Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
mam dotaz a doufam ze nebudu kamenovan, ve vlaknech jsem ho nenasel.

Mam ucet u CMS a potreboval bych vedet jak spravne vyplnit formular na vyber casti financnich prostredku. Mam ucet v cesku v Raifce. Pokud mi muzete nekdo poradit, budu vdecny. Privital bych, od toho kdo to uz uspesne delal, aby mi vypsal kde co presne vyplnit.

Diky za odpovedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stifleer
formulář máš na stránkách CMS a vyplníš to podle kolonek..nic složitého..před výběrem musíš ale uzavřít všechny otevřené pozice...pak jen vytiskneš, podepíšeš a pošleš jim to...Jméno, adresu, číslo účtu u CMS, název banky, číslo účtu atp. a taky částku, kterou chceš zaslat a v jaké měně snad víš.. :)
templates.fxserver.com/helpers/withdrawal.php
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
zajimalo by me od zkusenych traderu jake mate zkusenosti s fungovanim systemu zalozenem na technicke analyze? Konkretne by me zajimalo, jestli vam system vynasi treba uz nejaky ten rok stabilne(treba par mesicu zisk a nejaky ten mesic ztrata, ale jinak celkove v zisku), nebo menite systemy, protoze driv ziskove byly a ted uz nejsou?

Snad muj dotaz chapete.. :)
Diky za odpovedi mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozz
Nevim jestli mas na mysli AOS nebo obecne diskrecni system. Ja osobne to mam tak, ze obchoduju diskrecne na zaklade technicke analyzy, ale mam urcite zakladni stavebni kameny systemu. Konkretne vstupni a vystupni signaly. Ty se nemeni, proste fungujou a jsou robustni. Co se meni je fundamentalni slozka a to hlavne podle obecne nalady na trhu. Typicky priklad jsou posledni tydny a vysilovani americanu. Diky vysoke volatilite jsem upravil MM a mnohem pecliveji sleduju reporty a co papalasi placaj.

Jinak obecne si myslim, ze systemy zalozene na technicke analyze funguji spolehlive, ale k AOS jsem velmi skepticky a to mam k programovani a modelovani velmi blizko. Uz z podstaty kdyby bylo mozne naprogramovat dlouhodobe ziskovy stroj na penize, tak uz ho davno nekdo naprogramoval, ale jako pomucka urcite nejsou AOS k zahozeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to manta:
dekuju za odpoved. take nejsem zastancem aosu a smeruji radeji k diskrecnimu onchodovani. zatim mi ale nezbyva, nez obchodovat mechanicky a casem moje "lepsi volby" pozic snad prijdou. :)

systemy zalozene na technicke analyze funguji spolehlive - takze kdyz ti system vynasi treba rok, tak muzes s urcitou pravdepodobnosti rict, ze bude fukcni treba i deset, nebo vice let?

osobne mam strach z toho, ze budu obchodovat neco, co mam spolehlive zbacktestovane treba na 2 letech, ono to po dalsich 2 letech prestane fungovat a to co sem vydelal zase do trhu vratim..to je ta obava, proc to sem pisu.
mozna sem jen straspytel, ale jak uz bylo receno snad tisickrat: clovek tihne k jistotam :)

mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Díky za ochotu, mám několik dotazů. Moc si toho cením – svým způsobem je to tvoje know how a pochopím, když se ti nebude chtít z nějakého důvodu odpovědět…

- Co preferuješ za páry – psal jsi že E/Y je na tebe moc rychlý. Nejvíc to budou jeníci – převážne G/Y?

- Stop loss máš předem přesně definován dle nějaké odzkoušené velikosti, či S/R, pivoty s ohledem na fundamenty…? Jsou obchody kdy nedáváš vůbec žádnej SL a necháš to jít třeba hluboku do mínusu nebo vždy používáš SL a malé ztráty bez milosti pohřbíš – nerozumím přesně jak je to s hedgováním a SL – proč, kdy, kolik…

- U těch S/R - určuješ je dle oka nebo počítáš? Teď mám na mysli konkrétně 15 min. graf. Na něm jsi říkal, že vstupuješ, dle toho předopkládám, že na to samém grafu si určíš i možný SL pro začátek.

