Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Libic:

Dobry den

prozradil by jste mi, na jakem casovem ramci intradenne obchodujete a z jakeho uskutecnujete aktualni vstup do pozice?

Hlavni vstupni signaly (prip. stredne vyznamne vstupni signaly) hledate pouze na dennich grafech a nebo i intra casovych ramcich ( cca 30, 60, 90, 120 min)? Hledate prilezitosti TLOC a TTE (a stredne vyznamne vstupni signaly) treba i na 5 min grafech? Obchodujete prorazeni congestions?

Diky za odpoved. Vase prispevky jsou pro me velkym prinosem .... -)

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl:
intradenne obchoduji na 5 min grafech. Sleduji formace na 5 min grafech, na zaklade kterych vstupuji do pozice. Obchoduji formaci 1-2-3 H/L prostrednictvim indikatoru CCI. Indicator CCI neni podminkou, je to pomucka pro rychlejsi / snazsi cteni grafu.

V tuto chvili neobchoduji jine intradenni metody. Mam sice nejake rozpracovane, ale neobchoduji je.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic

to je asi dost casove narocne obchodovat jen na zaklade formace 123 H/L a cekat na prorazeni RH.

Uz zacinam chapat, proc vsichni zduraznujete obchodovani multikontraktu. Ze sledovani trhu pozoruji, ze prorazeni popisovanych formaci sice prichazi, ale v radu jen nekolika malo ticku dle me cca 5-6 a pak se to zase otoci ci vaha.
Zrovna pred chvili jsem mel nastaveny vstup na prorazeni vcerejsiho lows (830,2) do e mini Russel, kdy toto bylo v 18.15 skutene prorazeno, kdy 18,20 dosahlo low na cene 829,1 a otocilo a padi si to zase nahoru ... -) Tim chci rici, ze s jednim kontraktem s malym uctem zisk pri riziku skutecne nic moc, kdyz vemu v potaz, ze u Brokera o kterem uvazuju zaplatim 15 dolaru komise.

CCI budu muset poradne prostudovat, treba me to nauci obchody vice filtrovat. A kdyz vemu v potaz, ze jej tady vsichni tak doporucujete, jiste na nem neco bude. Rad dam na radu zkusenych. -)

Diky a pekny den

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic:

Také bych rád slyšel tvůj názor na pterodaktylův příspěvek. Neznám sice e-mini trhy, protože se z kapitálových důvodů věnuji FX, na menších TF ale narážím na stejný problém. Až nastane validní proražení Rh, většina trendu už je dávno pryč a pokud vůbec mám nějaký profit, tak poměrně malý, rozhodně vezmu-li v potaz, že se jedná o trendovou strategii.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl, Malcikk:
nejak Vam nerozumim. Denne dostavam na 5 min grafech 2-3 signaly. Vetsinou jeden dopoledne a jeden odpoledne [validni].

Vysledky za posledni obdobi:
+3pts
-5 pts
+36 pts
+70 pts
-6 pts
+12 pts
-4pts
+30 pts
+10 pts
-11 pts
+1pt
-6pts
+30pts
-6pts
-6pts
-15pts
+30pts
+20pts
+5pts
-11pts
-8pts
-14pts
+57pts
+33 pts
-11pts
-7pts
+6pts
+10pts
-13pts
+43pts
+29pts
Celkem +302 pts [realne trady]

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl: jeste doplnim, ze obchoduji vstup do pozice na zaklade formace 1-2-3 H/L a take RH. Tzn. obchoduji obe formace. Formace hledam na 5 min grafu. Nechapu, kde berete Vase udaje o 5-6 ticich a vahani trhu :)?? Tyto formace mam vyzkousene i na jinych komoditach [intradenni grafy]. To Malcikk: forex neobchoduji, takze neporadim. Jedine co vim je, ze vyse uvedene funguje i na stocks. Tedy, funguje to na komoditach i stocks, intradenne. Prikladam jednu starsi chart, kde mam graficky zakreslene vstupy. Libic

