Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Peter na FX su klucove casy kedy dochadza k pohybom okolo otvorenia burz a na nich sa da najlepsie stavat. Problem z mnozstvom sumu sa da vyriesit sledovanim vyssich TF a nevstupovanim proti trendu na vyssich TF. Trpezlivost je klucova, staci si vyckat na par dobrych prilezitosti za mesiac a neobchodovat zbytocne sum. Toto su veci na ktorych by som zacal stavat OP.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdq

Dik za odpoved, ale asi som ta uplne spravne nepochopil, mohol by si mi to prosim objasnit?

Pises ze... na FX su klucove casy kedy dochadza k pohybom okolo otvorenia burz a na nich sa da najlepsie stavat ... co tym presne myslis? ze mam otvarat pozicie hned po vikende ked sa zacne otvarat burza?
Ked uprednostnujes par dobrych pozicii za mesiac, asi preferujes skor pozicne obchodovanie ako ID, prosim upresni mi to?


Ja som napisal...Trh je otvoreny od vecera nedele do piatku večera nonstop, stale mam obavy ze mi ujdu prilezitosti, kedze trh sa niekedy znacne hybe aj cez noc a ja obchodujem len cez den...ako by si vyrieisl toto? neobchodovat ID?
Ma vyznam vobec na FX obchodovat ID?
A nevies, ako dlho mozem drzat kupenu/predanu poziciu? mozem ju drzat aj cez vikend? alebo trebars mesiac?


Vopred dakujem za odpoved :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

O tom co plati na FX tu bolo vela popisane, skus pozriet do tejto diskusie www.financnik.cz/forum/read.php?13,20117,page=68 prispevky od Airmikeho alebo do inych diskusii.

Ja som obchodoval FX intraday a vyzera to tak ze sa k nemu v doobednej session vratim a to co som napisal som myslel tak, ze je velmi dolezite obchodovat s nizkou frekvenciou. Vediet si pockat na dni kedy ma trh silne momentum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj, obchoduju demo na MT4 resp. XTB-Trader (předp. že to je v podstatě to samé) a záráží mě jak divně funguje trailing stop. Totiž párkrát mě to vyhodilo z obchodu zřejmě správně, ale několikrát jsem byl už např -50 pips když jsem měl nastavený trailing stop např 25 pips. Nechápu tedy trailing stop správně? Když mám t.s. 25 pips tak bych neměl nikdy mít ztrátu větší než těch 25 pips ne? Díky za odpovědi, jsem začátečník.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nechápeš to dobře. trailing stop se aktivuje pouze při zisku, slouží k ochraně zisku, je to tzv. posouvaný stop loss - automaticky se posouvá o stanovenou hranici. To abys neměl ztrátu větší jak 25 pips, k tomu slouží klasický stop loss. je nutno poznamenat, že trailing stop funguje pouze při zapnuté platformě, neposílá se na server.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...