-Fundamenty – bereš je v potaz a zkoumáš minulé výsledky, čteš analýzy pomazaných, či se dle nich neřídíš, ale zároveň třeba nevstupuješ př. 15 min. před nějakým důležitým vyhlášením?

-Trend – bohudík jsi naznačil – jak na to, ale 
Říkal jsi - týdenní, denní, hodinový + 15 min. pro vstup. To vše musí být v jednom směru, pokud ne – daný pár tě nezajímá a jdeš hledat jinam? Dělá mi problém trošku určení trendu (chtěl bych to umět určit jen pomocí trend line). Řekněme např. pár E/U na týdenním grafu je pěknej medvěd, ale pak se třeba udělaj 3 týdny s býčím trendem (nebyla proražena TL), tak obchoduješ na jiném páru nebo zkusíš třeba jen vstoupit na 15 min. do 1 hod. Nebo už bereš 4 krásný svíce v druhém trendu, které ještě teprotly trendovou čáru, ale na všech nižších TF už jsou zřetelné, k tomu na 15 min. je korekce a tam by jsi už posadil svůj entry nad poslední nejvyšší High, či nejnižší low (dle trendu)?

- Úroky
Počítáš si rozdíly v sazbách centrálních bank, abys věděl v čem se dá na úrokách vydělat, a potom se snažíš jít třeba jen dlouhodobě na tom určitém páru? Např. EUR/USD – na euru je úrok 3, 75% a na USD je 1% , takže rozdíl je 2,75. Takže pokud budu v nákupu dostanu nějakých 7,64 euro/lot (Euro: USD 100.000 x (0,015/360) a pokud prodávám - platím. Hledáš dle toho třeba jen dlouhodobé příležitosti? (pokud jsem se v počtech spletl, omlouvám se, začínám s tím, tak kdyžtak oprav  díky

- Ještě k tomu hedgování pozic – psal jsi, že jsi třeba 20 pipsů v plusu. Posuneš SL na BE +1 a čekáš co bude dál. Za den tě to třeba 7 x vykopne na BE +1 a k tomu 3 ztrátové pozice . Kdybys teď začínal na micro letech, kolik by jsi nechal pipsů obchod v pluse, než by jsi otevřel opačnou pozici – chtěl bych vědět, kdy tu opačnou pozici otvíráš, za jakých podmínek ( pokud na všech určených TF je změna trendu?)


- sleduješ souvislosti více věcí, trhů, korelaci ropy, zlata, otevření burz… Či jen TA – price action?

Teď už jen 2  zda-li dobře chápu vstup a výstup…

- Vstup – týdenní, denní, hodinový a 15 min. vše v jednom směru a vstup na 15 min po nějaké korekci, kdy čekáš na proražení High nejvyšší svíce před korekcí a vstup pomocí entry třeba 7 pipsů od toho vrcholu a opačně pro short + sleduješ důležité hladiny S/R na všech TF?

- Výstup – SL, BE +1 nebo uzavření v nejvíce možném zisku s eventuálním několikaterým hedgováním otevřené pozice. Myslím pokud opět tvoje původní pozice má výhled k dalšímu růstu, zavíráš tu pozici, kterou jsi otevřel jako hedge?

To je vše  začínám, no a tvůj styl obchodování s dodržováním disciplíny se mi zdá jako vhodný pro nováčka. Díky moc ještě jednou, pokud odpovíš, ale pokud ne – také díky 

profill

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Manta napsal: "K AOS jsem velmi skepticky a to mam k programovani a modelovani velmi blizko. Uz z podstaty kdyby bylo mozne naprogramovat dlouhodobe ziskovy stroj na penize, tak uz ho davno nekdo naprogramoval, ale jako pomucka urcite nejsou AOS k zahozeni"

Takove stroje na penize samozrejme existuji, ale budto jsou neprodejne, a nebo se jejich cena "krapet" lisi od tech systemu a la "UBER SECRET MA CROSSOVER METHOD! Yours for only $999.99!"...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to profill

Protože jsem postižený trhy a nedokážu už být zcela objektivní, pokusím se odpovědět na dotazy „začátečníka“. Předem se omlouvám, jestli se Ti nebude líbit odpověď nebo nedokážeš přesně pochopit co napíšu. Rád bych také upozornil ostatní, že nemusí se mnou ve všem souhlasit, ale nechci a nebudu o tom diskutovat!

