Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

Panove, panove,
cozpak jste nepochopili co je cilem Pigiho? Vzdyt to neni prvni prispevek v tomto stylu a vsadim zde boty, ze to ani neni posledni prispevek v tomto stylu :) Pigiho prispevky jsou jako pattern na grafu. Skoda, ze je nelze obchodovat. Dosahl bych tak hodne vysoke uspesnosti.

Ano, mate pravdu, trading neni pro lenochy, jako jste Vy. Trading neni pro ty, kteri chteji zbohatnout pres noc, tak jako chcete Vy. Prvni ani druhy rok si tradingem statisice nevydelate. Mozna si je nevydelate ani treti a ani ctvrty rok. Mozna si je nevydelate ani za deset let a mozna si je nevydelate nikdy :) Bezte tam, kde si je vydelate. Nerikejte kam jdete, nechte si to jako tajemstvi. Ja vim presne kam pujdete, ale zatim to zde rikat nebudu :)

Odtedka bychom mohli zacit sazet na Vase prispevky. Riziko je limitovane, profit neomezeny a pravdepodobnost hodne vysoka :)

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Libic aj tebe vela uspechov, zaujimave, ze ked tu napise niekto iny nazor ako je nazor vacsiny, tak hned isto nebude profitovat na trhoch a podobne. Pisanie do fora nikoho traderom nespravil a ani nespravi, mozno iba v mysli niektorych naivnych ludi. To ze tu pisem svoje nazory, uz nebudem, to neznamena ze nebudem v tradingu profitovat.

Tak ako aj ty aj mnoho dalsich mi ''zela'' uspesny trading, tak ja vam ho zelam skutocne, nech sa vam dari a skuste mozno aj vy nepriat ludom zle :-)

btw. trading je pre lenivcov, kazdy dobry biznis je pre lenivcov, lebo LENIVOST JE MATKA POKROKU

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pigi,
Vy jste napsal, co si myslite, ostatni Vam take napsali co si mysli :) Chcete psat, co si myslite, nechte psat i ostatni, co si mysli (tu)

Za druhe: Vy tu zpochybnujete neco, co tu nikdo netvrdi a pak se hrozne divite, ze Vam to vsichni reknou. Napsal jste, ze si tradingem nemusite vydelat, ja jsem Vam to potvrdil, coz Vam hrozne vadi. Kdyz Vam napisu, ze si tradingem urcite vydelate, napisete mi, ze jsem neobjektivni :)

Jak rikam, skoda, ze nelze na Vase prispevky sazet :)

Ja Vam take preji uprimne mnoho uspechu. Proc bych Vam jej nemel prat :D?

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sevige:
mozna bych vam mohla ja poslouzit jako novacek ,ktery si po precteni tohoto clanku bude myslet,ze je velmi jednoduche vydelat tradingem na jachtu....abych rekla pravdu jachty nejsou mym konickem a nez neco tradingem vydelam,tak to da dobu....ale verim,ze vydelam.....vite,myslim, ze tady sice nemuzu moc nic nikoho poucovat,ale lide ,kteri neveri tomu,ze na svete je mozne vydelavat treba miliony anebo statisice anebo cokoliv,tak tady asi moc nemaj co delat....verim,ze tenhle server je pro lidi,kteri si uvedomuji,ze sila toho, co kdo chce, prameni z hlubokeho poznani sama sebe,z poradneho sebevzdelavani a take urciteho nadhledu.....nechapu vase prispevky..vlastne proc se tady temer rozcilujete....preci nejen v tradingu ale i v jinych sferach je vzdy mensi pocet tech nejlepsich nez tech spatnych.....pokud se vam tohle nelibi,tak myslim,ze tenhle server neni asi pro vas.....ja naopak za tenhle clanek dekuji a nejen za to....myslim,ze majitele serveru zde odvadeji nadprumernou praci,ktera se moc ani v cechach nevidi a jeste k tomu ZADARMO....tohle byste si asi mel uvedomit...

preji vsem hezky den
Monika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky se divim. Takove lidi je potreba ignorovat a oni odtahnou a prestanou delat flame. Pokud neni schopen jit a procist si cele forum, kde je v podstate na jeho otazky odpovezeno, tak nema cenu se timto clovekem zabyvat. Ja nez jsem dal svuj prvni dotaz do fora, tak jsem to udelal. Posledni dobou je to zde opruz. Stale dokola ty same otazky. Forum ztraci kouzlo a prehlednost. Kazdou chvili se zde resi veci, ktre se uz nekolikrat resili....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad "STÁLE DOKOLA"
...vzhledem k již řádné rozteklosti tohoto fora není ani skoro možná to vše zde přečíst. A i kdyby, jen velmi těžko si začátečník z té mozaiky udělá smysluplný obraz. Burzovní byznys se skládá z částí, jež nějak do sebe zapadají jak kamínky mozaiky, až pak se z toho vyloupne celek který už něco jasného ukazuje.
Že otázky se nutně budou opakovat je normální. Chybou je, že mnozí začínající se pouze ptají zde a čekají odp., aniž se namáhají sami. Bez PAPÍROVÉHO manuálu či knížky, ke které se mohou vracet, zde víc času proklikají a více-méně bezúčelně.
Základy jsou jasně popsány jinde, kdo se jimi prokouše ať se na "špeky", finty či specialitky ptá zde. To je ale nesplnitelná věc. Reagovat na některé je ale opravdu škoda času a námahy a jen další zahlcování.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pigi,

