Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

sierra chart - připojení obch. platformy -data


joj

Doporučené příspěvky

iigis:
tvůj postup bude mít do začátku zbytečné náklady. SierraChart se platí měsíčním paušálem, jsou to tedy stálé náklady. Data pro backtest seženeš (projdi si vlákno Historická data). Live data je opět měsíčně placená žáležitost, nebo si musíš zřídit ostrý účet. Na ostrém účtu můžeš využít SIM a máš reálná data. U některých brokerů se i za toto platí měsíční poplatky.
Na úplný začátek doporučuji spíše variantu co je zdarma - NinjaTrader + Zen Fire, více zde: www.financnik.cz/wiki/ninjatrader
Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, vakov:
No já bych to tak jednoznačně neviděl - Sierra stojí při objednání na 1 rok cca 20,- USD měsíčně, přičemž data na backtesting seženeš od někoho tady na finančníku, Ninja je zdarma pouze pro backtesting, poté stojí 50,- USD měsíčně, tudíž se ti zase ty úvodní náklady na Sierru později vrátí na levnějším pronájmu. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36:
V propočtu nákladů máš pravdu. Já ale vycházím z vlastní zkušenosti, a tam byl s SCH problém s daty na paper. Vzhledem k tomu že jsem to myslel vážně, tak jsem nakonec situaci vyřešil otevřením ostrého účtu u Infinity. Otevření účtu ale může zatím být pro "iigis" problém vzhledem k věku.
Bohužel již nejsou možnosti (já tedy o nich nevím) jako byl opentick.
Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ved tam je ten prblem ze vzhaldom an vek sa mi neda zalozit este ucet az od 18. No chcem sa co najlepsie naucit pouzivat Woodie CCA preo zhanam nieco kde to pojde a SCH je najidealnejsi .. s tým zaplatenim by mozno snad nebol taky problem, 250usd nieje nezohnatelna cistka :). Vzhaldom na to ze mi ide byt 17 tak budem mat na to dost casu a od 18 mozno uz aj life:). Ale fakt neviem ako sa rozhdnut:(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,

mám real účet u OEC a chci tahat data do Sierry, jenomže, když se přihlásím na platformu a pod stejným username stahuju data do Sierry, tak se mi platforma odhlásí. Nevím kde je chyba, pročítal jsem diskusi a nic jsem nenašel. Nevíte někdo jak to vyřešit? Přenastavovat nastavení jsem už zkoušel.:-( díky moc za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den, chtel jsem pozadat o radu, zda je mozne nejak aktualizovat jiz stazena historicka data z IB. Mam Sierru v levelu 4 behem unora jsem si stahl stavajici kontraktni mesic, ale zjistil jsem ze se mi nedohravaji dalsi dny. Snazil jsem se .scid z adresare DATA smazat, resp. prenest do jineho externiho adresare na stejnem disku, ale vytvoril se soubor s nazvem stavajiciho kontraktniho mesice.scid o velikosti 50 kb a to i po te co jsem ho smazal.

Druhym dotazem by bylo, zda lze pri nahravani starsiho mesice lze stahnout data max k datu par dni po konci daneho historickeho kontraktu.

předem děkuji za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pratele, rad bych vas poprosil o nasledujici. pouzivam sierru v kombinaci s IB. obcas jsou nejake problemy s daty, ale nic hrozneho. kazdopadne, resim pro me ted zasadnejsi problem. potrebuji se dostat k datum SPY-S-SMART od noveho roku. ale, backfill mi stahne vzdy jen par dni, pak ruzne mezery. proste to nestahnu a nestahnu. zkousel sem vsechno mozne nastaveni v data/trader service settings, ale nestahnu to, myslite, ze mi nekdo dokazete poradit nebo pomoci to stahnout. nepotrebuji ani nijak presna data, staci klidne 30min timeframe. ale je to vlastne ted uz vice nez 90dni (doufam, ale nemelo by to mit moc). diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

zakoupil jsem si s kamarádem Sierru Chart package 2, ve kterém by měly být historická data ( intradenní ). Máme problém jak tato data zobrazit.

Zkoušíme různá připojení jako jsou např: SC Historical data a nebo také SC Historical Indtraday Futures Data a stále se nám nedaří tato data stáhnout ( Sierra napíše, že je stáhla, ale stále máme černou obrazovku místo grafu )

Na webu sierry chart jsme našli zkratky pro trhy, které máme zadávat do programu a ono si to samo prý stáhne údaje.

Některé indexy či komodity nám jdou a některé ne, např: $DOWI ( Dow Jones Index ) se nám v pohodě zobrazí ( intradenní data ), ale například RJ# (E-Mini Russell Continuation contract ) nám již nešel. NASDAQ apod také ne.

Dále máme problém s připojením SC Historical Intraday Futures data, kde nám to do logu píše pořád:

"An active connection to this service is not supported and is not reguired to receive historical data"

Prošli jsme mnoho diskuzí na finančníkovi, ale stále na to nemůžem přijít :-( :S

Nevíte někdo co s tím? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 3 týdny později...

Také bych se rád připojil k dřívějšímu dotazu.........koupil jsem si balíček od sierry s historickými daty a nemohu nic stáhnout....pořád to hlásí nějaké prapodivné hlášky o timeoutu serveru..... :S

Mohl by někdo poradit jak do sierry dostat zakoupená data ???

Děkuji

eco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...