Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Diky za info, momentalne louskam Cur. axiomy. Neni to spatne, ale ctivejsi a prinosnejsi mi prisel titul: Kompletní průvodce psychologie obchodování
Pak dejte vedet, jake jsou dojmy z celeho titulu. Kdyz dlouho nebude vychazet prelozeny nejaky M. Douglas, tak si knihu asi poridim. Zatim diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renooo

Asi před dvěma týdny mě napadlo, že když není v češtině dostatek psychologické literatury pro tradery, že bysme se mohli inspirovat jinde, třeba u sportovců. Narazil jsem na spoustu zajímavých knížek. A jednoho autora bych velice rád doporučil. A to Mariana Jelínka, který dlouhodobě dělal trenéra Jaromírovi Jágrovi. Na začátek třeba jeho knížku Skrytá cesta k vítězsví nebo Úspěch a jeho spirituální dimenze. Vynikající praktický rady, jak být v něčem nejlepší na světě (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paveln
To je pravda. To srovnani psychologie se sportovci je v nekolika knizkach zminovane. Ale zatim jsem nic v tomhle smeru nehledal. Zkusim se podivat. Ted jsem nekde sehnal Kiyosakiho v el. podobe - tak budu louskat to. Cur. axiomy jsem docetl - urcite mam z nich dost poznamek. Urcite to neni spatny sirsi zaber na pohled financi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renooo

Nejen že se psychologie traderů a sportovců srovnává. Existují dokonce psychologové a psychiatři, kteří se zabývají jak tradery, tak i sportovci. Například Ari Kiev - specializující se na zvyšování výkonů u lidí. Nejdříve u amerických olympioniků a potom i u profesionálních traderů. Od něj si můžeš přečíst v češtině v knize Úspěch na finančních trzích velice zajímavou kapitolu 16. nazvanou Myšlení vítěze (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Nechal jsem se inspirovat a koupil obě výše zmíněné knihy: Poznej sám sebe a Skrytá cesta k vítězství. Obě jsou to velmi zajímavé knihy a mohu je s klidným svědomím zcela doporučit. O paralelách mezi sportem a trandingem už tady bylo řečeno hodně, takže je zbytečné to více rozvádět. Kdo chce na sobě pracovat i v jiných oblastech, tak vřele doporučuji. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Nedávno vyšel v českém jazyce "Manuál technické analýzy". Vzhledem k tomu, že vyšel od jiného tradera, tak zde neuvádím link, lze snadno najít na webu. Samotná kniha je formát A4, 270 stran. Je celkem srozumitelně a přehledně psaná. Jsou v ní základní technické nástroje z technické analýzy. Dle mého osobního názoru je to velmi dobrá pomůcka k hlubšímu pochopení technické analýzy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Everest.

Na internetu jsem si ji našel,ale připadá mě,že má hodně široký obsahový záběr na počet stránek a jednotlivé pasáže by tedy měly být jen zjednodušeně popsané,bez nějakého hlubšího zamyšlení,nebo se mýlím?
Zajímal by mě ale hlavně Váš názor na Dowovu teorii,její rozsah a hloubku.
Předem děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MERKUR1
Kniha není zcela obsáhlý manuál o celé technické analýze s hlubokými detaily. Ostatně sám autor to píše sám. Jsou v ní vysvětleny základy těch nejpoužívanějších prace action, a indikátorů. Je vysvětlen princip jak to funguje a proč. Ostaní je na uvážení každého. Dowowa teorie je zde rozumně vysvětlena v základních principech. Více ji nemá smysl asi rozebírat, a otázka je zdali by i bylo z čeho. Dle autora sám Dow toho po sobě příliš mnoho nezanechal, neboť předčasně zemřel a mnoho svých vědomostí si odnesl sebou.
Dle mého názoru je to kvalitní kniha a za ty peníze rozhodně stojí. Je v ní mnoho inspirace, a to je dle mě dostačující.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...