Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

alter

cenu kopiruje , velmi rozdielna nieje, ale je tam rozdiel v spreade, cize par tickov hore dole, prave koli tomu ze ich dodavatel likvidity sa musi tiez istit, a musi byt z niecoho zivy. a pokial su spready takto velke, tak sa isti pomerne jednoducho.

klasicky priklad zrovnania je pri spravach, rovnako aj burza aj MM ma svojich marketmakerov. rozdiel je vsak v tom ze na burze marketmakeri odstrania pred spravami svoje objednavky s trhu a ostanu tam len klasicke ordre od beznych traderov. takze Bid - Ask sa nerozsiri, zmeni sa len schopnost trhu absorbovat velky objem, a ked niekto z velkym objemom vstupy, dokaze rychlejsie pohnut trh,

marketmaker ktory je mimo burzy a tvori si svoj vlastny trh odstrani svoje ordre a preto sa spread rozsiri, ale do spreadu v bucketshope nikoho nepustia a preto vznika vlastne rozsirenie spreadu. tym rozsirenym spreadom sa isti marketmaker, a vyraza vsetky prikazy ktore su naokolo , samozrejme nie za realnu cenu. po navrateni spreadu do normalu potom spatne odpreda co povyrazal a je za vodou.

par krat som tu cital trosku skreslene info o tom ze ci je to podfuk a ci nie. ale moc sa mi k tomu nechcelo znova a znova vyjadrovat. je to samozrejme podfuk na beznych drobnych spekulantov, s toho v podstate marketmaker zije.

Pit neobchodujem, a ani nesledujem, tak neviem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, som novacik, stiahol som si 14 dnovu demo verziu Forex live Track´n trade a mam par problemov:

1 - na diskusii som sa docital ze trh je otvoreny nonstop, ale graf sa mi nehybe od 8mej vecera od 11teho, je otvoreny forex naozaj nonstop, resp. cim je to sposobene?

2 - na financnikovi je uvedeny navod na forex, ale dost veci mi nekoresponduje s mojou verziou, asi preto ze clanky boli publikovane v roku 2005, a ja mam novu verziu platformy, neviete kde by som mohol zohnat nejake dobre navody? priamo v platforme su odkazy na tutorial, ktory je vsak v anglictine. Citat v anglictine nemam problem, ale videam moc nerozumiem, pripadne ak mate niekto skusenosti s touto platformou, prosim pomozte mi

Dakujem

S pozdravom pre vsetkych traderov, Peter :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj,

vedel by mi niekto poradit overeneho brokera pre spreadove obchodovanie ?

cital som ze vela ludi tu pouziva IB, ale zrejme moj kapital bude okolo 8k co je pre zalozenie uctu s nimi nedostatocne.

planujem obchodovat elektronicke a mozno aj pitove trhy, anglictina mi problem nerobi a urcite
uprednostim zahranicneho brokera.

tiez by som bol rad za nejakeho zivsieho brokera (full service?) ktory by mi mozno v zaciatkoch nieco pomohol
alebo tak .. alebo myslite ze to nema vyznam ?

vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterP1:

nevím k čemu se přesně vztahují ty zkratky ale nejspíše půjde o ES - mini S&P 500 - akciový index - typ komodity jako cukr nebo bavlna...RT by měl být RoundTurn, neboli poplatek brokerovi za celý obchod (vstup i výstup)..

co se týče brokerů pro forex, zkuste si projít jednotlivá vlákna - a taky se určitě podívejte raději do vlákna o forexu - tam se brokeři pro forex diskutují i samostatně v různých vláknech tuším..např. tady určitě najdete řadu podnětů: Spolehlivost FX brokeru www.financnik.cz/forum/read.php?13,11544

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter777,

zalezi co chces obchodovat a jakym zpusobem. Kdyz si do googlu zadas klicova slova jako "futures brokers" "commodity trading" atd, tak Ti vyjede spousta zajimavych odkazu. V 99ti% jsou Ti na prvni strance Ti nejproflaknutejsi. U americkych borkeru se pohynuji minimalni vklady nekde mezi 2000$-5000$.

Pokud si muzes dovolit ucet pouze s par stovkami $$$ tak pro zmenu zadej do vyhledavace treba "spread betting" "brokers co.uk" atd. Co se tyce brokeru evropskych, tak bych Ti doporucil silne a zname borkerske domy v Londyne. pocatecni vklady mohou byt i 200£, jsou to tzv. marker makeri, neplatis sice absolutne zadne poplatky, ale je treba si dat pozor na to jaky spread ( cili rozdil mezi buy/selll) dany broker nabizi.

Obecne tady panuje nazor, ze market makeri jsou "fuj", neprofesionalni, a vsechny financni instrumenty, ktere nejsou "prave futures" a nepodlehaji americkym kontrolnim autoritam jsou rizikove a neprofesionalni. Tohle mozna platilo pred 5ti lety. Dnes je situace zcela odlisna a z vlastni zkusenosti vim, ze neni treba mit za kazdou cenu ucet v USA, aby mel clovek jakousi jistotu. Jiste, asi bych neobchodal pres brokery sidlici na Bali, Kypru nebo Venezuela, proto zminuji ten Londyn, kde kazdy seriozni broker je registrovan pod FSA autoritou, podobnou te americke.

Z tech nejznamnejsich byl zminil treba "fxcm", "cityindex", etxcapital" atd. Sam mam jeden ucet u americkeho brokera a nedavno zrizeny ucet u anglickeho a premyslim, ze veskere sve aktivity prevedu prave do Londyna. Navic jsou tyto prijmy tady osvobozeny od dane :), nemala vyhoda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...