Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Dobrý den Všem. Snad píši do správného vlákna :) Jakožto začátečník co se forexu týče mám pár dotazů na zde již zkušenější. Ale nejdřív něco o sobě ať máte představu. O trading se zajímám už velmi dlouho. Je to pár let co jsem narazil na financnik.cz a dodnes je to muj nejoblibenejsi web. Do obchodování jsem se nehrnul, ale pak se k nám domů dostala nabídka na obchodování na světové burze. Já jsem už samozřejmě věděl co to je díky financniku, ale díky této nabídce se to dozvěděli i rodiče a když viděli, že tomu „rozumím“, tak se mě v tom rozhodli podpořit. Trading jako takový mám už docela zažitý. Mám za sebou úspěšné koketování s pozičním obchodováním kukuřice a cukru :) Indikátory, S / R úrovně a další věci technické analýzy mám už docela zvládnuté. Teď jsem měl v živote rozhodnutí a před sebou dvě cesty. Buďto půjdu na vysokou školu a za pět let výjdu s nějakým titulem (toto mě přišlo jako ta lehčí cesta) a nebo se budu naplno věnovat tradingu. Zvolil jsem si tu druhou. Jak jsem řekl, něco už mam za sebou, ale teď se chci začít přeorientovávat na fx trhy. Dokonce mám už i live účet a trhy teď spíše pozoruji a střádám informace. A tady přichází na řadu mé dotazy :)

Chtěl bych se zeptat již těch co úspěšně fx obchodují jaký mají zhruba poměr TA a FA ve svém systému. Je mi jasné, že fx trhy jsou řízeny silně fundamenty a zajímalo by mě jak kdo na jakou část analýzy klade větší důraz. Já osobně se teď spíše přikláním k TA se sledovaním reportů aby mě něco nepříjemně nepřekvapilo.

Dále mě zajímá Vaše „pracovní doba“. Chtěl bych obchodovat intradenně což se mi zdá u forexu nejlepší. Samozřejmě nejvíce se asi bude dít při různých reportech, při otevírání burz atd. Ale zajímaly by mě Vaše zkušenosti a třeba i jen ve zkratce jak vypadá Váš obchodní fx den.

Počítám s tím, že fx trhy jsou dravé. Proto mě zajímá money a risk managment. Poučky jako riskovat max. 2% – 5% účtu moc dobře znám. Platí toto i pro fx trhy? Nebo je zde potřeba kvůli dravosti riskovat více / méně? Jak to máte s riskem Vy? Riskujete třeba více při nějakém významném reportu nebo události?

Jaké páry obchodujete? EUR/USD je jasné. Ale co dál? A kolik maximálně párů byste doporučili začátečníkovy?

Na svém live účtě mám nachystáno 4500 usd. Určitě budu ještě střádat informace, ale co nejdříve bych chtěl začít obchodovat aspoň s miniloty, protože vím, že nejvíce zkušeností se nabere na live obchodování. Vím, že je to dlouhé a určitě nebudu mít nikomu za zlé pokud to nebude číst :D Ale Všem, kteří mi aspoň na něco odpoví děkuji a hlavně děkuji za tak skvělý server ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Syky89:
nejdřív si udělej školu, trading klidně můžeš dělat přitom :). 95% absolventů vysokých škol se vždycky někde uchytí, ovšem 95% traderů nebude nikdy vydělávat.
Začni na denních grafech, zabere to max. 2-3 hodiny denně (večerní analýza a nové pokyny kolem 22. hod.). Na tomto timeframe (TF) tě už tolik nemusí zajímat fundamentální analýza. Důležité je určit trend a support/rezistence (SR) na vyšším TF a obchodovat na denním odrazy od SR do směru trendu.
Pokud toto nezvládneš, nemá cenu se vůbec pokoušet obchodovat na nižších TF, i kdybys měl profitabilní systém, psychika a hamižnost tě vždycky přemůže (zvlášť v tvém věku).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Syky89:
K dotazum:
obchodni den - sedim u toho prvni dve tri hodiny otevreni Londyna a NY, cca 9-11, 14-16; vecer kdyztak zkontroluju a pozaviram nektere pozice.
TA vs FA - Nesnazil jsem se nikdy predvidat veci pomoci FA, od toho jsou mnohem vzdelanejsi experti, me staci hlidat si riziko pomoci S/R a vyhybat se nizkym SL a vysokym spreadum behem zprav.
Jinak obecne zemedelske komodity jsou prece jen o neco vic rizene fundamenty, u forexu se sbiha cely financni svet, takze fundamentalni teorie davaji perfektni smysl ve smeru short i long. Co jako novacek muzes udelat - zjistit jak se chova tvuj broker behem zprav (rekotace, zvysene spready..) a zjistit jak zvladas aplikovat MM na brutalni pohyby v kratkem case.
Risk - u forexu se zas tolik nestava ze by trendy sli desitky procent jednim smerem, spis mi prijde jako parprocentni pingpong mezi S/R. Proto 0.5% riziko mi prijde optimalni a vys jak 1% si dovolim na pozicni obchody kde jsem si zatracene jisty

