Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Caute

pozeral som si CMC markets, a nasiel som v nich rozlicne druhy obchodvania,

CFD a spread betting,

chcem vediet aky je v tom presne rozdiel? Viem ze CFD je contract for difference, kde nevlastnim kupeny instrument realne, ale nemam sajnu co je spread betting ani aky je medzi tymito dvoma druhmi rozdiel pisal som im na support, ale nikto mi uz tyzden neodpisal, preto sa pytam vas, kto viete prosim poradte. :-)

Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: peter 777

Spread betting znamená v překladu " sázkový rozsah " nebo šíře atp. nejde zřejmě o samostatný obchodní instrument. Doporučuji přečíst si o CMC reference na netu, zjistit si důvěryhodnost a likviditu, je to ve Vašem zájmu, dáváte k nim vlastní peníze !!! Blíže jsem je nezkoumal, ale o kousek níž reference najdete, taky pod zn cmc byla i platforma Plus 500, a to je samostatné vlákno-tam si můžete zjistit, o koho jde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petr777


Spread betting je dira v UK financnim zakone. Za Betting nemusis platit dane . Tim padem je momentalne spread betting tax free....Do te doby,nez to nekdo nezmeni
Forex = Spread Eur/Usd napriklad 2 pips. Nakupujes loty (kontrakty) za urcitou cenu s rozdilem spreadu
Spread Betting = nejsou lots, kontrakty a podobne. Ciste vsadis urcitou castku na pohyb menoveho paru.
napriklad Eur /usd bude mit spread 1.5000 - 1.5002 . Myslis si ,ze Euro oslabuje a pujdes short .Ty vsadis na jeden pip pohybu treba 1$ na 1.5000 . Muzes potom zalozit jakoukoli castku jako margin a urychlit tim ztraty a nebo naopak profit. Ve spread bettingu je pravdepodobnost pohybu uplne stejna ale rizika pry v prumeru vyssi. Pokud nekdo seriozne obchoduje Forex ,tak spread betting ma vyhodu TAX FREE...takze neplatis z profitu dane (Anglicani pouze) Dalsi vyhoda by mohla byt to, ze spread betting podle brokeru nema requotes je to prakticky sazka jako by na zacatku utkani .
Nemam osobni zkusenosti .Informace jsou pouze prebrane z internetu !!!

EDIT: Jeste jsem mel moznost zjistit, ze spread betting, jelikoz je to spise na zakladech kasina urychluje proces aplikace uctu a je mozne zacit obchodovat jiz behem par minut . Je to pro vsechny ,kdo se nechteji zdrzovat s oteviranim trading uctu . Jelikoz nemam zadne osobni zkusenosti, nejsem si jisty nad kvalitou nabizenych spread betting sluzeb. Trochu to zavani prilis vysokym rizikem .


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter 777

Jsem úplný začátečník a hledám brokera, který by mi vyhovoval, tak brouzdám po netu a čtu, doufám, že z toho nezblbnu info je moc. Pokud se týká daní tak u nás se platí daň z kapitálového majetku ve výši 15%, ale pouze z té částky kterou si u brokera stáhnete na svůj účet - např. u XTB Brokers Vám těch 15 % strhnou přímo z výplaty, co posílaj na Váš účet, takže už nic pak platit nemusíte, jde o daň strženou přímo při příjmu ( podobně jako strhává banka přímo daň z úroků ). U ostatních ( např. zahraničních ) brokerů při stažení peněz to nevím, nejspíš nestrhávají nic a tak je to na Vás, nemám s tím zatím zkušenost žádnou, čili buď to FÚ kontroluje, nebo ne. Ale nevím jak zní daňový zákon u Vás na Slovensku, může to být jinak, já jen vím o těch 15% v ČR to platí určitě. ( například při výplatě investičního pojištění těch 15% strhávají rovnou pojišťovny ale pouze z té částky, o kterou plnění převyšuje vložené pojistné ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu při výběru FX borkera pro intradenní obchodování.

Chtěl bych vstoupit s cca 100 000Kč.
(zatím jsem na demo účtu obchodoval zejména EUR/USD, ale v budoucnu chci rozšířit své znalosti zejména směrem k GBP,CHF,JPY)

1) Broker by měl být "spolehlivý". To je asi dost relativní, ale raději bych zvolil již prověřeného brokera.
2) Mít nízké spready u uvedených párů. Nerad bych, aby se spread pohyboval v cca 5x násobku při fundamentálních informacích.
3) Preferuji možnost otevírání jak dlouhých, tak krátkých pozic takřka zároveň na jednom měnovém páru.
4) Raději bych obchodoval v eurech (subjektivní názor na vklad - vlivem vývoje poměru EUR/USD).
5) Preferuji co nejnižší možné hranice pro stop-loss a ostatní přednstavované limity. Pokud broker umožňuje změnit tyto limity i mimo obchodní hodiny, považuji to za výhodu.
6) Nulové až minimální poplatky - nemám s tímto zkušenost (mám pouze demo u XTB, kde žádné nejsou, jen spread)
7) Možnost obchodovat na měnových párech od 0,1 lotu.

