Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Ještě pro DeLuckyho:
Sčítat procenta je nesmysl. A pokud sečtete hodnoty Core Retail Sales a Retail Sales (což je pořád ten stejný údaj ale očištěný od určitého vlivu), tak je to nesmysl dvojitý.
Pokud se nechcete zajímat o to co jednotlivé ukazatele znamenají, tak berte v potaz pouze to zda výsledky trh nadchnou nebo zklamou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, nevím, jestli se to tady probíralo (nebo v jiném fóru), ale kdo z vás obchoduje jako podnikatel? Protože podle obchodního zákoníku je podnikání definování jako soustavná činnost za účelem dosažení zisku atd. Zajímá mě tedy, jestli k obchodování na burze nepotřebuji živnostenský list.
Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majrou Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, nevím, jestli se to tady probíralo (nebo v
> jiném fóru), ale kdo z vás obchoduje jako
> podnikatel? Protože podle obchodního zákoníku je
> podnikání definování jako soustavná činnost za
> účelem dosažení zisku atd. Zajímá mě tedy, jestli
> k obchodování na burze nepotřebuji živnostenský
> list.
> Děkuji

Ano, probiralo se to tu snad 100x.
K obchodovani na burze opravdu nepotrebujete zadny ZL ani zadne dalsi povoleni.
Jen jednou za rok, zdanit zisky.
MfG

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A kde je to stanoveno? Já nevím, ale jak obchodní zákoník tak i živnostenský zákon na tuto činnost lze napasovat. Tak jestli někdo ví o zákonné úpravě, budu moc rád, když se o ní se mnou podělí. Živnosti jsou po novém vymezeny negativně a také by bylo možné to podřadit pod obchod. Taky obchodní zákonník říká - soustavná činnost za účelem zisku, provozována vlastním jménem a na vlastní odpovědnost. Ještě jednou dík za zákonnou úpravu:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
omlouvám se jestli dotaz padl, nevím jak ho pojmenovat a tudíž vyhledat. Chtěl bych se zeptat jestli jde nějak nastavit u brokerů otevření pozice na určitý čas + stop loss/ profit target. Registroval jsem se do dvou demo účtů a možnost nemůžu najít. Popřípadě jestli to jde napsat nějakým kódem a dát do software, ale já bych rád ten rozkaz zadal předem tomu brokerovi nebo do mého PC. Je to kvůli tomu, že při zveřejňování některý zpráv nemohu být prostě u PC(škola). Jsem úplný začátečník a děkuji všem za rady.
Johny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mě se to stalo již několikrát ,že jsem přes BT nemohl uzavřít pozice a také nevím čím to je jest-li nastavením v bracketu . NEDOSTAL JSI UŽ OD NĚKOHO RADU CO TO je za problém . Já už se uplně bojím live do toho jít. Už jsem byl několikrát v profitu a než jsem to zavřel přes TWS close orders tak jsem se dostal do ztáty 330usd. DÍKY ZA ODPOVĚd.
PANCHA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pancha

Obchoduju taky přes BT a pro takový případy, kdy nejde obchod ukončit přes BT je vhodný se naučit předem používat TWS anebo si přidat nějaký tlačítko do TWS pro co nejrychlejší ukončení pozice, aby člověk nemusel nad ničím přemýšlet, zmatkovat apod. Jen zmáčknout tlačítko Close position a je to vyřešený (tu)
Jak na to jsem kdysi psal tady: www.financnik.cz/forum/read.php?10,24642,121575#msg-121575

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Caute, zacinam a mam malu nejasnost:

Chcel by som obchodovat forex intradenne, avsak ked je trh forexu (narozdiel od komodit) otvoreny od vecera nedele do piatku večera nonstop, stale mam obavy ze mi ujdu prilezitosti, kedze trh sa niekedy znacne hybe aj cez noc a ja obchodujem len cez den. Preto by som rad vedel ci nemate vycitky z ujdenych prilezitosti aj vy???Ako to riesite? obchodujete forex len pozicne? Obchoduje sa forex vobec ID?

...A rad by som este vedel, ze ked obchodujem pozicne, ako dlho mozem drzat kupenu/predanu poziciu? mozem ju drzat aj cez vikend? alebo trebars mesiac?

Dik, verim ze mi moje nejasnosti niekto pomozete objasnit, vsetkym prajem uspesny trading :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forex sa obchoduje aj intraday ale kedze je to len sum na 5 min grafoch tak drviva vacsina tychto obchodnikov preraba. Zvys TF zvysis svoju sancu, ja nevidim jediny dovod preco by si obchodoval intraday okrem toho ze tvoj broker bude rad.
Poziciu mozes drzat tak dlho ako chces ja drzim tak 1 den az 2-3 mesiace len pri dlhsom drzani si davaj pozor na urokovy diferencial nieekdy to spravi slusnu sumicku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...