Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Kazdy ma svoje know how ako na trhoch obstat a ti co sa drzia vseobecnych pravidiel, povedzme aj tu pisanych a na inych serveroch a kniziek, tak ti su stratovi, lebo tych pravidiel sa drzi skoro kazdy. Ziskovy je ten, ktory tieto strategie, systemy a pod. predbehne. To ze niekto zarabal pred 20 alebo 5 rokmi alebo aj dvoma rokmi na nejakom systeme, je iste, ze uz dnes na nom zarabat nebude. Zarabat moze skutocne len ten, ktory vie citat trhy, citat grafy a uz vobec by som nespominal nejake AOS, lebo to je rozpravka, to by boli masinky na peniaze a to nikdy nikde nebolo ani nebude, jedine ak mate skutocne dobru tlaciaren a kvalitny papierik na dolarovky :-))) som rad, ze je viac ludi, ktori len nememoruju to co sa kde docitaju ale pouzivaju aj vlastni rozum.

Vsetkym, ktori rozmyslaju inak, vela melonov na ucte :-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
Pravidlo č.1: ludia sa nevedia poučiť z vlastných chýb,
Pravidlo č.2: tí, čo to dokážu, tak tí majú šancu uspieť na trhu.
Pravidlo č.3. žiaden návod negarantuje výsledok, trhy sú niekde medzi náhodou a istotou. každý ma nejaký pohľad čo trhy sú. Sú rojkovia a sú realisti, sú aj negativisti, aby bolo spektrum úplné
Pravidlo č.4. zarábať peniaze na trhu nie je ako naučiť sa bicyklovať, kto to garantuje?
Pravidlo č.5. Ludia sú slepí a nevidia, čo môže a čo nemôže byť pravda. Neexistuje 20 správnych pohľadov na trh. Iba jeden je správny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fyzik + další podobní, tipuji stejně draví, kritičtí a rebelští (asi mládežníci?) s vlastním rozumem:
-z čeho bere tu svoji suverenitu?
-jak dlouho jste v ostrém obchodu?
-jak moc jste ziskoví? nebo snad ještě ne, jen se na to "pestovanie melonov na ucte" chystáte?
-kolik jste už na opačné strategii MuvAvg vydělali? Připouštím - klidně může fungovat! Vůbec neváhejte dělat opak toho co ostatní nebo opak toho co vás napadne-při dnešních možnostech na demoúčtech si to klidně vyzkoušejte
-i zveřejnění jakékoliv vysoce ziskové a prověřené strategie by okamžitě narazilo na stejný přístup mnohých jaký máte vy: totální kritika a zepsutí autora/ů. Vůbec není pravda (pigi...), že by to pak tak dělali všichni.
-davu nic nevysvětlíte, a tento byznys už vůbec není nic pro dav. Tu jsou úspěšní jedinci, ne "dav"
-burza fakt není o garanci, leda o garanci pohybu na ní :-), o garanci tu ani nikdo nemluví - kdo chce garanci ať si dá termín v bance :-(
...
...

