Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Zdravim PetrPavel. Dekuju za info. Asi jsem to spatne napsal. Ja na Forexu nechci delat FinWin (vlastne me to ani nenapadlo). Byla to jen odpoved na predeslou otazku, zda mam uz svuj vlastni system - cili na Forex nemam, zkousel jsem zatim jen backtestovat komodity s FinWinem. Zatim mam trosku hlavu jak patraci balon, jeste se uplne neorientuji. Zatim zhruba patram po efektivnim (nikoli "holy grail") systemu na Forex. Neco jako je FinWin na komodity, ale aby to fungovalo na Forex. Osobne verim na "trend je muj pritel" a alespon u komodit mi prislo dobre si trend urcovat nekolikanasobne vyssim timeframem (neco jako Tripple Screen, a nebo varianta EMA 204, ktera u FinWinu supluje dalsi okno s vyssim timeframe), ale nevim jak to funguje u Forexu, kde je zda se o dost silnejsi i fundamentalni stranka. Take verim na to, co tvrdi Mplay, tedy, ze je temer jedno, kde clovek vstoupi - "holy grail" jsou vystupy. Na ty bych se chtel pri budovani systemu hodne zamerit. A take bych se chtel drzet zasady KIS - keep it simple, tzn. jasna pravidla, co delat a nedelat, ale nedelat z komara velblouda a nemit 4 indikatory tam, kde staci bohate jeden. Takze ted jsem ve stadiu hledani vhodneho trhu na Forexu, ktery by mi umoznil profitabilne obchodovat s pocatecnim uctem 1-2tis USD pri dodrzeni vsech zasad moneymanagementu pro zacatecniky. Jeden zkuseny trader, ktery forex obchoduje profitabilne uz 4 roky, na nejakem jinem vlakne pod "se Sidem o Forexu", doporucoval zacatecnikum zridit Forex ucet s 1tis. USD a "mlatit" mikroloty. Jeste uplne nevim, co to pro me znamena ve vztahu k MM, RRR atd., ale zrejme bude treba to prozkoumat. Budu rad za dalsi postrehy a rady. Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

cooler21
omlouvám se za nepochopení, je to asi tím, že je víkend a tak místo obchodování čtu a čtu diskuze na finančníku, až na to skoro nevidím :), nicméně přes svůj vlastní neúspěch s využitím systému WinFin na forexu, věřím, že to někomu může úspěšně fungovat. asi to chce upravit některé nastavení, ale to zatím neumím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, nevěděl jsem kam se bude hodit můj příspěvek, dám ho tedy sem.
Obchoduji americké etf fondy, hlavně na indexy . Teď jsem objevil etf zaměřené na US bankovní sektor -vycházejí z Russell 1000 Financial Services indexu. Dostal jsem tip , že jeho hodnota má přímou úměru k měnovému páru GBPUSD. Co jsem pozoroval , tak to docela funguje - teď se snažím zjistit jak to :-) Chci se zeptat, zda-li je někde možné tyto informace zjistit, angličtina nevadí a pak kde volně sledovat vývoj měnových párů. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, zkouším dema od různých brokerů. Na MT se mi zavírá pozice při dosažení 30% výšky marginu. U VT u cms se zavírá hned jak klesne pod 100%. Předpokládám, že to tak funguje i na reálném účtu. Nevíte někdo, jestli to bylo u této společnosti vždy tímto způsobem ošetřeno? Druhý dotaz se týká zadání stop losu. Když nastane na forexu gap a nebo prudký pohyb - zaručuje cms plnění na těchto stopech?
Předem děkuji každému kdo mně odpoví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě si dovolím jednu otázku. Několikrát sem na tomto fóru četl, že brokeři dlouhodobě netolerují scalping (zruší i účet?), ale co je to pro brookeri vlastně scalping? Nebo spíš bych tu otázku otočil. Co už nepovažují za scalping. Předpokládám, že to spíš bude braný spíš z časového hlediska, tzn. např. od 3 minuty od otevření pozice už to nepovažují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
s Forexem začínám, zkouším na demu účtu, platforma Vt 2.0, zkouším backtestovat 2 MA 21 a 34 ( který jsou jako default u MA trading systemu) na 5min Eur/usd. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás má zkušenost s mini Forex accountem. Popř u jaké společnosti, kolik by byl min. vklad etc..

Děkuji předem za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ignawin: mini Forex account je roven 1USD/pip u paru v tvaru xyz/USD. Velikost uctu byva u minilot uctu obvykle tak 500USD a vys, ale jsou i brokeri kteri umoznuji daleko mensi castky; ale i tech 500 je prilis maly obnost ktere znamena prilis velke % riskovane na obchod. Jako naproste minimum bych uvazoval tak 1500USD kde uz se da dodrzovat pravidlo max. 2% risku i po nejakych tech ztratach(v tomto pripade 2% z 1500 by napr na paru eur/usd davalo prostor pro 30pips StopLoss). Pokud je problemem nedostatek financi tak bude lepsi se zajimat o micro accounty(jedna desetina minilotu). Konkretni zkusenosti hledejte ve vlakne Brokeri.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ospravedlňujem sa, je to Alpari, nie CMS.
Snažím sa podchytiť krátkodobé trendy, oscilácie - čisto intuitívne. Asi to bude šťastie...

Jedna vec na princípe mi nie je celkom jasná: čo sa stane keď moje otvorené pozície sú v mínuse rovnako(alebo viac) ako mám na účte. Predpokladám, že broker ich automaticky uzatvorí aby sa nedostal do straty. Je to tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim všechny tradery.
Chci začít obchodovat forex u brokera Forex.com (www.forex.com). Přijde mi jako celkem seriozní broker. Přijatelný spready, real time i historická data zdarma včetně suprový platformy Meta trader 4 kompletně v češtině. Standardní marginy 1000 USD a 500 USD (páka 1:100 a 1:200). Prakticky jediné náklady jsou spready a poplatek za výběr peněz z účtu ve výši 40 USD.
To jsou moje postřehy. Máte s tímhle brokerem někdo zkušenosti a můžete mi ho doporučit?
Díky za odpovědi.

Pája

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...