3561

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen doplnim libice. Formace 1-2-3 zachytava trend kdyz se tvori - vstupujete na samem zacatku trendu takze to jsou nejvice vyzivne pohyby, jak je ostatne videt na jeho grafu.
RH je trochu o necem jinem. Tam mi napr. pomahaji hodne pivoty. Nevlezu do Rh ktery je pod pivotem a po pohybu po 40 ticich.
Jinak vysla cesky dalsi Rossova knizka "Trading je byznys".
PS:
Osobne jsem nejdrive asi 2 tisice hodin hledel do grafu, nasel jsem si pattern ktery mi vyhovoval (selhani), POTOM jsem si koupil knizku "day trading" abych zjistil ze jedu naprosto stejne veci jake popisu Ross a ze jsem si mohl asi tak tisic hodin usetrit ;-) Jen mohe "selhani" je Rossovo 1-2-3, moje korekce je rossovo Rh atd. :-) Takze jsem tu na foru pro znalce Rosse musel sveho casu pusobit celkem komicky kdyz jsem tu daval sve grafy se "svym" "selhanim" :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl

Pokud chceš dělat intradenní obchody, komise 15$ je VRAŽEDNÁ!!! Najdi si jiného brokera, který ti dá komise pod 5$, skutečně vím, o čem mluvím, a pokud se mu upíšeš, velice rychle budeš od něj utíkat pryč a hledat někoho jiného, takže si ušetři pár tisíc dolarů rovnou. Když budu počítat jen 3 obchody denně, 20 dní v měsíci, 12 měsíců do roka, tak při komisi 5$ to udělá 3.600$. Při komisi 15$ je to už za 10.800$!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic:

Mam tomu rozumet tak, ze hlavni vstupni formace TLOC a TTE nehledate na grafu ve vetsim casovem ramci nez obchodujete a nehledate prorazeni congestions treba na 5 min grafu, ktere, jak uci Ross v "Intradennim obchodovani" , predchazi prorazeni? Pochopil jsem to tedy tak, ze hledate jen formace 123H/L a RH na petiminutovem grafu a tyto obchodujete s pouzitim indikatoru CCI. - musim nad nej dnes vecer sednout .... -)
Rikate, ze zobchodujete 2-3 signaly denne, cca jeden dopoledne a jeden odpoledne. Tzn., ze celou dobu monitorujete trh, nebo mate nastavene nejake alerty a nebo proste obcas prijdete a obchodujete co prilezitost dovoli? -) A jeste bych se Vas zeptal, jaky pouzivate u Rossovych metod SL? myslim cca do jake castky minus (priblizne), pevny a nebo mentalni? A pouzivate i casovy stop ( do jake doby na obchodovanem petiminutovem grafu jste v pozici pokud se trh hned nevyda predpokladanym smerem)?

Swen:

