Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike:

Mě jde spíš o to, že pokud už chceš srovnávat FX a Futures, měl bys taky přihlédnout k jinejm trhům, než jen NQ, ačkoliv celý srovnání dvou absolutně odlišnejch trhů mi přijde stejně dost bezpředmětný. Pokud už chci obchodovat měny a dělat nějaký srovnání, tak už spíš Forex a Currencies/Financial futures. Pokud bych zase chtěl s něčím porovnávat Futures na Indexy, tak třeba s CFD's na indexy atd. Tady mi to spíš přijde jako nesmyslná válka zastánců futures proti forexákům. Kdybych já chtěl zase stranit futures tak vyberu YM a srovnám ho s EURCZK a výsledek dostanu přesně opačnej, ale je to prostě nesmysl. Určovat kterej trh je lepší jenom podle poplatků je prostě nesmysl. Já taky obchodoval Live FX a skončil jsem s tim, né protože maj Futures menší poplatky, ale protože mi prostě forex nevyhovoval, a i kdyby snížili spread na EURUSD na 1 bod, tak mě to stejně nepřesvědčí vrátit se ho zase obchodovat. Tady je totiž mnohem mnohem víc faktorů který, když už chceš porovnávat dva trhy, bys měl zohlednit. Bez toho takový srovnání totiž může bejt dost zavádějící a akorát mást nováčky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Millis

no a to je prave kamen urazu. ze mozem napisat 1000x ze neporovnavame trhy ale porovnavame naklad na 1 obchod, a potencial obchodu a vzdy ale skutocne vzdy sa najde nejaky totalny truhlik. ktory to proste nerozozna. a nielenze to nerozozna, ale bude provokovat s niecim co s temou nesuvisi.pardon ale nemienim sa dalej ucastnit takychto stupidnych debat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Ty ale píšeš že hrozně lidí si myslí že Futures jsou levnějsí než FX a že to není pravda a že to ukážeš na konkrétním případě kde bereš jako zástupce FX EURUSD a jako zástupce Futures NQ. Jediný co já ti chci říct je že pokud už chceš porovnávat FX a Futures z hlediska nákladů, pak bys měl stejně jako u FX jsi vybral nejlacinější pár EURUSD tak u Futures bys měl taky vybrat nejlacinější instrument, a to PODLE MÝHO NÁZORU NQ není. To není žádný napadání tvojí práce, ale spíš informace pro tebe, že jsou i lacinější trhy u Futures než NQ. Pokud jsi chtěl jenom dokázat že NQ je nákladnější než EURUSD, OK, máš pravdu, ale nepiš že rozptyluješ názor že Futures jsou lacinější než FX obecně. A prosimtě toho truhlika si odpusť, jsi snad na seriózním fóru kde není třeba napadat člověka jenom protože má jinej názor na věc než ty. Jestli ty jsi mě náhodou taky jen špatně nepochopil, kvůli tomu mě nemusíš hned urážet ... děkuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tradery,

Konečne som sa dostal k papertradingu, ale objavilo sa mi jedno veľké ALE. Mám spustenú platformu od IB, Sierru na zobrazenie grafov a Bracket Trader na zadávanie príkazov. V programe Bracket Trader som nič špeciálne nenastavoval (mám tam nastavené dve stratégie medzi ktorými volím podľa situácie) a už 3-krát za posledné dva týždne sa mi aktivoval vstup do trhu, pričom som nestlačil žiaden vstup ("tlačidlo" Long, Short) ?!?!?!? a vstúpil som do trhu. Vôbec neviem ako je to možné, lebo nič som v programe nemenil a nenastavoval nič špeciálne.
Máte niekto takúto skúsenosť.

Stano :( :S :( :S :( :S :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Rád bych se dotázal na jednu věc. Jsem člověkem, který má ekonomické vzdělání nad obecným průměrem tzv. plně chápu co a proč má vliv resp. hýbe jednotlivými měn. páry. Mám za sebou SIDův kurz na forex+další relevantní informace z jiných zdrojů. Před nějakou dobou jsem začal obchodovat výlučně na základě FA+backtesting mých předešlých hypotéz předpokládaného vývoje. Můj výsledek byl samozřejmě poplatný nováčkovské dani, nicméně ztráta byla na počet obchodů minimální. Suma sumárum je to samozřejmě špatně, ale je to jen začátek.
Ovšem od té doby co jsem přešel na různé indikátory začala ztráta narůstat do gigantických rozměrů!!!
Problém je samozřejmě v tom, že nejsem schopen pochopit jejich podstatu (neznalost programování a hlavně oné logické dedukce) z čehož samozřejmě pramení to, že nevím na jaký TF příslušné indikátory posadit, což může potom dávat chybné signály, které stojí za mými ztrátami.
Ještě před zahájením mého obchodování jsem si stanovil procentní poměr pro rozhodnutí 75:15:10 ( FA:backtest:TA ). Jsem stále přesvědčený, že pro člověka mého ražení je to cesta k alespoň min. zisku, nicméně momentálně jsem zavřený v místnosti, ze které nevím jak ven....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A co zpětná analýza ztrátových obchodů ? Říct si proč se vstoupilo do obchodu a pokusit se najít správnější vstup.

No a samozřejmě moneymanagement, zejména poměr RRR. Není problém mít spoustu ztrátových obchodů, ale je třeba aby ziskové obchody tyto ztráty výrazně předčily.

Doporučuji sledovat jeden indikátor (například často zmiňovaný CCI - comodity chanel index) který dobře vystihuje směr pohybu trhu. Při zpětné analýze v rámci jednoho dne je možné vidět na něm důležité zlomy a přechody do určitých pásem.
Je také možné získat matematický vzorec tohoto indikátoru, ale není nad pouhé pozorování. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...