Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Fletmaster:

hmno tak to shrneme.. serie malych scalpu plus sem tam par $ navic stridaji obrovske ztraty, ktere jdou uplne mimo cokoliv.. Ziskove pozice otevrene vetsinou jen par sekund.. ztratove klidne nekolik hodin(ono se to otoci, ze ;) ) -330,-100.. tomu nerikas hazard ;), no doufam, ze se tady na foru potkame za rok za dva.. uvidime :)

btw.. me si dobirali uplne stejne, kdyz jsem tady v zacatcich rozhlasoval jak jsem vyzral na trhy, kdyz jsem za dva dny na ostrem uctu udelal podle uplne stejneho schematu jako ty skoro 500$. Ted vim, ze meli pravdu a docela i lituji, ze jsem radsi o tech 500 ze startu neprisel, pac kdyz jsem pak ty penize trhu zase vratil i s uroky, tak mi teprve doslo, ze tudy ee.. ale treba budes mit kliku (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fletmaster

Píšeš, že jsi jel DEMO bez zásad MM. Real jsi, předpokládám už jel dle zásad MM. Souvisí ten výsledek nějak s screen, které jsi dával do vlákna "Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V." (za které jsi byl mimochodem mírně setřen) ? ;)
Přiznám se, že jsem to moc nesledoval, protože těch obrázkú bylo na mne trochu moc. Pokud to nějak souvisí, tak to asi bude stát za to se na to zpětně podívat. ;)

GL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fletmaster:

Mňo, koukal jsem na real a jak říkal sztula, výsledek pěkný, jenže to má 2 ALE:
1) jak jsem říkal už prve- je to slušnej hazard. O MM nemůže být ani řeč, protože co jsem koukal, tak největší ztrátový obchod byl -336 pips. Při počátečním depozitu 200 lze mluvit pouze o štěstí, že jsi ještě neskončil.
2) je to čistej scalping, takže je jen otázka času, kdy tě broker zařízne, tedy pokud nemáš takového, který to dovoluje.

Docela by mě zajímalo, jestli na ty obchody používáš nějaký AOS systém, nebo to jedeš ručně, protože třeba 17.11. jsi obchodoval cca od 3 hod do 11 hod, a některé dny i déle. Spíše bych to tedy odhaduji na AOS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Předem se omluvam, že nejsem shopen vijádřit vše co bych chtěl řict,tak jak chci.
ALe, moc děkuji za pozorné názory.

Real je muj začatek a zkouška OS . A proto uznavam , že MM je minimální a hrozny.

Jsem pěvně presvědčen, že fundament na forexu nefunguje, a proto použivam, a také vždy budu použivat jen TA.
Pravě proto jsem začal davat přiklady TA ve vlaknu vývoj měn.
Každou blbost, ktera bude řečena mnou , jsem připraven obhajovat a prokazat obrazkem -grafem, nákresem.

Scalping dává občas hodně profitu, ale bere přitom hodně životu.

Doufam, že jsem odpoveděl na veškeré otázky. Pokud ne, tak jsem připraven.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

japapatramtara Napsal:
-------------------------------------------------------
> Fletmaster:
>
.. Ziskove pozice otevrene
> vetsinou jen par sekund.. ztratove klidne nekolik
> hodin(ono se to otoci, ze ) -330,-100.. tomu
> nerikas hazard , no doufam, ze se tady na foru
> potkame za rok za dva.. uvidime

Neni třeba čekat rok , dva. Použivam systém " zamek-lokk" , co v normalu se jmenuje hedging. To jsou moje prvni pokusy . Už ted´ obchodiji stabilně, a hlavně že jsem nešel cestou omylu - fundamentu.
Takže proto, myslím, že budeme se "vidět" často.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fletmaster

myslis ze za tak kratku dobu si schopny rozpoznat co je cesta omylu?

tvoj system tradingu tu vela fanusikou nema. myslim ze svoje rozhodnuta budes casom prehodnocovat mozno v polrocnych intervaloch :). Preto Nikdy nehovor nikdy :)

myslim ze len s cistocistou TA sa na FX zaraba len velmi tazko. musel by si byt ako skala.