si moj clovek :))
vsimol som si vela krat na internete, ze neuspesni traderi s vysokymi znalostami (ano, takych je vela), zacnu o tradingu pisat knihy, robit seminare a skolenia... pretoze toho vela vedia. Myslim, ze aj ja by som vedel o tradingu napisat knihy na urovni tych co som cital (dokonca ovela zrozumitelnejsim stylom - pre laikov), takisto by som vedel do nich pridat aj moje vlastne know-how, ktore som objavil simulaciami.

Vela ludi napriklad nevie, ze teoria okolo Fibonacciho cisel v tradingu je blud. Ano, Fibonacciho cisla su v prirode zaujimave, ale v trhoch su len vysledkom viery. A tak aj ti, co tento blud poznaju, siria ho dalej, aby sa v trhoch udrzal a upevnil (a nepovedia, ze ide len a len o vieru). Nakolko je to neoveritelna paveda a nie su potrebne argumenty, staci povedat, ze Fibonacciho cisla sa vyskytuju vsade, hodit na stranku obrazky kvetiniek a kaktusov... a hned tomu kazdy uveri, navyse ked uvidi, ze vo forexe sa High a Low odraza uplne presne (!!) od tychto urovni. Mimochodom, podobne je to aj s trendlines a nehovoriac o double-top a double-bottom (to nie je nic ine ako mudro nazvany obycajny uptrend a downtrend). Ale to nie je podstatne, podstatne je, ze to funguje...

Co je horsie, novacik s takouto slepou vierou uveri aj veciam, ktore NEPLATIA a vyzeraju na prvy pohlad, ze platia. Uplne dokonaly blud su moving averages. Tam, kde EMA20 pretne EMA40, tam nakupuj/predavaj. Ked si to zobrazite vo VT Traderi, tak to vyzera velmi-velmi nadejne. Zalozite strategiu s riskom 5%, pojdete vdaka odporucaniam tvrdohlavo vpred aj napriek stratam a za nejaky cas si vybielite ucet. V com je problem? Ze tato strategia je stratova! Mimochodom, opacna strategia je ziskova (skuste si to:) Preco? Pretoze tato strategia je uz otrepana, mnohymi vyuzivana a vdaka nevedomosti sa stala dlhodobo stratovou.

V mnohych aj inych pripadoch a pavedach tradingu som si vsimol, ze ak budem robit opak toho, co sa naucim alebo co je logicke, ziskavam.

Aby som bol uprimny, tento server mi nepriniesol dohromady nic nove... staci si precitat knihy od Raghee Horner, su velmi zrozumitelne a pekne napisane (pisala to zena) a nic viac som tuto nenasiel. 95% z toho su kecy o psychologii, co by som zvladol aj ja:) Myslim, ze tuto stranku necitaju uplni debili, aby museli citat tony clankov o tom, ako sa treba spravat a ze treba byt iny ako dav. Alebo ano? Mne to nepovedalo nic nove, stale som rovnaky rebel ako som bol od narodenia a stale verim, ze cesta, akou idem, je spravna (aj ked okolie si to nemysli:) Je dobre precitat si jeden-dva clanky o psychologii 1-2 krat. Knihy o psychologii v tradingu necitam. Je to strata casu a vedie k odtrhnutiu od sameho seba a kritickeho myslenia (ja byvam k informaciam casto kriticky, preto aj tento prispevok:)

Za ovela prinosnejsie povazujem strategie - ano STRATEGIE! Ked som si chcel naprogramovat Donchiana5&20, tu som nasiel len ze ide o prekrizenie dvoch priemerov a dalej len tie omielane dristy, ktore ujo Donchian vypotil. Na Wikipedii som o systeme Donchian5&20 nasiel toho viac (skuste si), pretoze samotny system 2 priemerov bol stratovy a chcel som vediet, co tam este treba pridat.