Za zajímavé považuji např. Oandu či forex.com, ale prozatím mám jen málo informací a pro saxo bank nedostatečný obnos.

Děkuji za jakékoliv rady a zřejmě ještě některé důležité aspekty opomíjím, tak budu rád, pokud mě někdo doplní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

H0nz@,

Ja sa tiež pomaly pozerám po brokeroch čo, kto za akú cenu poskytuje, ale hľadám takých ktorý umožňujú otvorenie miniúčtu.

Prezrel som ich kopec, s mini ale aj so štandartnými účtami:

1.Zo spoľahlivosťou ti poradiť neviem, reálne skúsenosti nemám so žiadným

2. Spready majú dosť nízke Go markets ( od 0,5 pip), pri páre EUR/USD to vychádza priemerne 1 pip (toto sú najlacnejší čo som našiel), neviem však akú majú reputáciu v tejto oblasti, tak si to radšej pozisťuj. Jedny z najlacnejších boli aj InterbankFX (tiež majú spready okolo 1 pip) a

3.Myslím že toto umožní drvivá vačšina brokerov

4.Mnoho brokerov taktiež umožňuje zakladanie účtov vo viacerých menách minimalne v USD alebo EUR (myslím že aj GO markets)

5. Najnižší SL je myslím že vecou dohody (ale nemám s tým skúsenosť)

6. Väčšina brokerov účtuje poplatky za spread a swap, toho sa báť nemusíš.

7. Od 0,1 lotu má dosť brokerov napr. Dukascopy (sú to švajčiari ale majú veľmi nízke spready 0,5-1 pips) a tiež už spomínaný Go markets a IBFX.


Doporučujem ti predtým ako si otvoríš u niekoho účet, zistiť si o tej brokerskej spoločnosti čo najviac (dosť toho nájdeš aj na zahraničných fórach), zisti si veci najmä ohľadom spoľahlivosti - support(reakcia na email, prípadne chat) výbery z účtu.

Veľmi zaujímavý brokeri sú v tomto linku, kde si ich možeš dať zoradiť podľa rating a čosi pohľadaj :
forex-best-brokers.com/forex_brokers_list.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych se zeptal na HY Markets, pokud s nimi někdo obchoduje:
Z internetu jsem si zjistil, co se dalo( píši o nich již na str. 38 ), tedy stručně: Sídlo Londýn, regulace FSA, původní firma z oblasti financí Henyep Group, do forexu vstoupili v roce 2007, Měny slabé a vysoké spready (=pro mne nic ), ale mají mini účet( od 50 USD ) a celkem dobré podmínky na komodity, kovy, akcie a indexy, min 0.02 lot při min.risku od 20 do cca 60 USD u řady položek ( jsou tam i vyšší pochopitelně ). Účty u HSCB Londýn, údajně oddělené klientské účty od majetku brokera, nesmí ale skalpovat ( U komodit je rychlá volatilita myslím v menším rozsahu, než u měn ), takže to by tak nemuselo vadit. Komise žádné. Můj zájem je právě o tyto obchody, při 500 USD účtu nejsou tak vysoké marginy a s obezřetností by se možná dalo pár dobrých obchodů udělat a nepřijít k vysokým ztrátám a tak se udržet v live účtu jako první zkušenost s reálnými penězi.
Mají však nevýhodu: pro miniúčet je pouze Webplatforma a tudíž bych se potřeboval dozvědět:
1) Zkušenosti třeba i od jiného brokera s Web platformou - zda nejsou problémy s padáním webu, exekucemi, skluzy
( u HY je funkce freeze rate, ale jestli je také spolehlivá ? ), nebo nějaké další jiné zádrhely.
2) Zkušenosti s financováním účtu a výběrem zisků.
3) Jak funguje kontakt - inzerují telefon, email, chat. Je ovšem v angličtině, která je u mne mizerná, ale písemně bych
kontakt zvládl.
4) Případně jiné zkušenosti s HY Markets - zatím zde na finančníku o nich jsem nenašel ani zmínku.

Za případné informace předem děkuji !!!






Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...