Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

MCH-FX Napsal:
-------------------------------------------------------
> zaujímalo by ma aké máte na forexe priemerne zisky
> (straty) v pipsoch za den či mesiac...

Já osobně dosahuji průměrně 1100 pips za měsíc. Tuším Phil Nell začínal ve 4H TF MACD strategii se 400 za měsíc, doporučené pro nováčky je 25 denně (četl jsem na několika místech). Záleží na použité strategii, MM, přístupu k obchodování, psychice .... atd. Ještě pro upřesnění - těch 1100 pips dosahuji po nějakých dvou letech na zadku u PC.

Happy pips.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Retro:

dva roky na zadku u PC je IMHO jeste dost malo, kdyz dosahujes 1100 pips mesicne. :)
To je preci krasa, kdyz to porovnas treba s doktorem, ktery sedi na zadku 6 let a pak bere jeste min nez ty.. :)
Můžu se zeptat s jakou strategii takovych vysledku dosahujes? ;)

Diky a preju hodne plusovych pipsu
Mozz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MCH-FX:

Delam kolem 1800-2000 pips mesicne na 7 parech dohromady a 4H TF. Myslim, ze se da s prehledem i mnohem vic, jen ja to vetsinou nejakou vlastni hlouposti zmastim a udrzim jen na tech cca 2000 pips/mes. Zajimavy je, ze nejvic ztratovej byva posledni tyden v mesici a nejvic ziskovej prvni tyden. Podobne nejvic pips delam vetsinou v pondeli a v patek.
Souhlasim s tim co psal Retro, zalezi na spouste veci a je potreba to vysedet. Taky brat profity a nevracet je zpatky do trhu.

Manta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Manta Napsal:
-------------------------------------------------------
> to MCH-FX:
>
> Delam kolem 1800-2000 pips mesicne na 7 parech
> dohromady a 4H TF. Myslim, ze se da s prehledem i
> mnohem vic, jen ja to vetsinou nejakou vlastni
> hlouposti zmastim a udrzim jen na tech cca 2000
> pips/mes. Zajimavy je, ze nejvic ztratovej byva
> posledni tyden v mesici a nejvic ziskovej prvni
> tyden. Podobne nejvic pips delam vetsinou v
> pondeli a v patek.
> Souhlasim s tim co psal Retro, zalezi na spouste
> veci a je potreba to vysedet. Taky brat profity a
> nevracet je zpatky do trhu.
>
> Manta

to obchodujes system MACD na TF 4H? nebo nejaky jiny?

neB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Matelko Invest Napsal:
-------------------------------------------------------
> mam otázku, či sa dá nejako brániť pred takýmito

Podle zakreslených indikátorů nevidím důvod pro vstup (připadá mi jako náhodný vstup ve směru trendu). Pokud bych byl přesvědčený z celkového sentimentu o správnosti odhadu trendu, vstoupil bych do obchodu poblíž Fibo 23,6, bez ohledu na průraz spodní linky kanálu, případně bych se podíval na 4H TF kde je nějak blízký významný suport. Nevím jaký čas používá FXDD - je možné že proběhlo zrovna zveřejnění nějaké zprávy, která dočasně pohnula trhem (to ti vymetlo stopku), a ten se pak vrátil do původního směru.
Další možností ochrany v tomto případě je vstoupit s polovičním objemem, posunout stopku ještě dál, a na nižší ceně vstoupit se zbytkem objemu (samozřejmě za předpokladu uvedeného výše). Z obrázku ale nevidím ani důvod umístění stopky do uvedeného místa. Podle mého názoru a dostupné informace z obrázku bych do tohohle obchodu nešel. Zajímalo by mne, co tě k němu vedlo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Matelko Invest Napsal:
-------------------------------------------------------
> mam otázku, či sa dá nejako brániť pred takýmito
> nečakanými situáciami. Nastúpil som v smere
> trendu. Prerazilo to rezistenciu. Kde som spravil
> chybu? Mal som dať menší/ väčší STOP/LOSS,
> prípadne vstupovať v inom bode? Vyhodilo ma to z
> pozície a potom to pokračovalo mojím smerom.


