Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

lado,

je to jednodussi. ti starsi, mame jeste v zive pameti komunikace po mailu kde diakritika nebyla, MS-DOS byl rad ze ma 256 znaku a existovali jen BBSky, tak se diakritika nepouzivala. pak se to nejak zazilo, ze pri mailove komunikaci se to tak proste dela. az posledni dobou, vsichni na forech a v praci vyzaduji cestinu, spravnou gramatiku, diakritiku ale na to jim s*re bilej tesak :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MERKUR1 :

Ano máš pravdu, že je lepší si ty knihy přečíst v češtině a jak píšeš , a samozřejmě ,že pokud je tam jenom malá nesrovnalost v překladu,tak to vůbec nevadí,ale pokud je v překladu chybný překlad a ty si tyto chyby vsugeruješ a pak Ti to nefunguje, tak promiň, ale takový překlad je Ti naprosto k ničemu a potom jsou to vyhozené peníze.
A to jsem v knihách od LW našel několik takových podstatných rozdílů.

Nechci tu dělat zbytečné peklo,ale at si každý udělá svůj názor.

Jindřich

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžete uvést nějaké konkrétní příklady? Takhle to vypadá jak vyvolávání flame a házení špíny - nejdřív nehorázná cena, nyní podstatné rozdíly v překladu :)

Nemyslím, si že by byla kniha špatně přeložena - naopak, vše jsem sám kontroloval a myslím, že překlad je na tuzemské poměry velmi kvalitní, srozumitelný a dosavadní velmi pozitivní reakce zatím naznačují s knihou všeobecnou spokojenost a že se již prodalo poměrně dost kusů.

Petr



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážené kolegium.

Poznámka ke knize Jima Rogers – Žhavé komodity:
Už jenom to, že jsem si jí asi hodinu pročítal přímo v knihkupectví, je u mě rekord.
Ta kniha mě okamžitě chytla a je to svébytný a vtipný pohled na obchodování.
Tím, že jsem se četbou bavil, není známka toho, že jsou tam psané nějaké kraviny, to v žádném případě!
Chtěl jsem tím vyjádřit jenom to, že to není hutná teorie, ale mě velmi blízký a svěží pohled na problematiku.
Neváhal jsem ani chvíli a už je v mé knihovně.

Poznámka k překladům knih:
Všechno záleží na překladateli knihy, na něj se dívám v prvním případě.
Po přečtení několika odstavců, podle stylu překladu se pozná, zdali je in nebo out.
Pokud je seznámen s problematikou, nevidím v drobných odchylkách žádný problém.
Pokud je to nepopsaný list papíru, jemuž trading nic neříká, může být dopad velmi tristní, přímo katastroficky zavádějící.
Pak je třeba dávat veliký pozor.

Poznámka k cenám knih:
1.000CZK = 62,85$ = 12,57 bodu v YMM08 = to je přibližně 1/20 momentálního průměrného denního rozpětí tohoto trhu.
Připadá mi úsměvné, že cena knih dokáže někoho tak rozvsteklit
Nabádám je, aby svou chamtivost nenechali cloumat svým majestátem.
Autorům pak děkuji za jejich osvětovou práci

Poznámka k diakritice:
Já jsem hrdý na své čárky, háčky a kroužky.
I když mě vždycky zradily, každý diktát ve škole za 5, chybělo mi tak 6-8 háčků a čárek.
Slovákům ale stejně závidim jejich vokáň.
Všeho s mírou, SMS taky píšu bez.

Přeji všem hezkou dnešní Valpružinu noc – tedy česky čarodějnice.
Dnešní magickou noc se otevírá země a vydává svoje poklady.
Doufám, že taky nějaký najdu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den.

Tak jsem měl možnost si konečně přečíst celou knihu - Jak jsem vydělal milion dolarů od LW a můžu potvrdit,že je tam hodně dobrých a uajímavých věcí,ale akorát nechápu jednu a to podstatnou věc - tento skvělý obchodník se hodně odkazuje na indikátor Open Interest, ale nemůžu pochopit jak to přesně myslel, pokud se podívám na tyto stránky a na to jak je tam tento indikátor vysvětlen ,tak si docela odporují.

Můžete mi to někdo prosím stručně objasnit.

Děkuji

Karel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 Napsal:
-------------------------------------------------------
> lado,
>
> je to jednodussi. ti starsi, mame jeste v zive
> pameti komunikace po mailu kde diakritika nebyla,
> MS-DOS byl rad ze ma 256 znaku a existovali jen
> BBSky, tak se diakritika nepouzivala. pak se to
> nejak zazilo, ze pri mailove komunikaci se to tak
> proste dela. az posledni dobou, vsichni na forech
> a v praci vyzaduji cestinu, spravnou gramatiku,
> diakritiku ale na to jim s*re bilej tesak :-)

Já jsem začínal ještě na Didaktiku, PMD a podobně a snažím se psát česky. Jakmile člověk začne psát bez diakritiky a nebo zkracovat (v SMS), tak si deformuje svoje přirozené vyjadřovací schopnosti a poté se tyto "komoleniny" pro něho stávají normální. Je to naprosto stejné, jako když používáte sprostá slova, pak vám dává zabrat (musíte přemýšlet), když je používat nechcete.

Takže je rozhodně lepší psát normálně česky podle pravidel. To je s diakritikou, oddělovat věty, atd.

Snažte se psát spisovně, pak se to pro vás stane normální a nebudete mít problém napsat jakýkoliv dopis a nebo cokoliv jiného.

To není jen můj názor, ale říkají to i profesionálové, kteří se češtinou živí (moderátoři atd.).

Doba, kdy bylo na WWW v 96tém třeba nastavovat kódování češtiny a kdy byl problém nastavit znakovou sadu v souborech typu T602 a jejich konverzí jinam, je naštěstí už dávno pryč, nepoužívejte tyto berličky a nesnažte se je obhajovat, škodíte jen sami sobě, protože se učíte vědomě psát nespisovně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vodafone22
Pokud ti mohu poradit z vlastní zkušenosti, tak si raději pořiď knihu od L.Williamse: Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů, a od J.Rosse: Daytranding. Samozřejmě je více knih o paternmech a dobrých. Nejde jen o samotné paterny, které samy nic nemusí ještě naznačovat, ale jde o celkový přístup k trhu a jeho jednotlivým fázím, kde tito dva výše uvedení autoři ukazují na vývoji trhu co kde který patern znamená a ukazuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest diki moc za tip. ja som uz precital knihy od Dr. Eldera a neviem ci by ma to nahodou nemiatlo keby som zacal citat tu knihu od L. Williamse. A zas kvoli patternom kupovat knihu neviem. Skor keby bola nejaka kniha cisto o patternoch. ja som nasiel na nete technical analyst from A to Z ale tam su zasa vysvetlene vsetky indikatory

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...