Co sa tyka strategii, tie mi zrejme nikto nepovie, ale nevadi, ja si strategiu najdem sam a tiez ju nikomu nepoviem:) Ked dokazal Larry Williams naucit svoju 16rocnu dceru zarabat melony, tak aky je problem aby trader naucil tradera? Jediny: "NOBODY CARES MORE ABOUT YOUR MONEY" Tuto veticku mam vzdy na pamati...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik:

Nechápu, proč ten flame zase otevíráš a proč do této ukončené diskuse znovu záměrně rýpeš. Je asi každému jasné, že nemůžeš postavit profitabilní strategii na potupném křížení dvou MA. Každý by to během pěti minut naprogramoval do počítače a měl by stroj na peníze. Přijde ti to normální? Možná to je ten důvod, proč to nefunguje. Sám poměrně dlouho hledám (mimo jiné) AOS na Forex, který by mi vyhovoval. Není lehké najít čistě mechanický systém, který by byl ziskový a zároveň robustní, bez přeoptimalizace. Opět platí: budeš muset pohnout zadkem a začít makat. Buď se stát expertem na složité AOS a jejich optimalizaci, nebo si vystačit např. s Donchianem, ale zapojit do toho mnohem víc přemýšlení, kreativity, diskréčnosti a citu pro trh, než slepě nakoupit když se to překříží nahoru a okamžitě prodat, hned jak se to překříží opačně. Vždyť se jen podívej, co takové křížení udělá při pohybu do strany... Navíc, co výstupy? Ty se věnuješ JEN vstupům, máš půlku systému :)

Ohledně psychologie - je jasné, že pokud sis přečetl jeden, dva články, že tě to nebere. Já jsem třeba ještě nezačal live, ale po měsících zkoumání jsem přišel na to, že ta psychologie je opravdu nejdůležitější. Nejen pro obchodování, ale i pro učení se z trhů a objevování nových věcí, které by ti jinak byly skryté. Přečti si třeba Douglase a pak se můžem bavit, takhle mudruješ o něčem, o čem nemáš ani páru. Navíc mi vysvětli, proč všichni úspěšní mluví o psychologii a všichni neúspěšní furt řeší, jak se dostat do trhu... Proč 95% obchodníků prohrává, když stačí jít na forex-tsd.com a najít si tam desítky hotových, funkčních strategií pro Forex (a jinde pro jiné trhy)? Na tom forex-tsd.com se ale taky podívej, jak moc se tam řeší systém a skoro vůbec money-management a psychologie. Sice je tam k dispozici daleko víc konkrétních informací o systémech než tady, a proto pro mě není těžké vybírat to nejlepší, které opravdu stojí za to. To mi zde chybí. Pokud bych ale neměl "masáž" článků o psychice a MM z financnika, asi bych se tam ztratil.

Připadá mi, že se za každou cenu snažíš najít na všem něco špatného. Nevidím v tom žádný smysl. Ale tvůj příspěvek byl pořád 1000x konstruktivnější než pigiho, to oceňuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fyzik:

[ital] Úryvok z článku, ktorý je na každej strne financnika úplne dole: [/ital]

...prosím čtětě než vložíte svůj příspěvek! Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem. Základním pravidlem tohoto fóra je pozititivní přístup a absolutní zákaz navážení se do kohokoliv na tomto fóru. Pokud nám chcete povědět, že znáte lepší stránky o tradingu, že vydělávání peněz je nemorální, že komodity nefungují, že jste mnohem chytřejší než diskutující zde, že jste někde slyšeli [bold] že tyto stránky stojí za starou bačkoru, že umíte všechno lépe[/bold], ale podrobnosti říci nemůžete atd, [bold] tak se prosím ani neregistrujte a jděte na stránky, které jsou Vašemu srdci a myšlení bližší [/bold].
Nechceme zde stále dokola řešit tato nekonstruktivní témata a lidem, kteří si nedokáží udělat vlastní názor na základě zde prezentovaných informací bohužel nedokážeme pomoci, odpovědi na podobné příspěvky můžete najít v archivu této diskuze a o nová vlákna na tato témata zde již nemáme zájem...

Napísal by som toho oveľa viac, aký názor mám na mudrlantov typu pigi a fyzik ale...načo ? Neznášam flame.


