Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

To krakra:
Tak už som ju prečítal a mňa celkom zaujala. Je písaná takým humorným štýlom, akurát že tam autor rozoberá, dá sa povedať históriu piatich komodít, a celkový návod ako to vlastne s dodaním danej komodity vypadá kým sa dostane na trh a je obchodovatelá.. Po tých jeho predpovediach šlo naozaj všetko proti jeho vyjadreniam :) To ma tiež dosť pobavilo :) Pre mňa je každá kniha prínosom a táto mi aspoň vysvetlila princíp ako to s komoditami naozaj funguje :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hezký den všem
Nedávno jsem narazil na velmi zajímavou knihu: Garri Kasparov - Jak život napodobuje šachy. Je to velmi zajímavé čtení od člověka který hodně dokázal. Velmi poutavě píše o strategii uvažování při hraní šachů a souvislosti s běžným životem. Vidím tam silnou vazbu k trandingu, neboť v trandingu jde také o hledání nejvhodnějších strategií. A o tom je v podstatě celá kniha. Není to návod A-B-C..., ale nutí přemýšlet a hledat vlastní neotřelé cesty. Vřele doporočuji všem přemýšlivým hlavám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny. Přiznám se, že jsem nepročítal celé toto vlákno, jen "zběžně".

Mám dotaz - mohli byste mi někdo doporučit nějakou českou knihu věnovanou psychologii? Nechci nějaké poučné knihy, ale takové, které využiji pro intradenní obchodování. Zatím mám jedinou, která se psycho trochu věnuje a to "Kompl. prův. psychologií obchodování". Spousta lidí tady doporučuje Douglase, ale ten je (tuším) jen v AJ.

Mohl by mi někdo něco doporučit?

Děkuji,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane,

zkuste odkaz na vlakno nize a na jeho konci je odkaz na knihu Psychokybernetika. Nenechte se odradit nazvem, knihu doporucuji. Sam jsem ji sice necetl, ale cetl jsem knihu jineho autora (ale v AJ), ktery na ni hodne odkazuje a pouziva psychologicka cviceni z teto knihy, takze uz jsem si ji objednal.

www.financnik.cz/forum/read.php?23,84077,85058#msg-85058

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek Napsal:
-------------------------------------------------------
> Renooo: Bohuzel zadne velke novinky nejsou; kniha
> vyjde bud koncem roku nebo zacatkem pristiho.
>
> --
> Martin Kysela
> "Když nemám co dělat, pracuji." -- Karel Čapek

Martinku, chtěl bych se zeptat, zda-li se překlad Douglase objeví během několika dnů nebo došlo k dalšímu zpoždění? Opravdu se již nemohu dočkat


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdravim,nedavno jsem si koupil opet dalsi z knih ktere jsou v ceskem jazyce.byla zde o ni uz zminka,ale myslim ze tato kniha si zaslouzi vetsi povsimnuti,myslim ze je jedna z tech ,kterou by si mel urcite precist kazdy kdo se chysta na cestu obchodnika na burze.Jde o knihu Jacka D. Schwagera-Úspěch na finančních trzích(Interviews with Top Traders)

Zde popis o knize:

Jedinou možností, jak na burze začít vydělávat peníze nebo dokonce zbohatnout, je použít myšlenky a osvědčené postupy lidí, kteří jsou na burze úspěšní. Je to stejné, jako v každém jiném oboru. Chcete-li být nejlepšími obchodníky na burze, co byste tedy měli udělat? Získat nejlepší informace od nejlepších obchodníků a tyto informace pak postupně začít uplatňovat v praxi.

STUART WALTON MICHAEL LAUER STEVE WATSON DANA GALANTEOVÁ MARK D. COOK ALPHONSE BUDDY FLETCHER JR. AHMET OKUMUS MARK MINERVINI STEVE LESCARBEAU MICHAEL MASTERS JOHN BENDER CLAUDIO GUAZZONI DAVID SHAW STEVE COHEN ARI KIEV, M. D. Obchodování na burze a burza samotná jsou veřejností vnímány jako velmi riziková záležitost a v podstatě téměř zaručená ztráta peněz. Zamysleme se nyní nad tím, proč tomu tak je. Odpověď je překvapivě jednoduchá, nicméně většina investiční veřejnosti se jí neřídí. Jedinou možností, jak na burze začít vydělávat peníze nebo dokonce zbohatnout, je použít myšlenky a osvědčené postupy lidí, kteří jsou na burze úspěšní. Je to stejné, jako v každém jiném oboru. Chcete-li být nejlepšími obchodníky na burze, co byste tedy měli udělat? Získat nejlepší informace od nejlepších obchodníků a tyto informace pak postupně začít uplatňovat v praxi. Kniha, která se Vám právě dostává do rukou, je sestavena z příběhů lidí ze všech oborů lidského konání, kteří se stali úspěšnými obchodníky na burze. Autor Jack Schwager se v knize každého z nich ptá, co vedlo k jejich úspěchům na burze, jaké metody používali, jak začínali, co pro ně bylo nejdůležitější, co naopak málo důležité a jak by popsali svou cestu až na vrchol burzovního nebe. Kniha je určena nejen pro začátečníky, ale pro každého, kdo chce uspět v obchodování na burze. Je zde plno praktických rad a zkušeností lidí, kteří opravdu obchodovali a obchodují a kteří si z burzy udělali velmi lukrativní byznys. Pokud tedy přemýšlíte o podobném postupu, vřele Vám knihu doporučuji

zde odkaz na prezentaci knihy na financniku www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/market-wizards-interviews-with-top-traders.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...