Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

xjames26
podstatu indikátorů TA poznáš jedině tak, že si je rozkucháš a poznáš co ukazují, signalizují, predikují atp. Na netu je příkladů a rozborů indikátorů TA hafo, stačí zagooglovat... Např. zmíněný CCI není nic jiného než upravené "prachobyčejné" momentum.., nejčastěji (vedle MA) používaný indikátor TA - a asi nejoblíbenější oscilátor. Ideálem je (pokud se už používá TA), aby trader měl indikátor o kterém ví co mu ukazuje a hlavně [bold]co chce, aby mu ukazoval[/bold] a ne to, že používá něco, o čem ani pořádně neví co ukazuje. To na jakém TF obchoduješ je už jiná otázka a záleží co preferuješ...intradenní obchody, poziční obchody, kumulace obého, scalping atp.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ad SID

Je docela možné, že svůj dotaz či popis současného stavu jsem špatně formuloval.. Mým hlavním cílem je to, abych získal názor od lidí, kteří se v této branži pohybují déle a tudíž jsou schopni posoudit můj stav z jiného úhlu, který já nejsem schopen momentálně vidět. Konkrétně tím mám na mysli to mé předsevzetí spoléhat na fundament. analýzu+backtest (neboli údaje, které si vedu v deníku s popisem toho co trh v ten či onen moment dělal) tak jak jsem psal v minulém příspěvku. Zkrátka s minimální váhou tech. analýzy.
Také bych byl nerad, aby si můj dotaz někdo vykládal, jako vedení za ručičku z dvoupokojového bytu do paláce plného zlatých cihel. Šlo mi jen o to, abych např. za 12 měsíců nezjistil, že jsem se vydal totálně špatným směrem nebo ještě hůře se mi Forex obchodování znechutilo a že s ním skončím. Což by mne velmi mrzelo, jelikož jsem tímto typem obchodování fascinován i přes skutečnost, že výsledky jsou špatné. To že je vše o dřině, vůli vím moc dobře, neboť je na tom založen celý můj život.

ad harmonie

Děkuju. Publikace od pana Eldera jsou posledním bodem, který mi chybí k dokončení první fáze sebevzdělávání. Bohužel vzhledem k časovému vytížení spíše čekám na vhodnější příležitost, kdy budu moci jeho díla prostudovat alespoň v relativním klidu. Protože jinak si myslím, že by to nemělo smysl.

---
Je také možné, že určitou míru na mých chybných rozhodnutí má skutečnost, že se můj život odehrává obráceně od většiny z vás tj. v noci (kdy se v drtivé míře děje většinou "nic"). A rozhodující časy kdy se dějí podstatné věci se nacházím ve věčných lovištích :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrá tedy, zkusíme se na to podívat jinak.

Já osobně jsem používal fundamentální analýzu pár let při "obchodování" s akciemi. Běžně používaný horizont takových obchodů je jeden nebo i více roků. S tím je samozřejmě spojená i věc pákového efektu. I pouhý poměr jedna ku dvěma dokáže s kapitálem pořádně zamávat. Co teprve stonásobky.

Tím vším chci říct, že fundamentální analýza je velmi spolehlivá, ale ve velmi dlouhém období.

Jak tedy využít fundamentu při obchodování na forexu ? Napadá mně jedna možnost. Studovat vliv fundamentálních zpráv na chování skupiny obchodníků. Jak ve své knize napsal Larry Williams - "spoléhám na jednání druhých, které mi pomůže určit fundamentální obraz daného trhu podstatně lépe a jednodušeji".

