Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nebulizer
> Áno to je ono, ešte vlákno www.forex-tsd.com/general-discussion/15143- school-pimpology-94.html

Dnešní výsledek jistého fxdiva dosáhl velmi pěkných 1250 pips. To jsou věci.... www.forex-tsd.com/general-discussion/15143-school-pimpology-94.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

tak začnu, co nejsrozumitelněji. Dotazů je hodně. Zaujal mě forex kvůli dvěma důvodům, jeho školné je levné (není třeba vysokého kapitálu) a líbí se mi téma měnové politiky a vše kolem toho. Stále se něco děje (obrazně řečeno), je to i svým způsobem po čase hobby obchodovat a věnovat se tomu déle než jen 2,5 hodiny denně jako u komodit dělá mnoho lidí.

Zaujala mě strategie Sida, kterou jsem se alespoň trochu snažil odvodit z příspěvků a útržků. Pokud to správně chápu, snaží se určovat pomocí cen zlata, ropy atd. sílu měn a získat tím výhodu na svou stranu a s fundamentální analýzou to vše zní velmi logicky, dává mi to smysl hlavně. Currency crosses je zajímavé, nejspíš to k tomu i patří. Otázkou je pro mě... Kde vůbec začít? Kde si o tom přečíst něco rozsáhlejšího? Na co se zaměřit? Jak se vůbec backtestuje a analyzuje, když chceme používat fundamentální analýzu, currency crosses, měření síly jednotlivých měn vůči komoditám aj. Odkazy, nebo co přesně mám hledat by velmi pomohlo. Přijde mi to jako perfektní obchodní strategie, když forex tolik ovlivňují fundamenty a mnoho dalších věcí (cena ropy, zlata aj.)

Takže ve shrnutí mě vlastně zajímá, jak to funguje (Commodity Currencies, Currency Crosses, Fundamentální analýza)? Kde o tom sehnat více informací? Asi to nemá žádné obchodní pravidla, ale určitě nějaký systém tam je. Snad... :) Jak se backtestuje taková komplexní věc, nebo se dá jen papertrading? Kolik na konečné úrovni zabere obchodní den času? Byl bych vděčný každému, kdo mi věnuje svůj drahý čas a snad to někomu odpoví i na otázku, co třeba hledal taky. Předem mockrát děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

tuhle jsem tak premyslel o tom, jak vlastne broker plni me prikazy,
kdyz neni v dany moment po ruce nikdo s protipozici?
Dam priklad: Chci vstoupit do trhu s 10 loty prikazem buy.
Vyslu prikaz brokerovi a on sparuje mych 10 lotu long
s dalsimi, kteri jdou short. Co se ale stane, kdyz na mych 10 lotu long
existuje v danych par vterinach pouze treba 6 lotu short?? Dostane se tak
pozice do skluzu a ceka se na dalsi shorty?? Nebo zasahne nejak broker
z vlastnich zdroju a zahedguje se?

Jeste bych mel jeden dotaz, ktery souvisi trochu s tim prvnim:
lisi se najak delka vyrizeni prikazu 0,1lotu (miniL) a 10lotu??

Dekuju Mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud je broker market maker, což je většina, vstupuje vždy on do pozice jako protistrana. Jedině pokud je to ECN, příkazy posílá do systému k párování s jinou objednávkou. Délka vyřízení u MM pravděpodobně bude pořád stejná (někdo má ovšem do určité úrovně automatickou exekuci, nad tuto úroveň pak jde objednávka přes dealing desk. U ECN se rychlost asi taky lišit nebude, může ale dojít k částečnému plnění nebo plnění na jiné ceně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf:

diky. K tomu plneni na jine cene to bude asi velkou volatilitou trhu ze? :)
Tak to je vcelku pohoda. Mel jsem obavy, ze s pribyvajicimi loty to bude horsi a horsi.
Jeste mam takovy dotaz: kdo pak tedy prodelava, kdyz mi broker MM paruje
objednavky a ja jsem z dlouheho hlediska ziskovy? To mi broker financuje me profity?

Mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...