Btw: uplne sa vykasli na nejake obhajovanie toho co hovoris. nejde o to kto ma pravdu ale o to kto kolko prachov zarobi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> Fletmaster
>
> myslis ze za tak kratku dobu si schopny rozpoznat
> co je cesta omylu?
>
> tvoj system tradingu tu vela fanusikou nema.
> myslim ze svoje rozhodnuta budes casom
> prehodnocovat mozno v polrocnych intervaloch .
Airmike!
Moje cesta neni krátka. Moje cesta = 16 hod. u monitoru poslednich 540 dni. A to je n za učelem važneno vysledku.
Muj nazor na fundament je pěvny a pokud forum umožni, tak prokažu svuj nazor. Jen aby administartoři dali prostor obrazkum-grafum , bez kterych mluvit nemužu.
Ale nejspiš se to nebude. Už jsem zažil odpor a kritiků. Vždut´to viš.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny. Rád bych se pozeptal zkušenějších jak vidí můj přístup k počátkům obchodování. Už asi 2 roky se zajímám se střídavou intenzitou o komodity, posledního třičtvrtě roku o systém FinWin. Bohužel, nyní se mi zdá, že potřebných zhruba 200tis,- Kč na založení účtu pro obchodování klasických kombodit (mini Russell 2000 atd.), je pro mě zatím nedosažitelná částka, a i pokud by byla, pak by šlo o peníze, které si nemohu dovolit ztratit. Shodou okolností jsem se na VŠ setkal se spolužákem, který na demo účtu papertraduje Forex. Optal jsem se ho na potřebný počáteční kapitál a on mi tvrdil, že stačí zhruba 50tis. Kč, což už jsou pro mě dostupnější peníze. Nechci start komodit odkládat až na dobu, kdy budu mít volných 200tis. Z toho co jsem pochytil z teorie tradingu a z rad zkušenějších mi přišlo jako důležité následující: Např. systém FinWin dokáže udělat na trhu e-mini Russell 2000 zhruba 2500USD měsíčně na kontrakt. Tuto částku by měli dosáhnout v papertradingu i začátečníci. V moment, kdy přecházejí na ostré obchodování by si z této částky měli odečíst cca 60% a z touto částkou "počítat" jako s realistickou. Pokud si vezmeme základní pravidla MM pro FinWin pro začátečníky, pak bych neměl riskovat více než 2% účtu - z 10000USD je to 200USD. To chápu jako max. SL. Pokud začnu Forex s účtem 2000USD, pak 2% z takového účtu jsou 40USD. Adekvátní profit-target zhruba 110USD (záleží určitě na trhu) - zhruba stejné RRR jako je ve FinWin (vím, liší se podle Short/Long a paternů). Při začátečnické úspěšnosti 30% odhaduji měsíční výnos na realistických 400USD měsíčně na kontrakt. Což se může zdát jako málo oproti realistickým 1000USD ve FinWinu, ale také méně riskuji a můj MM méně dovolí. Je lepších reálných 400USD měsíčně, než hypotetických 1000USD.

Má otázka zní: dá se ve Forexu udržet s cca. 40USD riskem na SL? Nebo mě to "vyhodí" na každé sebemenší korekci? Existuje měnový pár s dobrou pákou a solidními komisemi (tak abych při 2-3 obchodech denně, 4 dnech týdně, nemusel vydělávat jen na poplatky), kde se dá se SL 40USD udržet? A jaké jsou realistické PT? Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jistě že dá. Mé SL jsou do 25 pips, běžně 10-15 pips. Ale pochybuji o tom, že začátečník dokáže vstupovat do trhu tak, aby ho takový SL udržel. Realistický profit je např. 50 pips. Ovšem to se bavíme o obchodování na 5M TF, které já tedy začátečníkům rozhodně nedoporučuji pro jeho rychlost a velkou míru šumu. Nejmenší SL pravděpodobně vyžadují páry EU, GU, AU. Každopádně není nic snazšího než si svůj systém vyzkoušet na demu. Máš přece svůj systém, nebo ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cooler21 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Má otázka zní: dá se ve Forexu udržet s cca. 40USD riskem na SL?

U forexu můžeš obchodovat i menší pozice. U EURUSD to je pro 40$ :
1 lot -> 40$ -> 4pipsy
1 minilot -> 40$ -> 40pipsů
1 mikrolot -> 40$ -> 400 pipsů
1 nanolot -> 40$ -> 4000 pipsů

Takže i se SL 40$ můžeš obchodovat i třeba denní timeframe. Ovšem třeba jen v mikrolotech.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za info. To Volf: svůj systém zatím nemám. Jak jsem psal, předchozí doby jsem věnoval spíše backtestu a papertradování FinWinu, Forex je pro mě nový a zatím si ho oťukávám. Proto jsem se i ptal na tu realističnost obchodování s účtem 2000USD při zachování všech pravidel MM, abych se zase neupnul k nečemu a pak nezjistil, že ani forex se vlastně s tak "malým" účtem vlastně nedá pořádně obchodovat. Ale z odpovedí se mi zdá, že to snad jakš takš půjde. Na systému začnu pracovat hned po státnicích. Mějte se pěkně

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cooler21
dost mě zajímá jak se ti s FinWinem bude dařit. Sám jsem ho zkoušel na různých TF a moc se mi na forexu neosvědčil (zkoušel jsem ho na demu i live), ztráta, ztráta, ztráta. Kupodivu na NT a indexech (demo) byl velmi ziskový. Teď jedu live na V-téčku Bollinger B v kombinaci s Stochastic na vstupy, vystupuji dle CCI a volume. Jakž takž to jde, když jsem ukázněný, vydělávám. Ovšem zkusil jsem to pro zajímavost opět na indexech (demo NT) a tam je to úplně mimo. Můj závěr: na komodity Finwin či woodiho, na forex tyto dva systémy nebrat. ...........jen má zkušenost. Budu rád, když se ti bude dařit a dáš vědět. P

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...