Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

Vodafone22:
Základní publikace o patternech jsou od J. Rosse zdarma. Zkus vyhledat na českém netu [bold]"The Law of Charts"[/bold] a [bold]"The Traders Trick Entry"[/bold]. Jeho české knížky jsou již sice za peníze, ale stojí za to. Např. [bold]Trading is Business[/bold] nebo [bold]Day Trading[/bold]. Sice toho je v češtině více, ale tohle přečíst, prostudovat, pochopit a řídit se tím, a máš vyhráno. Přitom nic složitého. Já jsem tu první knížku četl s přestávkami asi 5x a pokaždé v ní něco najdu objevného. DOPORUČUJI.

PS.: Elder je také dobrý, ale indikátory aspoň mě moc nefungují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Udelal jsem si vylet do knihkupectvi a narazil na "Oldrich Rejnus - Teorie a praxe obchodovani s cennymi papiry". Kniha mi od pohledu prisla velice prakticka, cilena na zacinajici obchodniky(coz jsem), se spoustou prikladu z analyzy, ale rad bych slysel jeste nazor nekoho kdo ji cetl celou. Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Ľudia čítal tu z vás niekto Zurich Axioms v češtine?.. Ja som nechápal keď som začal čítať českú verziu knihy. Sú tam popísané také bludy, že strach. Anglický originál 10 strana koniec 6-steho odstavca. [bold] "If I've got a choice between worried and poor, I 'll take worried anytime" Čestký pre [/bold]

Český preklad 19 strana koniec druhého odstavca: [bold] Když ale dostanu na výber medzi tím být bohatý alebo sa bát, pak sa radeji bojím [/bold]

Najsmutnejšie je práve takéto perly, ktoré sú od Livermora sú absolútne, ale absolútne zdeformované, skrz sprostého, stupidného prekladu.
Takýchto chýb je v knihe priveľa a cena za tento preklad-šrot je premrštená.

Je to smutné, že niekto to robí naozaj iba pre peniaze a nie pre traderov. Teraz ako mám dôverovať prekladom a ďaľším knihám?... Je iba jedno riešenie a to sa naučiť po anglicky.

PS: Neberte to ako dobiedzanie ale ako krutú a tvrdú kritiku...

s pozdravem nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem tragerům,

rád bych se s Vámi podělil o typ na knihu R. Schulze a R.D. Robertse (eds.) Emoční inteligence (EI). Vydalo: Portal s.r.o.

"Emoční inteligence se najčastěji definuje jako schopnost vnímat, vyjadřovat, chápat a usměrňovat vlasní emoce i emoce druhých lidí." Kniha na rozdíl od mnoha dalších popularizačních titulů, které někdy až nekriticky vyjadřují roli EI, přehledně a střízlivě prezentuje dosavadní výzkum v danné oblasti s ohledem na její silné a slabé stránky. Objevil jsem skutečně řadu témat úzce související s tradingem a to jsem zatím v její polovině...:-)

Vřele doporučuji.

tridis
"K dosažení úspěchu nám nebrání co neznáme, ta největší překážka je v tom co si myslíme že známe, ale co je ve skutečnosti úplně jinak." J. Billings

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To
luk.popelka
thx... :)

Ďakujem luk.popelka, že si sa ma zastal.

Prepáčte za ostrú kritiku ale niekedy ju treba. Napríklad mal som pripomienky aj k financnik.cz konkrétne ku knihe L. Williamsa Long term secrets..... Boli tam dosť pohádzané hore dole veci (číslovanie, grafy...). Ale chalani sa z toho poučili, v knihe COME INTO MY TRADING ROOM alebo KOMPLETNÍ PRÚVODCE OBCHODOVÁNÍM KOMODIT som žiadne chyby nenašiel. Čítajú sa veľmi príjemne a sú rozhodne prínosom. Veľmi ma mrzí, že slová od Livermora (je mojím veľkým vzorom až na jeho spôsob money managementu) boli veľmi zle preložené. Keď niekto dokázal preložiť knihu Zurich Axioms / a ja úplný "magor" do anglického jazyka dokázal nájsť chyby v tom preklade/, tak potom autor sa jednoducho ponáhlal. Možno to robil iba pre peniaze a možno, že bol úplne zamestnaný tradingom. Keďže v minimagazíne bol s ním rozhovor a medzi riadkami viem čítať aj ja.. si myslím, že mal hlavu v tradingu a nie v preklade.