Závěrem této +/- diskuze (fin je jediný web, kde se nějaké debaty občas účastním, čas je totiž čím dál dražší komodita)
Kdo se hýbe na burze, toho se denně dotýká X proměnných, stejně jako v životě, burza není žádná vyjímka. Co padá ale na každého kdo dělá cokoliv, tedy i burzu, je právě velmi často podceňovaná PSYCHICKÁ STRÁNKA VĚCI. Působí na každého, aniž si to často vůbec uvědomuje. Mnozí mají pocit, že jich se to netýká a týkat nebude, že oni jsou mimo, a pokud se jich týká a třeba i negativně, že to lehce překonají: vůlí, enormní snahou, nějak. Vyjímka ale nejste ani vy, mj.jen opakuji i to co a jak napíšete je odraz něčeho ve vás: občas si taky dovolím záměrně víc rýpnout do vosího hnízda, ty reakce pak bývají docela zajímavé , u některých se dají navíc výborně předvídat :-))
Většina lidí jsou geroji řečmi, burzu nevyjímaje. Už zítra se podívejte co dělá většina při nehodě, třeba na silnici: většinou nic, čumí, kibicují v davu, vidí velice kriticky ty co už něco dělají. Většina by uměla udělat státní rozpočet a řídit miliardy, přitom mají problém řídit svých domácích X tisíc Kč/Sk, viz čím dál větší zadlužování domácností.
A typický je i jazyk a vyjadřování suverénů: Když naši hokejisté vyhrají, MY jsme vyhráli. Když prohrají? ONI prohráli. A na burze? ONI jsou jak to stádo ovcí. JÁ užívám vlastní kritický rozum...
Myslete si co chcete o technice obchodu, o psychologii, o užívání stoplossu, manymenežmentu či čehokoliv. Nic z toho užívat nemusíte, nikdo vás nenutí. Tak jak život si ale ani burzu nenaprogramujete (už zítra i vy můžete být invalida či po smrti), žádným jednoznačným indikátorem nechytíte na 100% možný pohyb. Navíc do všeho se míchá Pan ČAS: co je těžce prodělkové za měsíc, může být těžce ziskové za rok. Kolik ztráty/zisku ale vydržíte právě vy? Vždy je to pohyb OD - DO. A právě o těch hranicích to je pro mě...a být až takový suverén? úsměvné :-)
Howgh :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uznavam, ze jsem neprocetl to vlakno hodne zpatky, takze mozna budu trosku mimo s argumenty, ale:
Fyzik: Je jasne ze strategie zalozena na opacnem pristupu k MA funguje. Neni na tom nic prapodivneho, nebylo a nebude. Je to o MM, psychologii bych do toho zas tolik netahal, ta se spis plete do live obchodovani, nez do systemu samotneho. Nechapu, ze kdyz jste schopny dat 200 pips na mesic, ze to rovnou nejdete obchodovat. Nebo obchodujete? Ja bych necekal ani vterinu, mit za sebou dobry a jisty backtest a sel bych do toho. Dyt jste do roka milionar, kdyz to nezvorate ;)
Pigi: "to by boli masinky na peniaze a to nikdy nikde nebolo ani nebude", zajimavy nazor, ale co tim vlastne myslite? Ze nejde vydelavat penize bez prace? No, ale jako ze pred tim neni prace, nebo pri tom vydelavani neni prace? Vsude je tolik prikladu, jak vydelavat penize, aniz bych musel tak uplne pracovat. Majitel kasina, snad ma neco jineho, nez masinu na penize? A kdyz zaplati ze zisku lidi, kteri mu to vedou a delaji za nej administrativvu a nutne veci, on pracuje? Ne, ma svuj vlastni stroj na penize. I stroj se ale musi udrzovat.