Diky za typ s vydanim nove knizky. Konkurenci sleduju pravidelne, min tyden jeste nabizena nebyla. Uz jsem si ji objednal -) I kdyz radeji bych uvital preklad Trading By the Book a nebo Trading Optures and Futions. Treba na ne postupem casu dojde.
Co se tyce Rossovych metod z Intradenniho obchodovani. Funguji Vam realne i metody zde popisovane k vyhledavani trendu (123 kl H, 123 rost Lows, MOK, MS, pokud je tedy obchodujete?
Me trosku zarazi jedna vec:
V prekladu Intradenniho obchodovani uci, ze je mozno vstoupit do dlouhe pozice v pripade napr. 123 stupajicich Lows nad high posledni carky. V prekladu Spreadu je vsak v dodatku resici trend a congestions uvedeno, jak je mozno odhalit vznikajici trend a vstoupit do dlouhe pozice. Zde uvadi ze trend vzhuru vznika postupne 4 carkami kde jsou vyssi highs a lows a zaviraci cena je vzdy vyse nez oteviraci. Pak odkazuje na vznik trendu a vstup do dlouhe pozice. Osobne mi prijde ta prva metoda osizena oproti te druhe, protoze u rostoucich Lows nema podminku close nad open a mluvi o 3 a ne 4 carkach. Dalo by se rici, ze metoda popisovana ve Spreadech je metoda z Intradenniho obchodovani zde nazvana MOK, tato ale, pokud jsem studoval dobre, ma podminku vyssiho Lows a Highs pouze u segmentu cislo 1 a ve zbyvajicich 2 segmentech ji uz neresi ( i kdyz v podstate min pocet carek bude 4 a nebo vice) a stejne tak zde nevyzaduje Close nad Open. Na 5 minutovych grafech mi vsak zatim moc nevychazi ani jedna, je to tak 50 na 50 ( v podstate vznikly "slaby" trend se zase otoci a vyda se na druhou stranu ci vaha - congestions), ale zase pri dennim (zatim cvicnem) obchodovani v radu jednoho dne - vstup na open a vystup na mem PT je o neco ziskovejsi. Vlastne to rika i Ross, ze prorazeni ve vetsim casovem ramci zpusobi daleko silnejsi pohyb nez stejna metoda treba na zminovanem 5 min gfafu.
Musim se vice soustredit prave na ty vetsi casove ramce a hledat formace - congestions - prave pred temito prorazenimi na 5 min grafu, jak uci Ross. To mi dela problemy. Verim, ze Libic ma pravdu, ze za den prijdou dobre prilezitosti tak ve 2 - 3 obchodech. V podstate to rika i Ross, ze obchoduje max 3 obchody v jednom trhu za den a vetsinou pouze jednim smerem. Jen vydrzet tak dlouho na ne cekat. Vetsinou me zlaka prave nejaka ta formace na tom 5 min grafu zminovana vyse (vznik trendu, MOK, MS, nejvic stoupajici lows nebo klesajici highs) a pak ten pohyb je skutecne velice maly a nebo se brzy otoci.

Hostalkova:

Ja vim, ze je to vrazedna komise. Ale mluvi cesky, zastihnu ho na ceskem telefonu, muzu zadavat prikazy slovne atd. Proste neumim anglicky a zakladat ucet u nekoho s kym se nedomluvim (a nebo i z duvodu, ze ma jen elektronickou platformu) to by byla myslim ta prava sebevrazda. Uplne harakiri -) A mit dva ucty si nemohu dovolit. Zatim, doufam .. -)
A nebo mi doporucite nekoho kdo splnuje podminky viz vyse, umozni mi obchodovat nektere opcni taktiky a nabizi prijatelnejsi intradenni komisi? Vazne ale: Pokud by se dalo obchodovat u brokera na platforme PFG Navigatora za cenu male komise tak bych pristoupil i na toho "elektronickeho brokera" ale za podminky, ze mi dovoli utevrit ucet cca 4- 5 tis a nebude problem s tou anglictinou pri zakladani uctu.

Diky za reakce

Pekny vecer vsem

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl:
predne, komise $15 je pro daytrading vrazedna. S takovou nemate sanci prezit.

Co se tyka meho stylu: muj styl vychazi z Joe Rosse. Byl take ovlivnen Elderem a Woodiem. A samozrejme Financnikem. Co chci rici: mozna neobchoduji ukazkove dle Rosse, avsak sam Ross rika, ze kazdy si musi najit to sve. A to je ukolem i pro Vas.

Je to presne jak rikate: "Pochopil jsem to tedy tak, ze hledate jen formace 123H/L a RH na petiminutovem grafu a tyto obchodujete s pouzitim indikatoru CCI."