Ponaučenie, chyby a kritika z nich plynúca sú normálnym javom.. netreba mazať kritické príspevky a ani nič fušovať.. treba sa z chýb poučiť a venovať všetkému dosť času a všetko bude v poriadku.

[bold]Autorovi prekladu Zurich Axioms[/bold]
sory ale som úprimný človek a viem, že navševuješ tento web. Verím, že moja a ničia kritika ťa neodradia a preložíš nám aj knihy od Douglase (bez chýb:) Vieš každé jedno slovo v preklade je veľmi dôležité, najmä ak ide o vety-myšlienky nad ktorými sa treba trošku viac zamyslieť. Verim, že nabudúce, keď budeš prekladať knihu bude úplne super - dobre preložená a všetkým nám bude úplne na 100% jasné, že pôvodný autor čo chcel vlastne naznačiť tou ktoro vetou.. verím že je to zodpovedná a namáhavá robota a.. a verím aj tomu, že ty si fajn chalan a odvedieš dobrý kus roboty...


S pozdravom nickirout....



Link to comment
Sdílet pomocí služby

nickirout: Diky za kritiku, ano je to tak, na nekolika mistech neni preklad zdaleka 100%. Presto si myslim, ze inteligentnimu cloveku spravny vyznam dojde a celkove neni kniha nijak spatna. :-)

Jen upresnim, ze autorem prekladu rozhodne nejsem ja; jsem pouze vydavatel, ovsem zodpovednost za kvalitu prekladu jde v konecnem dusledku na moji hlavu, takze jeste jednou diky. Verim, ze dalsi knihy budou zpracovane lepe, dohlednu na to. A mohu ujistit, ze pro penize tenhle business nedelame, benefity vidim jinde nez v penezich (tech je porad o dost vice v tradingu :-)).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,
pokusim se jako novacek prispet i polozit dotaz.

1)Zatim jsem se jako novacek snazil cist pro obchodovani potrebne materialy:
Tomas a Petr-Obchodovani na komoditnich trzich
M. Shipman-Komodity-Jak investovat a vydelat
A.Elder-Vstupte do me obchodni mistnosti
Na Webu kde co ohledne techn. analyzy a money managementu.
V posledni dobe jsem se nejak zaseknul, protoze nevim co vybrat za vstupni patterny pro obchodovani a tim zacit budovat presny obch.plan. Tak jsem si zkusmo objednal knihu:
E-book-J.Nowak a T+P.-Kompletni pruvodce psychologie obchodovani
A musim rict, ze kniha me maximalne nadchla. Necekal jsem, ze krom psychologie je to i dobry manual na systemovy postup v tradingu. I kdyz v knize se najde i hrubka-aspon vim, ze tvurce je clovek :o). Co me ted prekvapilo, kdyz si chci objednat neco dalsiho o psychologii spojene s tradingem, je ze v CJ neni co momentalne objednat krom cerstve vydane-Curysske axiomy. Samozrejme hned objednavam.

2)Ted dotazy: Nevite nekdo o dalsich dostupnych knihach o psych. obchodovani v CJ ?
Cetl jsem, ze maji vyjit knihy M Douglase-zna uz nekdo presnejsi termin vydani?

K cenam, ktere se tu propiraly za vydane knihy v CJ. Jelikoz jsem anglicky nemluvici musim kupovat cesky psane. I kdyz pro me nejsou nejlevnejsi. Ale nerekl bych, ze jsou drahe. Kdyz uvazim, ze jich je malo vydanych v CJ a tudiz zde neni konkurencni prostredi jako ve svetea ceny jsou podobne.

Renda K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...