Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím tradery,
protoze jsem si sam jeste presne nevybral, co presne budu obchodovat, tak jsem si take poridil knihu: "Manuál technické analýzy". Zatim po kratkem prohlednuti bych rekl, ze to co jsem slozite o techn. analyze po castech ziskaval v cestine z Webu, tak tady je to pekne pohromade v jednom baleni. Me zaujali nektere candlestick formace, o kterych jsem jeste necetl. Myslim, ze nazev knihu dobre vystihuje. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den.
Nejsem si jisty jestli tento prispevek patri prave sem, ale myslim, ze vhodnejsi vlakno na to neni.

Chtel bych totiz podekovat autorum techto stranek za jejich posledni knizku. Je to pro me nejlepsi knizka o tradingu, co jsem mel zatim moznost cist. Je pravda, ze jsem si to myslel o polovine knih, co jsem precetl a vetsinou ta posledni byla THE BEST. Pro zajimavost, dlouho vevodila kratoucka publikace Curysske Axiomy :)

Tato knizka ale porazila ten zbytek o tridu. Od prvni do posledni stranky jsem se nemohl odthrnout a ted pouze srovnavam zazitky. Pro konstruktivnejsi cteni s obvyklym delanim poznamek a vypisku budu muset pockat do pristiho vikendu - musim to vstrebat. Libil se mi predevsim styl psani (trosku sebeironicky, sebekriticky a hlavne takovy lidovy) - naprosto dokonale mi padl. A mozna je to tim ve ktere fazi v tradingu jsem, ale obsahem zasahla do cerneho. Ted zhodnocuji svuj celkovy pokrok za tu dobu, kdy jsem poprve narazil na financnika. A prvni kapitola me podrazila kolena. Videl jsem se tam! Vsechny moje chyby a myslenkove pochody jsou normalni! Vsechny moje uvahy, postupy a celkovy vyvoj zazil uz nekdo prede mnou. Jak jsem se jeste predevcirem mlatil do hlavy, ze jsem si dal tri mesice pauzu od testovani a nedelal nic jineho nez cetl knizky. Jak jsem si myslel, ze opusteni pozicniho obchodovani po prvnim backtestu je roztekanost....

Moc mi pomohla srovnat myslenky a pridat motivaci. Urovnat si urcite nesrovnalosti a ziskat trosku vice sebeduvery. Utvrdila me, ze jsem na spravne ceste! Je tam samzrejme spousta tipu, doporuceni a navodu podlozene dlouhodobou praxi. Ty jsem ale zatim moc nevnimal, pro takove dukladnejsi cteni se jeste k teto publikaci vratim.

Pane Nesnidale, Pane Podhajsky - moc dekuji. Vsem moc doporucuji!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...

Martin 1986 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den
>
> Chtěl jsem se zeptat,zda bude možné si zakoupit
> knihu Jak se stát intradenním finančníkem i v
> knihkupectví...
>


Zdravím.
Pokud by to někoho zajímalo, tak já si tuto knihu koupil v SEVTu na dobírku, respektive s platbou předem, dostal jsem 20% slevu, včera mi přišla. Za včera jsem stihl přečíst cca čtvrtinu knížky a jsem nadmíru spokojený s investovanými penězi.
Už se těším na večer, až ji zase otevřu a ponořím se do ní.
Tímto současně děkuji autorům, myslím, že je to velmi dobrá knížka pro každého začínajícího českého tradera. To českého je důležité, protože je tam dost důraz na to, jak pánové začínali v českých podmínkách a že to nebylo nic lehkého. Zahraniční autoři jsou skvělí, ale český pohled na věc (na Slovensku to bude asi totéž v bleděmodrém) je k nezaplacení.
Doporučuji a to i když jsem ji ještě nepřečetl celou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych také poděkovat autorum tohoto fora,i jejich knihy"Jak se stát intradením finančníkem,.
Kniha mi pomohla v několika směrech.Ujasnil jsem si pár věci,a něco nového jsem se také dozvěděl. Je to určitě kniha kterou budu číst znovu a znovu.Takže pánové už mužete začít pracovat na dalším vydání,a uvítal bych i další knihy od zahraničních autoru..a to hlavně o MM.Všude se o MM piše,ale moc se toho nedělá,a taková kniha o MM by byla také super..Jinak díky za knihu,je super.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

To martinschon2000:
Nevím jestly se tu rozebírala, ale mám jí doma přečtenou. Je dobrá, ale pro nás prakticky né moc použitelná. Je to výpověď člověka který před x lety předpověděl vzestup cen komodit a před půl rokem tvrdil že je eště prostor pro růst cen komodit, jen to dořekl tak komodity šly dolů, ropa, kukuřice vše letělo dolů.
Pro trading tam prakticky nic není, je to o investování do komodit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...