Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

Zdravím,

prechádzal som si forum brokerov a viacmenej som našiel dobrých brokerov pre ID obchodovanie, napr. Mirus Futures.
Vedel by mi niekto dať ale tip na brokera s normálnymi poplatkami RT pre pozičné obchodovanie s komoditamy ako sú Corn , Sugar, Soyabeans, mini Soyabeans atď? Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat již zkušených, živě obchodujících traderů, zda-li je až tak důležitý výběr brokera pro obchodování přes Globex, kdy vaše obchodní příkazy páruje vlastně počítač, pokud se nemýlím(technické detaily neznám). Zaner group jsem usmlouval na komisi 4,30 USD round turn pro plně elektronické obchodování na NQ. Za ES by to byla stejná cena nebo možná o 10 centů vyšší, takže tento poplatek je myslím velice konkurenční.

Uvítám jakoukoli radu nebo připomínku
Víťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markxs:

vyber brokera je dulezity asi tak jako vyber banky..kazda nabizi v podstate to same, ale kazda ma nejake svoje drobne plusy a minusy..tj. komise jsou dnes u intradenniho obchodovani velice podobne, nekde se daji i usmlouvat mensi nez puvodne nabizeji..tj. cokoli je u mini indexu pod 5 USD RT je podle meho ok...cim mene, tim samozrejme lepe..ale dost brokeru se pohybuje kolem tech 4-4.5 USD RT...takze tam velke rozdily nejsou..je to spis o tom, jak je ten broker znamy, jake nabizi moznosti napojeni software, platformy, napojeni dat, poplatku za data atd..kazdy muze mit jine priority..ale komise nejsou asi dnes v intraday tim hlavnim, podle ceho bych vybiral brokera...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markxxs,
z mého pohledu jsou komise skoro až na konci kritérií pro výběr brokera, pokud se nechystáte skalpovat ... proč to mám tak nastavené ... stačí jednoduché počty .. většina komisí u těchto brokerů se pohybuje 4-6 USD/RT ... rozpětí jsou tedy 2 USD/RT, když vezmu mezní hranice ... pokud uděláte 5 obchodů denně a bude 20 obchodních dní, tak se bavíme o rozdílu 200 USD/měsíc na kontrakt .. přičemž riskujete ve SL daleko více a na dalších poplatcích můžete také zaplatit více
Takže by mne spíše zajímalo
- jak kvalitní má data, z jakého zdroje
- kolik stojí data
- kolik platforma
- kde je držen SL, u mne nebo na serverech brokera
- platforma, má DOM nebo ne
- support, schopnost reakce na dotazy ...
- možnosti řešení při neočekávaných situacích, jak jsou vstřícní, rychlí atd
- umoznuje sim mode obchodování, pokud ano, za kolik
- moznost propojení se softwarem třetích stran
- ostatní reference .. bud tady na foru nebo jinde např www.elitetrader.com apod

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: majkll, mira_k

Díky oběma, pánové, za reakci.
Upřesním tedy, co zatím vím od člověka z této brokerské firmy.
Obchodování by probíhalo přes NinjaTrader napojeného na Zen-Fire ticková data. Ta by myslím byla zdarma. Sim trading je možný po založení účtu a jeho fundování alespoň 1 000 USD. Ale toto problém není, protože když mi skončí trial verze, vyplním formulář na stránce Zen-Fire s novým mailem a mám ji na dalších 30 dní. Co se týče ceny platformy...četl jsem tady na Finančníkovi, že NT stojí 60 USD měsíčně nebo 995 USD za lifetime licenci.
A měl bych tedy ještě jeden dotaz...jaký je rozdíl mezi tím držením SL u mě nebo u brokera? Z toho možná vydedukuji, co je pro mě lepší čili bezpečnější?

Děkuji předem za Vaši trpělivost s mými začátečnickými dotazy
Víťa ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markxxs,
ve vlastním zájmu, zkuste minimalizovat všechna tvrzení o poplatcích, kde zatím musíte použít spojení jako "ta by myslím byla zdarma" ... ideální mít všechny poplatky písemně, u sebe .. v mailu, smlouva apod ... nikoli jen odkaz na web brokera nebo telefonické ujištění druhé strany. Ať pak zbytečně v zájmu ušetření pár centů na komisích za obchod nezaplatíte pár desítek dolarů navíc za něco jiného.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...