- K párům a krossům: Preferuji hlavně EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD, USD/CHF, EUR/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP, AUD/USD, NZD/USD, AUD/NZD, USD/CAD, EUR/SEK.

- K Stop Lossům: Mám-li v úmyslu obchod uzavřít, co nejdříve zadávám SL až po vstupu do obchodu a nemám předem určenou velikost. Jsem-li nucen umístit pevný, předem definovaný SL raději použiji hedge, který nesmí být vyšší než je denní průměrný range trhu. Pokud vezmu proti-trendový obchod zároveň s příkazem do trhu, zadávám vždy těsný SL. Pokud spekuluji na odražení od nějaké cenové úrovně, zadávám SL nad/pod tuto danou úroveň, většinou zároveň s příkazem entry pro BO. V ostatních případech zavírám za market.

- K S/R úrovním a umístění SL na 15 min grafu.: Krátkodobé S/R určuji dle oka a času, dlouhodobé získávám z informačních kanálů (hlavně ty psychologické a fundamentální), které nejdou vidět pouhým okem. SL dle 15 min. grafu neumísťuji, používám z 90% mentální stopku. V případě, že se jedná o kladnou pozici carry, používám hluboký a téměř nezasažitelný SL, kterým se kryji pro případ, že mne u grafů trefí šlak nebo začala atomová válka.

- K fundamentům: Beru je v potaz. Jedná-li se o hodně důležité zprávy, hedguji carry před vyhlášením. Analýzy pomazaných jsou manipulací trhem. Nečtu je.

- K trendu: Určuji trend za dva poslední měsíce. Zajímá mne více nálada trhu, než přesné stanovení trendu. Určuji si týdenní strategii. Na intradenních grafech jen trejduji ne investuji. Způsob si jinak popsal docela přesně. Mou každodenní snahou je umístit pár dobrých obchodů a nechat je růst, na konci týdne vyhodnocuji, co si nechám a co pustím.

- Úroky: Jsou důležité. Investuji do kladného úrokového diferenciálu. V případě daytradingu se snažím nejít proti. Carry chápu jako způsob věna a mojí pojistku vůči brokerovi.

- K hedgování a microlotům: Kontra pozici proti ziskové pozici otvírám vždy, když dojde k odražení od nějaké důležité cenové hladiny. Pokud se nepotvrdí tento odraz a dojde k pokračování v mém směru, zavřu danou hedge i za cenu, že by se mělo jednat o malou ztrátu. Pokud bych měl teď začínat s microloty. Vše bych zavřel na pevně stanoveném SL a o hedge bych se začal zajímat až za pár let. To samé s proti-trendovými obchody, musíš vědět přesně co a proč to bereš.

- Korelace: Sleduji, ale proto abych v případě pro mne nevýhodně vyvíjející se pozice na nějakém páru mohl snížit (rozmělnit) riziko na jeho krossu otevřením proti-pozice. Také sleduji oslabování nějaké měny vůči ostatním měnám. O ropě a zlatu není na škodu něco vědět. Na intradenních grafech jedu čistě price action.

- Co se týče vstupu a výstupu: Problém je, že se každý snaží před vstupem do obchodu vždy najít svoji pravdu, kam to asi tak půjde, ve skutečnosti pravdu nezná nikdo, a pouze existuje určitý předpoklad, kam by to mohlo asi tak jít. Pravda se ukáže až, když pozici otevřeš. To znamená, když nemáš pravdu, musíš dle pravidel disciplíny obchod uzavřít a počkat si na jinou, lepší příležitost nebo máš pravdu, a potom takový obchod necháš růst až do jeho úplného konce.

-Disciplína: Nejčastější chybou všech traderů je, že mnoho malých výher vymažou jedinou obrovskou ztrátou. Snaž se o opak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...