Nevim v jake jsi situaci, ale predpokladam ze sehnat 4500 neni v tvem veku nijak snadne, takze moje rady
1. Demo - forex neni kukurice...novych je spousta veci, prizpusobis svuj denni rytmus, naucis se jak se to chova, vyzkousis si vice TF a ruzne session. Tady mas dve moznosti jak se co nejvic naucit - vybrat si pozicni obchody jak rika Volf a k tomu hooodne moc paru, nebo se soustredit na dva tri pary a zkusit intraday.
2. Zacni obchodovat bez paky, tzn mikroloty (mas 4000, objem pozice 4000) - pokud to nepujde dobre s malym objemem, jak to asi pujde s velkym objemem, ktery klade na tradera zpocatku hned obrovsky tlak ? Vzdy je cas se postupne propracovat vys.
3. Nez prejdes na obchody s pakou, zrid si subucet, takovych 1000USD, a 3500 nech odpocivat nebo vyuzij na konzervativni pozicni obchody. Ochrani te to proti excesum s disciplinou. Teprve s pakou uvidis jak na tom jsi - nevim o lidech, kteri projeli ucet pomalu po desetinach procenta, internet je na druhou stranu plny tech, co to prepali hned ze startu. Jen se k nim nepridavej!

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Měl bych dotaz konkrétně na někoho kdo obchoduje swingově na 4H grafech. Já paperuju na daily ale má to pro mě pár nevýhod a to hlavně do budoucna větší učet a hlavně je to pro mě náročný tím že se nic celej den neděje v 23.00 sednu k PC zkontroluji grafy zadam případně příkazy a už zase nic .-/ nepotřebuju bejt stále "in" ale radši bych 4h jenže nevim jak je obchodovat přeci jenom jsem ve škole od 8 do 15:00 to jsou dvě svíčky možná 3 než se dostanu domu případně mam odpolední a zase přidu o 2-3 svíčky :| jediný co mě napadá je nějaký PDA jako tu někdo píše. Jak to řešíte vy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

měl bych dotaz : už je to dýl co sem četl seriál od sida o forexu a ted jsem si vzpoměl že tam bylo že se nemá zásadně držet přes výkend ani když je zadaný SL. zatím jedu paper ale swingově a žádný problém se mi nestal tak by mě zajímalo jestli někdo máte nějakou zkušenost nebo proč vlastně to nedržet, napadají mě gapy po výkendu který by mohli udělat neplechu. Hlavně to potřebuju nějak zadat do plánu jestli uzavírat vše v pátek a tak :) dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Držet pozice přes víkend není o nic nebezpečnější než držet je přes noc. Pravda ovšem je, že může dojít k přeskočení SL. Žádné poplatky se za to ale neplatí (nechápu jak se může někdo vyjadřovat k něčemu o čem nic neví). Jako všechno je třeba to otestovat a podle toho používat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...