a po mesiaci plakat ze mrzne platforma a ze broker je dost neochotny podat pomocnu ruku ked sa vyskytne problem…preto som sa rozhodol prist s radou o pomoc sem nakolko z diskusie vidno ze je tu par seriozních jedincov ktory by mohli dobre poradit a usetrit mi tak spustu casu, stresu a možno aj penazi.
Ospravedlnujem sa za zdlhave a asi aj nudne citanie a vopred dakujem za akukovek radu a zodpovedanie apson jednej otazky.

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tě,

nepatřím asi mezi většinu tady obchodníků na Financniku, cítím se tak proto, že o platformě u Saxo Bank se nikdo moc nerozepisuje. Já mám s nimi nejlepší zkušenosti. Můžeš držet účet jak v Kč v tvém případě asi Skk a nebo už v těch eurech a např. současně v USD. Mezi těmito měnama můžeš převádět z jedné měny na druhou v průběhu dne podle toho jak se Ti zdá výhodné držet větší sumu v té které měně. Přemění Ti jednotl. měny za aktuální kurs na devizovém trhu a bez poplatku.
ˇPlatforma na profesionální úrovnia osobně mi sedí jako ušitá. Obchodují se zde akcie, CFDs, futures, i forex při spreadu 2 pips. Pozice se drží v pohodě, osobně jsem se při obchodech na CFD kolikrát dostal pod margin a to dost hluboko, a ze strany SAXO BANK přišlo zavření obchodu skutečně když už byla ztráta alarmující ve vztahu k marginu.
Takže To je má zkušenost, výborné je že jsou stránky i ve Slovenčině což uvítáš. A Tvým průvodcem a veškeré dotazy a radyřešíš s panem Richardem Borárošem, karolem Pivovarcsym, nebo Radimem Dohnalem.
Každý den posílají konkrétní strategie pro daný den, které budou realizovat v SAXo, a taky na chatové liště v platformě, v průběhu dne Tě informují co v konkrétních obchod. v tu dobu dělají.
Slovenské stránky jsou www.saxobank.sk. Tam Vše najdeš

Zdravím a hodně úspěšných obchodů

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Ales, cez vikend som mal konecne trosku casu omrknut situaciu na saxo....a teda pridavam svoj komentar. pracujem trosku s demom, proti tomu nemam vyhrady, myslim ze by to sedelo aj mne. nepaci sa mi vsak vyska poplatkou. Nie je to katastrofa, ale zase ziadna lacna zalezitost kes si vezmes ze obchodujes s viacerymi konraktmi a dost casto, oproti najznamejsim US brokerom je to par desiatok percent drahsie. Mozno aj preto o nich ludia na fore moc nediskutuju. Mozem sa ta spytat co konkretne obchodujes, ako dlho ides live a aky druh obchodika si? ese k tym poplatkom...zjednaval si cenu, alebo si zobral co ponukli?
S tymi menami sme sa asi uplne neporozumeli....konverzie moc nechcem. Ide mi o co najvacsiu jednoduchost a pehladnost, planujem otvorit dva ucty, jeden povedzme v EUR na euro trhy a jeden v USD...alebo dva v EUR a kazdy bude vyuzivat ine trzne situacie, teda trading dvoch systemov s dvomi uctami u jedneho brokera...preto som pytal aj o radu v tomto smere, lebo mozno je vyhodnejsie otvorit si u kazdeho brokera jeden ucet...nemam skusenost...neviem.
V kazdom pripade dakujem za reakciu, rady, cas a ochotu...prajem mnoho uspechov a dufam ze sa to tu aj trosku rozbehne, lebo zatial sa to novymi informaciami nehyry, aj ked zdlhave preluskavanie fora ma posunulo opat trosku vpred.V porovnani so stravenym casom je to vsak dost neumerne....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...