Obranou je backtest. Jak je vidět na dni předcházejícím tvému obchodu, tak takové skoky nejsou vyjímkou a podle nich musíš stanovit svůj SL. Buď se ti vyplatí použít větší SL a jít pro větší profit nebo používej menší SL a počítej s tím, že tě to častěji vyhodí s menší ztrátou. Vždy je však nutné si alespoň zpětně zjistit zda se to vyplatí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nebulizer:

Ne MACD neobchoduju. Mam "vlastni system", jestli se tomu tak da rikat. Je to jen par obecnych pravidel, ktery nejsou nijak presne dany. Koukam hlavne dotahnout kazdou pozici do zisku a indikatory jsou na vedlejsi koleji. Jako pomucku pouzivam CCI a nektery postupy od DeMarka. Zalezi jak se zrovna trhy chovaji. Dulezity je pro me jestli trh trenduje nebo se placa sem tam. Rikal jsem ale, ze za timhle "systemem" jsou za posledni rok a pul stovky hodin odsedenejch nad grafama. Tyhle zkusenosti se proste podle myho nazoru nic nevyrovna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Protože angličtina je při obchodování velmi důležitá, nechávám následující příspěvek v původním znění - třeba tím podpořím i píli začátečníků: Written by Richard Krivo, Power Course Instructor Student's Question: How should I determine the timeframe for support and resistance? In order to encompass the full range of value, I suppose I could reach farther back in time... Within reason, I find it difficult to place resistance lines extremely high, simply to encompass the full range of values. Shouldn't we be placing support and resistance lines in as narrow a range as possible? Wouldn't this (hopefully) increase our chance of accuracy and limit exposure to extreme volatility? In my attached chart, I placed the support and resistance lines at 1.3990 and 1.4910- this still seems like an enormous range... Where would you have placed the lines? Power Course Instructor's Response: Good points... You are correct that using a Daily chart to set S/R levels can result in some pretty deep stops...too much for many accounts as well as the emotional well-being of the trader. In my opinion, check out 3 charts: Daily, 4 hour and 1 Hour. The strongest and most significant support and resistance levels will be found on the Daily chart. Any of the levels that appear on the Daily along with the 4 hour and the 1 hour charts should be given much respect as they are, as mentioned, quite strong. Determine the trend from the Daily chart and then use the 1 hour to time your entry in the direction of the trend as well as to determine the S/R levels. That should result in levels that are much more tolerable. On the chart that you posted, the Support and Resistance levels you indicate are good but I would like to see each of them (especially support) tested a few more times. The greater the number of times levels are tested, the greater their reliability.

6183

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Manta Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nebulizer:
>
> Ne MACD neobchoduju. Mam "vlastni system", jestli
> se tomu tak da rikat. Je to jen par obecnych
> pravidel, ktery nejsou nijak presne dany. Koukam
> hlavne dotahnout kazdou pozici do zisku a
> indikatory jsou na vedlejsi koleji. Jako pomucku
> pouzivam CCI a nektery postupy od DeMarka. Zalezi
> jak se zrovna trhy chovaji. Dulezity je pro me
> jestli trh trenduje nebo se placa sem tam. Rikal
> jsem ale, ze za timhle "systemem" jsou za posledni
> rok a pul stovky hodin odsedenejch nad grafama.
> Tyhle zkusenosti se proste podle myho nazoru nic
> nevyrovna.

Nepocitam s tim, ze mi nekdo napise system jak obchoduje a ja uz jen pojedu podle nej a budu utracet lehce vydelane penize. Jen bohuzel pres pul roku koukam do grafu a stale ne a ne zakotvit u jednoho systemu, ktery by mi sednul a vyhovoval mi. Takze stale jeste hledam.... proto ta moje otazka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Nebulizer

Bud naprosto v klidu. Tim si asi musi projit kazdej. To neni jenom v tradingu, ale se vsim. Kazda cinnost ma prece nejakou "learning curve" a vsechno musi jit postupne. Konkretne mne hodne pomohlo a dostal jsem se z cervenejch cisel, kdyz jsem prestal hledat zazracnej system, prestal hledat dokonaly vstupy a vystupy, prestal donekonecna ladit jemny detaily a misto toho se zameril na (s)proste vydelavani penez. Coz je prece podstata tradingu. Tzn. jsem na spravny strane trhu...zdimam co to jde. Jsem na opacny, jdu co nejdriv ven. Kdyz to vezmes az na uplnou podstatu, tak ve finale zbydou jen 2 smery kam trh muze jit.

Tady je odkaz na par obchodnich pravidel Jesseho Livermora, coz byl slavnej trader v prvni polovine minuleho stoleti:
www.jesse-livermore.com/trading-rules.html jsou to naprosto zakladni a jednoduchy veci, ktery ale kdyz si v hlave dobre srovnas, tak te to urcite nekam posune.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...