Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to goody

Nejdříve si obchod vyberu v OO, pak jej zadám v TWS a po vyplnění zadám konkrétní hodnoty zpět do OO a do deníku v excelu. Ale takto jsem obchodoval zatím jen první opční pozici, v opcích jsem začátečník. Přijde mi, že na to spoleh víceméně je. Aktuální hodnoty OO načítá přes TWS, takže v tom problém není a způsob počítání likvidační hodnoty se dá nastavit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

Mohl by mi někdo pomoci s dotazem ohledně přiřazení?:) V pátek sem byl přiřazený, měl sem vypsanou put na 1055 na SPX v pátek byl konec kontraktního měsíce.Hned po otevření trhu, kdy low bylo 1055,9, takže sem byl out-the -money a pak se trh obrátil a skončil na 1087. Vůbec sem netušil, že mohu být přiřazen jako out-the money??? Z účtu mi byly odečteny peníze. Jak je to s vypořádaním u indexů?Co ted s tím? dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sobotka:

Děkuji za odpověd....Takže je vlastně úplně jedno kde uzavře v pátek trh? Podle tohohle asi jo"The exercise-settlement amount is equal to the difference between the exercise-settlement value and the exercise price of the option, multiplied by $100" ...No to není zrovna super, když se normálně pohybuji unitř irona condora a díky SETu nakonec je to k ničemu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud zůstáváš v pozici přes expiraci, tak je rozhodující settlement hodnota SET. Pro obchodování před expirací (když budeš uzavírat pozici ve čtvrtek před exp.), pak pro tebe bude podstatná price SPX. Máš pravdu, je to lístek do loterie. Jestli ti tohle uspořádání nevyhovuje, lze obchodovat jiné tituly, než indexy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renooo. diky ja viem....na stránke nižšie sú aj poplatky za exercise, akurát, neviem ako tomu mám chápať (resp. keď chcem zlikvidovať Stock, US Index,alebo Non US Index opciu pred expiráciou,tak na základe obrázkov nižšie je to „free”-čomu aksi neverim...može mi niekto opísať reálnu skúsenosť,či je to pravda...a ako je to s reálnym plnením? Taktiež nerozumiem ako je to s Exercise poplatkami na Futures Opcie? Diky moc za pomoc..

13338

13339

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...