Jestliže si však myslíte, že dokážete sestavit lepší fundamentální analýzu, pak se nenechte rozhodit a směle do toho. Budu vám držet palce a pogratuluji ke každému úspěchu. Pamatujte však na jednu tržní zákonitost - "trh má vždycky pravdu" !!! Vy můžete být v souladu s trhem a vydělávat, nebo se můžete mýlit a prodělávat. Trh se nikdy mýlit nebude. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za Vaší reakci. Třeba se tomu za rok či dva zasměju jak jsem byl "hloupý".. Vůbec jsem tím nemínil nic, co by mělo znevažovat váhu TA. Jen pro dnešní zasmání, dnes jsem absolvoval první den, ve kterém převažovala TA nad ostatním a skončil jsem v plusu.. Sice jen 26pips, ale třeba se začíná blýskat na lepší časy :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Koukám,že to tady SID dobře napsal. Já taky někdy tápu,jak a co ten indikátor vlastně dělá, co říká, k čemu je, a co by to mělo dělat, respektivně co bych měl očekávat a co ne. Sice tady máme vlákno indikátory a obchodní systémy,ale je to jen sběr najitých,třeba i vymyšlených indi,a OS. Proto se jen ptám nebylo by lepší založit nové vlákno,a tam čistě vložit nějaký indiator,a dobře ho popsat. Co dělá?, Co počítá? Na co se muže použít? jak ho upravit?....atd..bez těch zbytečných komentáru kolem..ty at jsou klidně v tom "starém "dobrém Indikátory a OS...Vím,že je plno materiálu na netu, mnoho z nás má doma i knihu TA,kde je skoro vše vysvětleno,ale jsou i tací co ji nemají, a ani neumí AJ. A SID a plno jiných traderu má jiný pohled na staré i nové indi..jak je zlepšit ..atd..pak už je k věci řešit co se upravou toho indikátoru změnilo..a je dobré to popsat a vysvětliti..Tot jen tak pro sobotní odpoledne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luky
Myslím, že "rozborek" různých indikátorů je na různých serverech hafo. Trader by měl spíše více pouvažovat a zapřemýšlet, jak mu indikátor může pomoci, jak zvolit např. periodu pro nastavení vzhledem k TF, který používá atd. - a nejen "tupě" následovat stádo...K těm periodám jedna poznámka. Tisíce traderů na FX používají obvykle periodu 14 (u CCI, RSI, WR, Aroon atp.). Už se ale asi málokdo zamyslí proč používat vlastně "14" ? "14" je jen anochronismus ještě z burzovních dob z dob "za krále koně", kdy se "grafy" vyhodnocovaly na denních pohybech (burza měla a má svoje pevné otvírací/zavírací hodiny a kratší TF v dnešní podobě 5,10,15 min. atd. byly prakticky neznámé). Tj. 14 dnů "zpátky" byla vžitá perioda pro zpětné sledování. Pokud někdo např. používá 5 min. graf, příjde mi mnohem "logičtější" používat např. periodu 12 (což signalizuje průběh jedné hodiny z5 = 12x5=60). Perioda 14 je 70 min z5 .. Na krátkém a rychlém 1 min. grafu je určitě lépe používat delší, např. periodu 30 (tj. půlhodina z5), a vyhnout se tak rychlému střídání signálů a reakci na každou nepatrnou změnu. Zkrátka - používat na různých TF různé periody, dle časových úseků, a nejen se držet "zažitých", ale v nynější době (možnost obchodovat 24 hod. denně, intradenní obchodování. specifika FX trhu atp.) ničím opodstatněných návyků, spíše bych řekl zlozvyků... :)
To co platí o periodách, platí i o samotném používání indikátorů na FX, které jsou z 99% převzaty z podstatně starších komoditních, resp. ještě mnohem starších burzovních trhů - a některé "tradiční" indikace nemají na FX trhu, podle mne, vůbec co dělat..
Tož tak, ještě krátký doplněk k indikátorům.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiri11: ja, po dlouhem hledani a preletani, co mi bude vyhovovat skoncil u fraktalu. Ukazuji mi dobre, ale ted jsem ve fazi budovani MM a PS, bez kterych mi zjevne profity neprijdou. Pravdepodobnost pohybu mym smerem je obrovska, problemem je velikost toho pohybu a na tom ted pracuju. Pro snizeni mnozstvi spatnych vstupu kombinuji s Ema 50, sleduji veli
ost svici a supporty s resistancemi. Neni to tedy ciste mechanicky pristup - musi se to nakoukat. Zatim jedu demo, ucet jsem fundoval, ta pocitam za mesic live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano Side,

nezbývá než souhlasit. S nastavením period máš pravdu. Bylo to tady už tebou x krát řečeno. Co TF to jiný nastvení. Já se zatím pohybuji na TF30M. Nemám prozatím jinou volbu,ale mám tendenci jít na menší TF,až se urovnaní podmínky k tradingu.Nnení vše jak má být. Ale ted k tomu oč šlo. V základu používám indi co jsou v základu MT nebo VT+pivoty,a jěště něco na výstup. JaKo každý jsem si hrál s trendem. Obchodovat jen do trendu nebo i proti.Brát jen trend dle daily grafu nebo treba i z 1H,4H. Popřípadně obchodovat i proti trendu. K tomu jěště přišla další věc, a to jsou periody indikátoru atd. Souhlasím s tebou,že to jsou jen zažité periody...a musejí se měnit(nebo to doporučuji)Já jsem si našel nastavení které mi dává při obchodování šanci vstoupit často na skoro samém dně. Vstupuji do longového obchodu na bearish baru,což je někdy trošku nahlavu,ale mám vělkou šanci že další bar je čistě bullish. A to se dějě často. Někdy čekám da nalší potvrzení(bullish bar),ale to už je někdy pozdě,a uteče mi 20,30 pipsu.Je to trochu agresivnější technika,ale vstupuji často na pěkném dnu,a každý takový obchod mi dá 20,30 čístých pipsu na prvním baru.To znamená,že mi stačí jeden bar k výdělku,pak se většinou tvoří korekce. Ale vše záleží jak je vysoký,čistý bar, bez stínu.Takže mám volbu uzavřít 1/2 profitu na close prvního baru, a posun na BE,a nebo to nechat ,a jet s rizikem že to pujde x pipsu proti mě,a pak se to otoči po korekci zase směrem na horu.Pokud jsem long. Ale už tak nějak jsem si zvykl vybírat co je na stole.Takových signálu na jednom páru dostanu,tak něco mezi 2-4 za moji obchodni seanci..Takže šance vydělat kažý den tam je.Výhoda je v tom že mi ani nevadí když to trošku choppuje.Muj názor je že choppy trh ani neexistuje..je to jenom krátky trend. Není to grál,ale muj výtvor který mi docela sedí. A podle mě to nemá tolik děr co emantál. Jsem schopen vydělat každý den,ale mám problém s tím pak už neobchodovat.Pak člověk většinou ztratí čast výdělku nebi i celý.Takže se pořád učím a čtu,studuji,pracuji..baví mě což je pro mě dost důležité. A není to jenom o technice tradingu,ale o MM.Ten si musí každý namontovat na ten svuj systém obchodování..

