Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

Petře :
to snad nemyslíte vážně ! je velmi odvážné tvrdit, že české ceny jsou super levné ve srovnání se světem. Jenom namátkou jsem našel cenu poslední Elderovy knihy - Come into..... za 34-35 US dolarů, tj. v přepočtu nějakých 560 Kč. U finančníku je česká verze k mání za 790 Kč, tj. o 41% dražší.

Ale jak jste řekl, každý si musí zvážit, co si chce koupit. Osobně jsem velmi rád, že mám tuto možnost volby. Já osobně tam tu přidanou hodnotu (41%) vidím v podobě plné lokalizace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

misak:

zas budme spravedlivy. sam ses salesak. Come ...na amazonu stoji 40.95 k tomu je potreba pripocist postovne, balne, clo. dejme tomu 15 babek. (ale to ted hadam). takze to sme na te cene. to navic pocitas s dnesnim kurzem. ne kurzem, kdyz se pred rokem dojednavali podminky. to sme byli na 22 za dolar. a kde jsou zapocitane naklady na licenci, na preklad a na primereny zisk? vis co stoji licence? a jaky "obrovsky" naklad se v CR proda?

Jindrich,
vas je skoda komentovat. delejte to lepe, levneji. pochybuju ze to zvladnete. takovy chytraky mam fakt rad. kdyby ty knizky staly 1500 tak nereknu, ale takhle...sem radsi uz nic nepiste a vydelavejte penize. bude to tak pro vsechny lepsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 :
beru Tvou odpověď jako dobře míněnou provokaci, původně jsem nechtěl ani odpovídat. Ale nedá mi abych neodpověděl.

Nechceš mi tvrdit, že americký vydavatel neplatí nic za autorská práva (chceš-li licenci) ?
Nechceš mi tvrdit, že i jiný prodejce (Amazon, Ebay, a tisíce dalších) to pro prodává s nulovou marží ?
Nechceš mi trvdit, že finančníci nechtějí poštovné a balné ?
A propos jsem si myslel, že Ty jako světa znalý člověk ví, za jaké ceny se nechá poslat něco z US.
Taky jsem si myslel, že nežiješ v kdybylandu. Příspěvek jsem psal včera, to byl kurz ČNB 15,73. Nezajímá mě, že loni, před 10 roky a za rok bude nějaký a podle toho nakupoval či nenakupoval.

Rozdíl vidím jen v plné lokalizaci (což je u mě souhrnný název pro překladatele, korektora, zisk finančníka apod.) a že tam tu přidanou hodnotu (tzn. u mě ta částka, o co je to dražší než v US) vidím.

Jenom nesnáším lži a překrucování faktů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

misak,

nechme to na osobni setkani,ale u nas se proda x kusu v USA se proda x na x kusu. s tim kurzem to prece nemuzes myslet vazne. tady taky nezlevnuji knihy jen proto, ze pada dolar. nerikej mi, ze ty koupis produkt, klesne ti forex a ty zlevnic shlef cenu. to ani nahodou.

ad marze. bohuzel u amazonu to tak je. jsou knihy, co maji za 0 marzi ci dokonce pod nakladem. dotuji cenu. maji to jen jako promo, viz Harry Potter.

a finalne k cene . cena je 40.95+3.99+3.99 je 48.93 x 16(kurz) je 783. takze o cem se tu jako bavime?
jen pro info, na nemeckem amazonu je ta kniha k dispozici 43,95 EUR x 25 a sme tam za 1100.

takze chce mi jeste nekdo tvrdit, ze ty knizky jsou drahy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukáši :
běžně reaguji jenom na konstruktivní příspěvky, ale položil jsi mi dvě otázky a ke slušnému vychování patří odpovědět.

[bold]takze o cem se tu jako bavime? [/bold]
Lze vygooglovat spousty e-shopů, kde lze koupit zmíněnou knihu pod 35 USD x 16 = 560 Kč. A to u mně bude pořád méně než 790 Kč. Stejně tak jako 1 bylo, je a bude méně než 2.

K Tvým hypotetickým 8 USD za zřejmě dopravní náklady mohu jen uvést, že Finančník účtuje 83,30 Kč, což je 5,20 USD. Asi Tě mají radši než mě, když je platit nemusíš.

[bold]takze chce mi jeste nekdo tvrdit, ze ty knizky jsou drahy?[/bold]
Nikde jsem neřekl, že jsou ty knihy drahé. Jenom, že nejsou levnější než ve světě, a že chápu a vím proč. A to bych se už opakoval. Já ji mohu koupit levněji (ale v angličtině), nebo za více peněz (ale v češtině). Jsem rád, že se mohu rozhodnout svobodně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle,

:-) 8 USD neni nic hypotetickheo. to jsou jejich ceny za shipping. nevim kolik si uctuje financnik, ja si tu knihu v cr neobjednal. mam original. za 22 za dolar, takze za nejakych 800 korun.

to ze lze vygooglovat tuny eshopu me nezajima. stejne tak si muzu kopit ipod za 200 nebo za 800 babek. zalezi kde. beru "normalni" beznou cenu.

navic, nerikam ze ty tvrdis, ze je to drahe. to je reakce na Mr. Jindrich levne knihy. s.r.o.

dal k tomu nema smysl co dodavat. vice u piva

P.S. jen pro zajimavost pres libris, ktery dovazi knihy z amazonu to stoji bez dph 956 kc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja myslim,ze je nepodstatne diskutovat jestli maji byt knihy o 200 korun lacinejsi,nebo drazsi.V dnesni dobe se jedna o opravdu nepodstatne castky.Je zde spousta lidi,kteri jsou radi,ze si tyto knihy mohou precist v ceskem jazyce,je to pro ne mnohem pohodlnejsi.Me osobne nektere zde nabizene knihy daly opravdu hodne novych myslenek a postupu,podle nichz jsem zdokonalil svuj obchodni system.Proste beru to tak jak to je a komu se zdaji drahe a z toho duvodu si je proto nechce koupit,at raci s tradingen nezacina.Litovat par korun prave na miste,kde se mohu neco naucit,je velkou chybou.
Rozumim tomu,ze veskere zbozi by melo mit odpovidajici cenu.I kdyby zde byl proti originalu nejaky nepatrny rozdil,beru ho z meho pohledu jako odpovidajici z duvodu,ze si tyto knihy mohu precist ve sve materstine.Mohu se soustredit pouze na odbornou stranku a nemusim se zabyvat i jinymi vecmi,ktere by me zbytecne odvadeli od duleziteho obsahu.Nekdo kdo umi perfektne AJ,je v jine situaci,ale ja si raci tyto knihy prectu v cestine a proto otazku ceny v radu 100-200 korun neberu v potaz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


:911

Já jsem tady nechtěl nikoho provokovat,ani se s nikým hádat,ale měl jsem možnost nahlédnout do knihy - Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů od LW a porovnat překlad s originálem a jsou tam docela zásadní rozdíly v překladu,takže jsem spíš chtěl tímto říct,že si raději za ty samé peníze,nebo i trošku navíc raději koupím originál sice v AJ,ale budu to mít bez chyb a nedostatků.
A ta e-book knížka - Kompletní průvodce psychologie obchodovámí - co prodávají za 250 Kč jsem si také koupil a nečekal jsem od toho bůhví co,ale ta mně sklamala nejvíce.

Každý at si to přebere jak chce, já jen vyjádřil svůj názor.

Jindřich
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...