P.S. len taká malá poznámka: prečo stále vkadáte off-topic príspevky? veď vlákno sa volá 12 statečných a fyzikov článok je predsa o niečom úplne inom...


zdraví vás všetkých
majkl:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fyzik:
:-)) stylem svého příspěvku jste na tom hůř než ti jež kritizujete, aniž si to asi uvědomujete... :-)
Že jste kritický a rebel od narození je OK a vaše věc, víc než suverénně ale zde považujete za snad obecně platné i to, co platí osobně pro vás - i to je znak něčeho.
Pokud třeba "kecy o psychologii" vas neoslovují pak taky OK, (mě třeba nikdy neoslovila chemie :-), i to co jste ale sám napsal je mj. i jistý kousek vzorku vaší psychické, hodnotové a rozumové výbavy :-)
Jsou zákonitosti platné obecně (gravitace-kámen padá dolů, i když chvíli může letět nahoru...) nebo jen omezeně a pro někoho - komu funguje na kšeft křížení MA 20/40 nebo třeba MA 5/123 taky OK, je to pouze jeho věc. A zda ho má (třeba vy) za hlupáka mu může být srdečně jedno :-)
Až se na burze budete pohybovat delší dobu = roky, i jako kritický rebel asi poněkud zmírníte svou suverenitu a rychlé soudy o tom co je a není "kec a drist ktorý niekto vypotil". Až se párkrát zapotíte taky sám, nejlépe se svou STRATEGIÍ, tak se protočí asi i vaše psychika, přímo úměrně protáčené částce a vašemu rozpoložení :-)
A ke STRATEGIÍM: zle čtete, těch strategií máte i zde popsaných X. Je pouze vaší věcí jak se k nim postavíte, jak si je podle svého upravíte (tak jak si upravíte svůj byt či nastavíte své PC) a zda je za strategie vůbec budete považovat. Kde je problém?
Přeji i vám brzké zarábanie melonov, když se to zvládla 16r. holka nějakého toho L.W.!
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok, upresnim pointu, co som chcel povedat a uz budem ticho (chytate sa omacok).

Vidim, ze ste nepochopili pointu toho, co som chcel povedat o moving averages. Kedze kazdy zije v predstave, ze moving averages je zakladom viacerych uspesnych systemov, vobec sa nezamyslite nad tym, co som mimochodom spomenul, ze OPACNA STRATEGIA JE ZISKOVA. Ano, je a vysoko ziskova! Aj po odcitani komisii. Jednoducho tam, kde mate kupovat, predate a tam, kde mate predavat, kupite. A netreba ziadne indikatory a potvrdenia. Dokonca ani stoplossy. Moje testy davaju takych 200 pips mesacne (vela malych ziskov, obcas nejaka vacsia strata, ktora vsak zdaleka nepokryje zisky), co je pri jednom kontrakte 2000 USD mesacne, pri position-sizingu sa na tom da slusne zarobit. Naco vylepsovat stratovu strategiu, ked mozete pouzit jej opak? Ako vidite, toto je jedno z tajomstiev, ktore sa nedocitate. Preco? Pretoze nikto nema zaujem to sirit. Takato pikoska by sa mohla velmi rychlo rozsirit a strategia by bola prec. Mna to neblokuje, pretoze chcem objavit lepsi system, neponahlam sa...

Tym som chcel povedat hlavne to, ze ziskovi traderi maju pochopitelne svoje tajomstva. Lenze ako to vysvetlit davu? Jednoducho tak, ze budu zahmlievat: "Vsetko je vo vasej psychologii, v money-managemente, pouzivam len double-top a double-bottom...". Ten chlapik z 12 statecnych, co obchoduje zo svojej jachty jednoduche formacie - neverim mu. Teda verim, ze tie formacie obchoduje, no aj on ma nejaky figel, aky ini nemaju.

Skuste sa zamysliet, ake by to bolo, ak objavite vysokoziskovu strategiu. Budete sa tym chvalit? Co poviete ostatnym zvedavym traderom, odkial mate tie mercedesy, dom a jachtu? "Ako obchodujete? Mozete ma to naucit?" Budete si musiet vymysliet mudre reci, ktore budete omielat, ale tak, aby POINTA nevysla na povrch.

Verim, ze kazdy ziskovy trader je schopny naucit aj decko, a to v priebehu velmi kratkeho casu. Tak ako Larry Williams svoju dceru. Chce to len trochu trpezlivosti zo strany ucitela. Nebol to jej uspech. Kopirovala uspech ucitela.

Uz som ticho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik : velmi dobry prispevok a z velkej casti sa z nim stotoznujem, a pisem to tu, hoc viem, ze mi to na popularite neprida
all : to chcete kritizovat aj Larryho Williamsa, kedze aj on ma podobny nazor na roznych pisatelov knih, staci si precitat jeho knihu, ktora sa tu na financniku predava, kde sa o tom zmienuje,, ovsem neznamena to ze vsetky knihy a seminare, su zle a su od neuspesnych, treba to vediet hold filtrovat a vediet si urobit vlastny nazor a som urcite rad aj za prispevky, ktore su trocha provokacne v nazore na nejaku temu (nie utocne!), a ktore sa od inych prispevkov trochu lisia, clovek moze aspon porozmyslat ci sa veci nemozu robit aj trochu inac, ked tu budeme vsetci na fore mat jednotny nazor, o com to potom bude a ako sa chcete posunut dalej hmm ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...