Tož tak :)

Luky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:
Není problém najít vysokou pravděpodobnost pohybu mým směrem, ale jak napsal pedrosek, problémem je velikost toho pohybu, velikost SL a kdy vystoupit. Taky teď koukám na fraktály, ale pouze jako filtr na určení trendu. Budu to testovat na denních grafech. Mám-li od Fraktálů daný trend, tak čekám na korekci proti jeho směru a pak vstupuju. Měl by to být naprosto mechanický systém, tak uvidím, jaké budou výsledky backtestu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Premnath,

nevím jestli mužem mluvit o velké pravděpodobnosti. Jak jsem napsal dříve nemám svatý grála, a ani ho nehledám. Ale ted o čem byla dřív řeč...chytání dna.. Např: určím si trend at na daily,1H,4H...to už je na každem,a vstupuji do long trendu na bearish barech....ne bullish..což je už jiné oproti celému stádu anebo alespon amater.tradingu.Já jsem si jen jako skoro každý přečetl pár knih, a doufám že z nich trochu poučil. Jen pro příklad ..bylo napsáno že profesionál nakupuje(jedeme teda long) u obyčejnýho Moving averge např perioda 34 nebo 50 (skoro klasické doma nastavení) blizko moving average,a tam většino není bullish bar.V těchto místech se většinou vyskytuje pokud to tedy vezmem podle bars..doji bars nebo čistě bearish bar. Pokud je bullish bar tak je cena vetšinou 15,20,30 pips již někde jinde.Už to je na zamyšlení kolik lidi nakupuje u obyč moving average a ne 20,30pips up/down,..to je jen příklad. A ted k tomu dnu,ano často se mi daří chytit pěkné dno,ale vše má háček. A to je většinou ta psychika. Raději vystoupím na x pipsech nebo na close prvního baru,a nebo jen čekám na malou korekci a pokud to nejde mojim směrem zavírám. Cesta by as i vedla přes zavření částečné pozice, a s mojim učtem to zatím nemá cenu. Musím tam ještě něco přihodit :). Jinak problem mám jako skoro každý zhruba vim kdy mám vystoupit,ale nevím kdy přesně.Takže moje volba je vybírat vše co je na stole...x krát se mi stalo že jsme byl v pluse 30,40,50 pipsu a pak končil jen +5,10,pip..je to v plusu,což je dobré ale jinak mě to moc neuspokojilo,tak to klidně zavřu na 40,50,a je mi i jedno když to pak jde dalších 50 pipsu up/down. Co je doma to se počítá :)...ještě podotknu že mám 2,3 strategie(diverzifikace) které obchoduji na jednom páru..když nemám podle daily trendu signál beru signál podle jiné strategie. Na některou strategii si mužu dělat statistiku(MFA,MEA),ale na zbytek to nejde. Jeto příliš divoké...tam to hodnoti oko,a trocha toho citu. Nemusím snad psát ,že se mi několikrát podařilo vystoupit at v malém plusu a nebo minusu,a další bar byl krásný sešup at nahoru nebo dolu..s tím asi nic zatím neudělám. Strategii musím jěště testovat ,ale je pravda ,že to jedu live. Jinak bojuji na fx jako plno stále amateru,a čas ukáže. I mě se podařilo celý měsíc dobře vydělávat a 29 den v měsíci jsme to srovnal za celý měsíc dolu. Hold člověk se musí pořád učit :)Docela se mi ale vyplatilo,že si spočítám kolik chci % zhodnocení za měsic a pak si to rozpočítám podle prac.dnu.To mi hodní nějaké číslo,a to beru jako průměr pips na den...většinou se to dá splnit. A když ne,tak jsem hold soudruzi nesplnit daný limit.. :S..další den je taky den..

luky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...