Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Caute vsetci,

po roku som sa prihlasil na moj live ucet u CMS a zistil som, ze tam mam nulu, lebo vraj od oktobra 2009 plati pravidlo, ze ked nie si aktivny viac ako 6 mesiacov, tak kazdy neaktivny mesiac strhnu z uctu 30USD. No nemal som tam vela, asi 150 USD, ale aj tak ma to nasralo, takze uvazujem ze ked uz mam napumpovat peniaze nejakemu brokerovi, tak ci k tomu istemu, alebo je aj nejaky lepsi.

Viete mi povedat, v skratke, kde mate ucet a ci ste spokojni? Nechcem gumene spready a hladam spolahlivost, co mozno najvacsiu paku a nizky buyin :)))

Dakujem za nazory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prajem pekný deň

Nevedel som kam smerovať svoju otázku a preto že som stále začiatočník tak ju píšem sem.
Chcel by som sa spýtať dlhoročne trénujúcich demo traderov a hlavne už live obchodujúc traderov koľko majú priemerne ročne ziskových a koľko stratových obchodov + koľko % navýšenie účtu za daný rok. Dosť by mi to pomohlo si utvoriť obraz o tom jak to približne chodí na deme a v reálnom živote a hlavne ako na tom som na deme v porovnaní s pokročilejšími

za odpovede vopred ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wollerine.
rozdil mezi demem a realem je asi jako sex s gumovou pannou a nadhernou vasnivou realnou zenskou. hledat kolik kdo ma kolik win/loss tradu, % zhodnoceni uctu je absolutne irelevantni. tim neztracej vubec cas. ty bud spokojen se systemem co ty mas a je funkcni. a rozhodne se neptej na rady "dlhorocnych demotraderov" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wollwerine:
A kolik by sis tak predstavoval jako adekvatní zhodnoceni? Ja myslim ze +50% ročně je super výsledek. Pokud budeš mít učet $1mega tak jsi pekelně zavodou ;) win% je pravda irelevantní jak rika 911, protoze proste každá strategie se chová jinak. To zalezi na kazdem, co je schopny obchodovat, jestli mensi win a vetsi RRR nebo naopak. Ješte jedna poznámka k tou ročnímu zhodnocení, myslím, že co se profiku traderu týče, nejde jim ani tak o procenta, jako o ty prachy. Je jedno kolik máš na učtě a jak jsi ho zhodnotil, ptal bych se spíš na: "kolik jsem vydělal?" 10k nebo 100k za rok? Protože když budu mít učet $1k a udělám za rok $3k tak to není lepší, než když budu mít učet $1mego a udělám 100k i kdyz v prvnim pripade je zhodnocení +300% a v duhem pripadě pouze 10% ;)
Hodně zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nedávno tady byl odkaz na forex stránky, kde pan Vahid píše o 25% měsíčně :


"You should only make 25% per month which is extremely easy"

Tady je odkaz na článek:

www.forexoma.com/a-forex-trading-plan-limit-your-greed-and-make-53000-per-month-after-two-years/


Forex neobchoduji, ale na futures to pro mě extremely easy zatím není :-).

Jiris109 - co na to říkáš jako forex trader?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ďakujem každému za rady

to athoos:
teoreticky to možné je, ale mne sa to zatiaľ nepodarilo ani na deme ;) ale zdá sa mi že Elder mal lepší systém:

- dodržovať 2% risk na jeden obchod + 6% risk na všetky otvorene obchody (tuším to platilo na jeden mesiac - ak behom mesiaca prišiel o 6% na stratových obchodoch tak do konca mesiaca neobchodoval)
- ak mal stratový týždeň tak si znížil riskovanu sumu (napr 300$ na 200$) a obchodoval tak dva týždne, potom si ju znova zvýšil
- každý mesiac si znova preratával 2% a 6% risk na obchod čiže takto si navršoval kapitál

je to z jeho knihy "vstúpte do mojej obchodnej miestnosti" osobne to ešte nemám vyskúšané, ale zmysel mi to dáva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris109:

to věřím. Všiml jsem si na tvých stránkách, že nemáš prakticky ztrátový den. Nenapsal by něco o tom jak řídíš obchody? Myslím manažování po vstupu. Já zatím používám pevný SL a PT ( na futures). Nemyslím do posledního detailu, spíš v principu jak na to jdeš. Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

athos:

No uplne jednodušše. Mam seznam vstupů v JA testeru. Pozice dělím na dvě části v poměru objemu 50:50. Pak zjišťuju, jaky je nejvhodnějsi SL, BE, prvni PT a druhý PT. No a podle toho pak vše řídím. Ztrátové dny to samosebou má, třeba tenhle první srpnovej týden, sem udělal dohromady asi 9 obchodů z duvodu nedostatku času a podepsalo se to celkovým výsledkem -40pips. Na stránkách mám posledních pár dní vstupy tak jak mají být, ne tak jak jsem to odtradoval já.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...