Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Mirek F.:

[ital] " J.Ross říká: Obchodujte pouze pěkně vykreslené formace a on sám projede před otevřením burzy vícero trhů a vybere si pro obchodování ten, kde se mu rýsují nejlepší formace." [/ital]

mluví o více trzích, ne více timeframe...a taky si víc trhů prochází před otevřením, tj. vklidu...ale už na tohle téma končím..každý, ať obchoduje, jak se mu líbí :) (tu)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
V podstatě jsi si odpověděl sám, je to přesně tak jak říkáš, je to jeden z mých nejúspěšnějších patternů.
Jde o to, že kolem TR bývá spousta stop příkazů o kterých velcí hráči vědí a první proražení je vetšinou honbou na tyto stopy, po které následuje výběr zisků, který zatlačí ceny zpět do TR. Pokud je ale další příliv příkazů natolik silný, že vytlačí ceny znovu nad TR, většinou pak jde o pěkný pohyb. Tento vstup má i další výhody, nad kterými zkus trochu zapřemýšlet, než Ti je případně prozradím, ať se trochu procvičíš v chápání pohybu na trhu, protože na co přijdeš sám, to Ti bude dávat větší smysl, než když Ti to někdo řekne.

Druhou variantou tohoto vstupu, kterou jsi na mých screenech již určitě také objevil, je vstup
na klasickém proražení, ale až po jednom neúspěšném pokusu o toto proražení, který naopak značí, že k proražení bude nutné větší momentum trhu a tudíž je opět předpoklad většího pohybu po proražení. ;)
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek: Doufám že jsi to již vymyslel, protože jsem ani nečekal že budu mít tak brzo názorný příklad: Dnes jsem zariskoval a vybral si k 1 obchodu užší TR z 1 min.TF(červená čára na screenu), jakožto TTE před širší TR s umístěním 1 PT na vrcholu, protože jsem docela věřil longu při aktuálním dením low na EMA deního grafu. Takže dnes máš na screenu hned 2 velké výhody vstupu na 2 proražení: 1. První proražení ti stanoví předběžný cíl pro 1PT(při sadě kontraktů). Pokud je málo prostoru, je lepší vstoupit až na proražení RH. Tudíž dnes tam bylo k větší TR pouze 5 ticků, takže jsem se na to měl vykašlat. 2. Druhé proražení ti umožní použít velmi těsný SL(podle jistých specifických pravidel v mém OP 30-60USD), protože po druhém proražení slouží okraj TR jako silná SR úroveň a ceny prostě nemají nárok se vrátit zpět! Tudíž dnes na 1 obchodě SL 30 USD na kontr.(i proto jsem zariskoval a šel do toho, po výborných předešlých obchodech jsem prostě neodolal. (td) Další obchod sell na druhé straně dopadl podobně, jen s tím rozdílem, že tady jsem právě kvůli mmalému prostoru na 1PT vstoupil až na proražení RH a vystoupil na BE poté, co cena po proražení nevyrazila očekávanám směrem. Teprve 3 obchod dopadl dobře :) No a když už jsem vydržel u kompu tak dlouho, vzal jsem ještě jeden obchod s velmi malým rizikem, který sice nemá s J.Rossem nic moc společného, ale po pohledu na dení grafy a vývoji dnešního dne to byla v podstatě tutovka, takže jsem neodolal. Long limitním příkazem na 631,0. (tu)

12140

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36 : dneska jsem měl moc práce a obchodům jsem se nemohl věnovat, zatím pořád přemýšlím a vymýšlím co napsat :) Jinak stále se snažím nakoukat trh. přeci jen první zkušenost byla koukáním na indikátory a né na cenu. od ledna se snažím sledovat cenu a chování trhu..takže proti tobě jsem amatér:) moc děkuji za tvé komenty tvých a mých obchodů. Hodně mě to pomáhá.

PS: přes noc zkusím něco vymyslet :)

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar ...já dnes dopoledne 2xSL...hezky to lítalo ale vždy se to vrátilo.místo toho aby to pokračovalo:) po vyhlášení US výsledků jsem chytnul short :) 3xPT. pak jsem musel odejít od PC. Zatím se mě zdá že je dax akčnější až když se přidá US. 1. obchod . spekulace na Short nízky SL. ( 3b ) (výslekdy US) 2.obchod . proražení RH (korekce) 3.obchod . proražení denního LOW Dopolední obchody. 2x ROSS 123. Ale to se nepovedo :( vstup ok profit 3b a pak návrat a vymetení SL :( JiM36 : ty obchoduješ jaký časový rámec ?? dopoledne / odpoledne ??? Dík Liliputek

12155

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
Obchod č.1 je z mého pohledu právě proražení TR po 1neúsp.pokusu, pokud bys nastoupil až pod low tvé vstupní úsečky, šlo by o proražení 1RH po TR.
Obchod č.2 vypadá na proražení formace ledge, pokud pominu tu volatilní úsečku jakožto reakci na fundament.

Jinak já obchodujivětšinou pouze 15,30-16,00, někdy až do 16,30, zcela vyjímečně i později podle situace na trhu. Snažím se zachytit první pohyb na trhu a pokud to vyjde, už se do ničeho netlačím.
Rozhodně nemá cenu sedět u grafu spoustu hodin když se trh nehýbe, to ti nic nedá, akorát nachytáš spoustu SL a přestaneš věřit svému systému.
:(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36 : děkuji za odpověď.

Já počítal s tím že je to evropský index a že to bude po ránu ok. Mám mnohem více času dopoledne než odpoledne. A zatím to vypadá že i ten dax žije odpoledne :( mnohem víc.

Co se týče systemu tak zatím dávám dohromady myšlenky s tím že je aplikuji na živo (SIM). po měsící projedu obchody a upravím to. Jinak se snažím nakoukat trh,abych ho trošku dostal do krve. Proto sleduji co nejvíce to jde a pracuji na disciplíně. (to je problém)

Tak zase zítra uvidím co se povede upéct :)

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tak dneska jsem se dostal k PC později. Po shortu a korekci jsem zkusil vyhledat vstup. JiM36 : mám to dobře zakreslené to TR ??? na korekci .... kdybych použil tvůj přístup tak jsem nechytnul na první proražení SL. Druhé proražení bylo OK. pořád nevím jak přesně zakreslovat TR ,CoNQ, LEDGE atd....:(

12163

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek: Řekl bych že zakreslené to máš dobře, ze screenu nepoznám, kde jsou jednotlivá H/L úseček, protože jako vrcholy formací TR,CG, a ledge složí úsečky se shodnými HL. Jinak já v pátek neobchodoval, protože expirovaly opce a to se vždy trh chová naprosto nevyzpytatelně a to raději neriskuji. Dnes slušný obchod po otevření na pr.RH na TF1min. a zároveň 2pr.TR na 3 min.TF(tu)

12208

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim36 : ahoj, prosímtě jak si mám přesně zakreslovat CG ??? mám první svíci (měřící ) a všechny následný musejí mít Open a nebo Close mezi OP a CL měřící svíčky. Ted jde o to jestli si mám zakreslit H/L první svíce a nebo její O/C. kdy se bere přerušení CG ???

snad je to trochu pochopitelné dík

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...