Vase dotazy:
"Mam tomu rozumet tak, ze hlavni vstupni formace TLOC a TTE nehledate na grafu ve vetsim casovem ramci nez obchodujete a nehledate prorazeni congestions treba na 5 min grafu, ktere, jak uci Ross v "Intradennim obchodovani" , predchazi prorazeni?"
- v tuto chvili ne. Avsak mam na tento princip strategii postavenu. V tuto chvili se intradenne soustredim jen na vyse uvedene 123 H/L a RH s indikatorem CCI.

"Rikate, ze zobchodujete 2-3 signaly denne, cca jeden dopoledne a jeden odpoledne. Tzn., ze celou dobu monitorujete trh, nebo mate nastavene nejake alerty a nebo proste obcas prijdete a obchodujete co prilezitost dovoli? -) "
-obchoduji jen signaly, ktere maji nejvetsi potencial k profitu. Mam pravidlo, dle ktereho si signaly vybiram a za to vdecim financnikum, viz jejich diskuse ve VIP zone a jejich ukazky obchodu na titulni strane financnika - serial.

"A jeste bych se Vas zeptal, jaky pouzivate u Rossovych metod SL? myslim cca do jake castky minus (priblizne), pevny a nebo mentalni?"
-pouzivam pevny stop dle velikosti vstupni usecky, maximalne vsak 15 pts.

"A pouzivate i casovy stop ( do jake doby na obchodovanem petiminutovem grafu jste v pozici pokud se trh hned nevyda predpokladanym smerem)?"
- ne nepouzivam

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Swen:
ja jsem nikdy Vase prispevky na "selhani" nenasel. A nemyslim si, ze by to nekdo bral legracne. Kazdy ma svuj styl obchodovani. Podstatne jsou vydelky, ne zpusob nebo umeni. Take kolikrat zjistim, ze premyslim o vecech, ktere uz nekdo nekde vymyslel :) To je dle meho dobre zjisteni, ze premyslime o trhu spravnym zpusobem.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl: ohledne vyhledavani trendu. TA moje trnita cesta k Rossovi -ze jsem prisel nejdrive z hledeni do grafu na jeho patterny a techniky vstupu a az nasledne mne kamarad upozornil na Rosse ma jednu vyhodu - proste to mam nahledene. V tradingu plati "co nenahledis, to neukecas";-). TAkze jestlize se utvori 1-2-3 (selhani), navic podporene v mem pripade RSI + pivoty + TL + celkovou situaci na trhu tak proste je jasne, ze v urcitem procentu dojde k otoceni trhu. Jak rika ross - trh jde nahoru, dolu nebo vice ci mene do strany;-) Nic vic v tom neni. Jeho pocitani segmentu mne zatim neoslovila, stejne jako pocitani klesajicich highs a rostouci lows. V tom neporadim. Na druhou stranu kolega ktery take live obchoduje Rosse to pouziva. Ohledne obchodnich prilezitosti. Jsou dny kdy je to mizerie a jsou dny ktere sednou na system. Osobne mam denne tak 5 obchodu. Budu ale omezovat obchodovani jen do 18.00. Na ukazku davam graf ze dneska - jsou tam zakreslene selhani (1-2-3) tak jak je vidim a chapu ja. Primarne jedu 3 min. TF. To Libic - selhani jsem popisoval na jinem konkurencnim webu... tady ne, takze se omlouvam za mystifikaci. To legracni bylo, ze jsme s kolegou testovaly dlouhe dny selhani, vlajky, korekce aby jsme to nasli nasledne v Rossovi jako 1-2-3, vlajky a RH ;-) Kazdopadne mne to take potesilo v tom, ze jdu spravnym smerem.

3568

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Duroslav:
nepouzivam CCI vylozene jako filtr, ale spis jako pomocnika pro lepsi cteni grafu. Kdyz chci vstupovat long, CCI se musi odrazit od supportu, stejne tak cena. Kdyz chci vstupovat short, CCI se musi odrazit od resistance, stejne tak cena.

Vystupni strategie pouziva bud trailing SL nebo pattern slozeny z CCI a ceny.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...