Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

chtěl bvych se zeptat stáhl jsem si MT4 chtěl bych případně obchodovat miniloty na forexu bhužel se mi nepodařilo stahnout MT a dát tam data jak je popsáno v návodu zde ve článcích. Tak by mě zajímalo jak moc se liší data která tam už jsou od realných je tam i trochu historie tak jestli nevíte jak je to s kvalitou těchto dat. děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:
Předpokládám, že kvalita dat se bude odvíjet od brokera, jehož MT server používáš. Kdyz stáhneš demo od Alpari, v nastevení si povolíš maximum barů pro historii i pro graf, tak si to samo stáhne myslím si dostatek dat pro cokoli v kvalitě, která bez problému dostačuje pro jakékoli další operace. Pokud třeba kupuješ data Alpari, tak bych i řekl že budou stená jako ta, která si platforma stahuje sama.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:
Osobně si myslím, že jedinej rozumnej duvod, proč si taková data na FX stáhnout je pro případ, že si neměl svoje data aktualizovaná tak, aby se napojily přesně na minutu. Používám třeba jednu platformu na obchody a jednu na testy a tu na testy mam stále zapnutou, aby sbírala data, ale když jsem třeba zapoměl a 14 dni ji nezapnul, tak jsem měl data 5.května a pak hned obri skok a dalsi bar pokračoval 20.květnem a mezi to už si ta platforma automaticky nic neaktualizuje, jednoduše to přeskočí. Tady ještě jednou, podle mě stačí deafultní data, dokud stačí historie a až pak bych se poohlédl po něčem ke koupi něčeho externího...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím mohl by mi někdo trochu nastínit jak to funguje s tim forexovým kalendářem ? I když jsem si to přečetl v sidovo manuálu a snažil se zjistit všechno tak něvim jestli to dobře chápu. Např. použiju tento kalendář : www.forexfactory.com/calendar.php na 8.června máme třeba tento řádek :
6:00am EUR German Industrial Production m/m 0.7% 4.0%

to znamená že v 6am bude vypuštěna nějaká zpráva která by mohla způsobit že se páry s EUR zvednou o 0,7 procent ? ty 4 procenta jsou v kolonce "předchozí" takže ty nevim jak tam zakomponovat vubec. Prosím a děkuju :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:
Nejpodstatnější informací pro teby by mělo být, že v 6,00 budou zveřejněny fundamentální zprávy, v tomto případě vývoj Německé průmyslové výroby a trh na ni nějak zareaguje. To znamená, že se velmi pravděpodobně prodce zvýší volatilita a trh může(ale nemusí) někam vyrazit. Proto je lepší se v tomto období držet stranou, nebo pokud jsi v pozici minimálně posunout na BE.
Ty čísla v kolonkách znamenají v tomto případě průmyslové výroby, že předpověď je, že průmyslová výroba vzrostla o 0,7%, kdežto v minulém období vzrostla o 4%. Z toho mnoho nevyčtěš, protože se to sice tváží jako medvědí zpráva, protože průmyslová výroba roste pomaleji, ale zase může být výsledek lepší než předpoklad, např. 1,5% a hned je z toho zpráva býčí. Na takových to zprávách vydělávají lidi od zdroje, pro tebe je podstatné, co jsem napsal výše.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
nevim jestli mi poradí někdo zkušenější (asi všichni zde) nebo přímo Sid, protože mě zajímá - spíš bych pořeboval objasnit následující. forex - cituji ze Sidova blogu: "uzavřený okruh měn s následnou tvorbou syntetických párů".
Nějak nerozumím tomu uzavřený okruh a zároveň mám pocit , že je to celkem zásadní.
Za odpovědi díky
klimto

Link to comment
Sdílet pomocí služby

klimto7
podívej se na odkaz ( blog) a hned první tabulku křížových kurzů. forexsid.blogspot.com/
Vidíš tam 7 měn ( z nichž se tvoří hodnoty 21 párů, které se cca nejvíce obchodují na FX) + 21 dalších reverse (obrácených) hodnot.. FX je primárně založen na uzavřeném okruhu, kde musí v cross tabulce hodnoty "sedět" (plus mínus bus ve formě spreadu, který se ale v čase vyrovnává). Tj. např. hodnota páru USD/JPY * GBP/USD= hodnota (kurz) GBP/JPY... nebo EUR/USD / GBP/USD = hodnota EUR/GBP....EUR/USD*USD/CHF= EUR/CHF atd. atd. Reverse hodnota, taky patrná z tabulky (a která taky musí "sedět"), je to když máš např. kurz EUR/USD 1,2219 - pak reverse hodnota (USD/EUR) je 0,8185....GBP/USD je např. 1,4735 a reverse (USD/GBP) je 0,6787. Vzájemný násobek těchto hodnot ti dá vždy cca přesně hodnotu 1.
Na spotovém fx neobchoduješ měny jako takové, ale syntetiku tj. uměle vytvořené měnové páry vycházející ze vzájemných kurzů dílčích měn. Zkrátka v bance si vyměníš třeba euro za kačky, ale těžko můžeš po bance chtít koupit za 10000 Kč měnový pár EUR/JPY..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň vospolok,
dnes som "skúsil" prvý krát obchodovať forex (cez IB+NT) a hneď parádne prekvapenie. Miznúce doláre, konkrétne 42,12 usd. Prerobil som síce len dvacku, ale z účtu zmizlo vyše 6O. Otázka znie: kde sú? predpokladám že boli použité ako "poplatky"
Chápem to nasledovne: pri predaji USD, a kúpe JPN by som nemal platiť "poplatky" naviac keďže tie doláre na účte mám. A opačne: pri predaji JPN a kúpe USD budem platiť "poplatok" za kúpenie JPN aby som ich obratom mohol predať a kúpiť USD.
Respektíve ak som napísal kravinu, tak ma prosím Vás opravte a skúste mi to vysvetliť. Vďaka

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...