Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

Dobrý den,

chci se zeptat jak souvisí cena udávaná na grafu s cenou za kterou můžu koupit nebo prodat nějakou měnu.

Př: cena je 1.29684 a prodat můžu za 1.29679 a koupit 1.29699.

Chápu to tak, že aktuální cena je přímo stanovena nějakou oragizací (nevím jakou) a cenu za kterou můžu koupit nebo prodat si určuje sám broker ?Proč je zde takový rozdíl mezi cenami, když broker si už tak vydělá na spreadu ?

Děkuji za odpověd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Píšeš "Proč je zde takový rozdíl mezi cenami, když broker si už tak vydělá na spreadu ? "

Víš co ten spread (forexovou hantýrkou) znamená? To je právě rozdíl mezi nákupní (Ask) a prodejní (Bid) cenou.
Na grafu je většinou zobrazen Bid, ale u většiny platforem si můžeš zvolit jakou cenu chceš zobrazovat. Dokonce někdy i Mid to je rozdíl mezi Ask a Bid.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Anglicky moc dobře neumím, takže z toho článku chytřejší nebudu.

Mě šlo akorát o to, jaká je souvislost se skutečnou cenou na grafu s cenama za bid a ask.
Spread je dva pipy, to je rozdil mezi nákupní a prodejní.
Na grafu se mi neukazuje ani bid cena ani ask a ani to není průměr těchto dvou cen.

Mám STP brokera, znamená to, že ten vybírá nejlepší cenu přímo z trhu.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

na grafu se obvykle zobrazuje bid cena, většinou se dá zobrazit i ask. Brokeři ale mívají různé servery pro obchodování a pro grafy, takže se občas může stát, že spolu nesouhlasí, zvlášť při rychlých pohybech při zprávách. V klidu by se to mělo lišit minimálně, ideálně vůbec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
mám postavenou obchodní strategii na obchodování price action. Obchoduju hlavně trojúhelníkové formace, mám backtestovaných 6 měsícu na EURUSD a GBPUSD. Průměrnou účinnost mám asi 40%, SL dávám pevný 90 + komise a PT podle situace mezi 270 až 370 i s komisí.
Chtěl bych zkusit začít reálně obchodovat s miniloty, protože mám pocit, že se neposunu v tuto chvíli dále a jen tato možnost mi přinese další zkušenosti a ukáže mi další směr.
Chtěl jsem se zeptat zda je tento začátek reálného obchodování vhodný? Účet si budu zakládat o velikosti 2000,-USD
Díky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážně nevím, jak na to. Můžeš mi s tím, prosím, pomoct? Znáš ten program Expert Builder? Mám v něm sestavenou strategii, ale v testru (platforma Xtb Trader) dochází v situaci, kdy se zavírá pozice a současně otvírá opačná, k multiplikaci otevření zavření a účet jede po dolaru na nulu. Nevím, jak bych tam zadal podmínku. Díky Volfe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...