Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

LUKY
tak ja neviem, len aby si sa nemýlil. Na niektorých pároch je momentálne lepšie long, na iných short, to nie je otázka či viac long, alebo short bez ohľadu na pár. Diverzifikovať riziko na tom istom páre sa mi tiež zdá trochu svojrázne. Chytanie dna je obvykle menej úspešné, ako vstup do trendu. Mať tak 40-50 pips na obchod - som spokojný a je mi jedno, koľko mi "ušlo". Ja som skromnejší, mojim snom, je zarábať 20 pips na deň v priemere, dokiaľ to nedokážem, tak nejdem live.
Stanley
to je len matematika, aby tých desať ziskových obchodov pokrylo jednu stratu. Záleží na tom aká je miera tej "vysokej pravdepodobnosti" (koľko je úspešných a koľko neúspešných obchodov, priemerný zisk na obchod...), ale to určite poznáš.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 premnath,

to že bych se mýlil si nemyslím. Někdo si to muže myslet,ale já moc ne.Má to propočítáný. S ztrátama počítám.To je u mě součístí tradingu. Ještě podotýkám že nechytám každý dno,ale jelikož jedu na M30,tak jich tam za moji seanci je jen pár..tak 2 max 3..budu-li se bavit co je pro mě skoro čistý dno.Ale to je velice indiviuální. Každý člověk na burze ma asi jiný oko,a i jinak vidí dno trhu.Možná je to špatně napsaný..je to pro mě aktuální dno,kde si myslím,že je nejlepší nákup.je asi dobré podotknout,že to neni denní dno. Popsal jsem jen trochu moji strategii nic vic..není třeba mě kamenovat.Vím dobře že long i short je jiný...s tím počítám..jsou jiné výstupy na long i short..Většinou dávám TP na 50 pip,ale když vidím,že trh je docela živý a není nějak líný,tak zruším TP ,a snažím se to držet déle 80,90,100 pipsu...někdy se člověk mine,a vezme nmin než těch 50,jelikož se to dostane trošku pře 50 pak to jde dolu.Pka tojistý BE. Mě muj systém docela sedi,a budu ho ladit. Ono taky co jiného...pořád se v něčem hrabat nemá cenu...něčeho se chyt a drž se toho...i tuto daru jsem kdysi dostal já..tak jsem se trošku poučil.J eště další věc je ,že by jsi měl pár který chceš obchodovat trošku poznat...já třeba každý večer trenuji. A to tak,že otevřu v Mt4 offline graf,a nastavim si tam svoje indi,a řeknu si nějaký datum....kam až mě historie pusti. Naklapu datum ,a zmenším graf na minimum. Najdu svoji obchodni seanci od 8:00 do 16:30 a určím si trend a vstup+ vystup...pak zvětším a roztáhnu graf,a vidim jak jsem uspěl...toto cvičení poučívám na trenováni oka..protože se mi někdy stává,že at jsou podminky do vstupu,tak vahám-psychika...Ale toto cvičení mi dáva určitou podporu a kolikrát vstupuji lépe,a nebo třeba vůbec nevstoupim,a nebo vstoupim,ale vezmu jen 20,25 pipsu a pryč. Je to trenovani okaa i trochu vstupu,jak já říkám..nemá to dělat co s určením profitu...TP...na to je lepší STATISTIKA,MFA,MEA.,PIVOTY....takhle trenuji dá se říc každý den 20 minut. Určitě mi to pomáhá i v duvěru mé strategie, což já osobně potřebuji.Pokud má někdo dotaz rád odpovim,a vřele doporučuji toto cvičení :)

luky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> pedrosek
> môžeš priblížiť ako sa dosahuje obrovská
> pravdepodobnosť pohybu v tvojom smere?
> LUKY
> aké je to nastavenie a čoho, ktoré ti dáva při
> obchodovaní šancu vstúpiť často na skoro samém
> dne?
>
> Ako hovorieva Sid - aj tá o perníkovej chalúpke je
> pekná.


Uz to za me vlastne odpovedel Stanley. Nechtel jsem tu vypravet nejake pohadky. U Rosse jsem cetl, ze statisticky se vetsina obchodu nachazi nejaky cas v plusu, ale vetsina se zavre s minusem. Presne to jsem mel na mysli, kdyz jsem psal, ze samo to ziskove nebude. takovy indikator jeste nikdo nevymyslel. Zalezi na vystupech a rizeni pozic. Myslim, ze z meho prispevku to bylo citelne.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, zkusím se zeptat zde, když se mi nedostalo odpovědi v sekci začátečníků.
Jde mi o cenu za tick , podle čeho se řídí? Během tří dnů se třeba u páru eurusd měnila cca od 192 do 205 kč při 1lotu.
zajímá mě to kvůli backtestování, a prostě i z principu. třeba u komodit často čtu ,že cena je třeba 50 usd , když sem si ale zkusil spočítat tu cenu u svých dvou různých vstupů na zlatě tak byla ale pokaždé lehce jiná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U komodity je cena pevně daná - viz například zlato www2.barchart.com/profile.asp?sym=GCZ8&code=BSTK

U měnových párů ve forexu je cena daná právě poměrem dvou různých hodnot, takže je lepší ji počítat jen na ticky.

A pak je tu ještě varianta, že obchodujete nějaký derivát, který má proměnnou hodnotu. Ale to by chtělo trochu rozepsat u koho a jaké kontrakty obchodujete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

koňas Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jde mi o cenu za tick , podle čeho se řídí? Během tří dnů se třeba u páru eurusd měnila cca od 192 do 205 kč při 1lotu.

Tick x pip (?)

To je divné. Nemáš účet v jiné měně než v dolarech? Nebo nějakou jinou chybku?

Cena pipu (standardní nejmenší pohyb) u standardního lotu (100 000) by měla být 10$, u mililotu (10 000) 1$.

Tick je nejmenší časový interval, jako 1min, 3 min, 5 min, 15 min, 1 hod, ... Nemá dolarovou hodnotu. Jen, když řekneme třeba, ža za jeden tick se cena jednoho lotu změnila o 192$. Ale zase se mi to nezdá, že by se cena pohnula skoro o 20pipů během ticku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

děkuji za reakce
abych tedy upřesnil - jsem u XTB na demu , začínám. Účet v českých korunách.

a ted mě napadlo proč se mi ta cena mění , otevřel sem graf usdczk a řekl bych že to odpovídá tomu co jsem "naměřil" , takže tady je možná zakopán pes , nebo je to ještě jinak?
jaký poměr dvou hodnot jste měl namysli Peta_Bi ?

jinak nejmenší dílek o jaký se může cena hnout sem našel že se uvádí jako tick, ale pips sem tu taky někde čet, mám v tom ted trošku gulášek :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si v tom udělal gulášek taky. :D
Prošel jsem encyklopedii a zjistil jsem, že tick je pevně daná hodnota (například jeden cent) zatímco pip je procentuálním vyjádřením hodnoty kontraktu. Logicky si tedy myslím, že pip je například jedna setina procenta hodnoty kontraktu a když cena kontraktu klesne, tak se přímo úměrně změní i cena pipu.

Poměrem těch dvou hodnot jsem myslel kurzový rozdíl mezi měnami. Jestliže obchoduji v korunách nebo dolarech, ale prodám libry, tak se to musí někde převést za nějaký směnný kurz, jak ostatně sám uvádíte. ;)

Zjednodušeně se dá říct, že tick a pip jsou stejné hodnoty, ale když z nich chcete vypočítat množství peněz, tak se to trochu rozchází. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...