- ja sem dal prispivat nebudu a cist odpovedi asi taky ne, protoze je to kompletni ztrata casu.
- Jo a jeste jsem nekde v predchozich cetl, ze nikdo nepusti tajemstvi jak vydelavat penize atd. ;))))
Ja vim jak jednorazove vydelat +- 30 000 kc s velmi malym rizikem, skoro nulovym, minimalnim vkladem a je to tak na par dni prace, s tak 5 - 6 hodinami denne. Rekl jsem jak presne na to tak 10 - 15 lidem. Hadejte kolik lidi to po me zopakovalo? 0 . A kolik lidi melo blbe pripominky, duvody proc ne, atd. ? Vsichni... Ale smat se lidem, co tvrdi ze kadence 1500000 ran za minutu z pistole je mozna dovedou vsichni :) A jak to pak dopada.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ted jsem to precetl trosku do zadu a omlouvam se za rozfoukavani ohnicku ;) Uz budu zticha :)
Jo a pokud by sem zavital admin, neceka nas nejake pokracovani 12 statecnych? NEbo nejaky pohled na nekoho uspesneho? (treba se nam povede vratit se k topicu)
Nema nekdo informace, o kom se da neco sehnat, kdo to nekam v tradingu dotah? Nekdo neomlety a tak? KDyby jo, urcite to pisnete, budu za to vdecny a mozna skoncim i v nirvane ;) Hehe, tot vse ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sn3hul4k: Minulý týden jsem listoval v jednom vídeňském knihkupectví knihou od Michaela Parnesse. Co mě na něm nejvíc zaujalo, že byl původně bezdomovec a poté se z něj stal úspěšný trader. Například z 33000 USD vydělal 7 milionů ani ne za 3 roky. Velice mě to motivovalo, jsem si říkal, že když to zvládne nějaký bezdomovec nebo šestnáctiletá holka ( dcera Larryho Williamse), tak to zvládnu taky :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nj motivace se hodi. Ja prochazim neustale stavy Nadseni --> JEste vetsi nadseni --> deprese,deprese,deprese,deprese --> Pauza --> Nadseni :) Po kazde tehle smycce mam nejaky kus prace za sebou, ktery na chvili opustim a pak se k nemu casem vracim a davam to dohromady s novejma napadama. Ja kdyz si hodim na graf indikator, tak uz pomalu za hodinu vymyslim alespon trochu potencialni vstupy, ale jsem moc nenazranej. Ja rad ctu o lidech co neco dokazali, protoze dokazali z mala udelat hodne. Ja se nedovedu moc poprat s tim prestupnym stavem, kdy clovek ma klic k tomu "hodne" ale porad ma "malo" a chtel by to "hodne" hned.
Kazdopadne, dik za tip ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sn3hul4k:
pretoze vidiet o 2 mesiace na ucte -200 pips, o 4 mesiace -300 pips a o dva roky +5000 pips je sice priemerne 200 pips mesacne, ale kvoli rizikovosti nemozem uplatnit position sizing. Preto zatial neskusam... Hladam nieco lepsie a az budem na stranke v tabulke forex championship v prvej trojke, ozvem sa, oki?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All:
panove, je jedna jedina vec, ktera me opravdu neda na Vasich prispevcich spat: kde berete cas a zalibu zde neustale diskutovat na tema, ktere dle Vas nefunguje :)? Osobne dokazi diskutovat nad mnoha vecmi, ale malokdy dokazi diskutovat tak zanicene nad necim, o cem vim, ze nema budoucnost :)
Vase nazory Vam vyvracet nebudu. Ja bych take nechtel byt zamestnan v tovarne a jsou lide, kteri tuto praci delaji radi. Proste kazdy jsme jiny. Jsou lide, kteri i v dnesni dobe voli komunisty, tak proc se divit, ze nekomu nefunguje trading, nebo nepochopil zakladni principy tradingu. O tom je zivot :)
Co vsak nechapu je, kdyz nekdo tak strasne chce komunisty, proc neemigruje do Ciny :)? To same pro ty, kteri tvrdi, ze jim financnik nic nedal, ale neustale tady blaboli nesmysly na tema Fib cisla jsou blud :)

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne hlavne zarazi, ze vubec nekterym stoji za to zde podobne vykriky prezentovat. Nastinena "myslenka" o opacnych signalech pi krizeni MA je velmi naivni, stejne jako rada dalsich nazoru, ktere zde zaznely... V kazdem pripade preji vsem vse dobre a malo bolestnych ztrat. :-) Ted ale prosim opustme tema klouzavych prumeru a dalsich veci a vratme se k tematu, jehoz se tyka toto vlakno, tedy ke 12 statecnym... Diky.

Libic: Neda mi to, ac je to silne OT... Tu Cinu bych priste vynechal. Sam jsem o Cine dlouha leta premyslel jako o jedne z moznych alternativ (ac nejsem a nikdy jsem nebyl volic komunistu) a znam nekolik lidi, kteri tento krok uz pred nekolika lety provedli a rozhodne nelituji. Vubec to neni tak cernobile a ke komunismu v CSSR ma tamni situace _velmi_ daleko... To jen jako mala politicka vsuvka. ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek: Oni by chtěli do Číny emigrovat, ale kapitalismus kterej přeje jen bohatým, jim nedává šanci vydělat si na letenku, protože se všechno cpe majitelům firem, aby si mohli koupit nový Mercedes :))) Tak volí komunisty, protože si myslí, že jim bude Mercedes zabaven a oni dostanou od státu práci nebo peníze a jelikož soused už nebude mít Mercedesa nebudou jim mít co závidět, a proto nebudou muset emigrovat do Číny a žrát tam každej den rejži :)) Bože, chraň!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...