Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

woodie: Co se týče SL, zřejmě jsi knihy J.Rosse nečetl příliš pozorně - J.Ross používá pro SL převážně přirozené body S/R . tj. swingy a někdy také hodnotu průměrné volatlity. Jinak jsem se dnes vrátil po týdnu a koukám, jak se nám tu diskuse rozjela, stejně jako můj oblíbený trh TF. Zřejmě to vypadá, že obchodníci se vrátili do práce po novém roce a doba snadných zisků ihned po otevření je pryč. Dnes 1 obchod SL, 2 obchod už byl lepší, ale jinak celkově nic moc. Už to bude chtít opravdu opatrnost a dvojnásob platí doporučení J.Rosse - obchodujte pouze pěkně zformované formace (tu)

12345

Link to comment
Sdílet pomocí služby

woodie:

Ani já jsem v žádné knize Joe Rosse neviděl přesné pravidlo pro umístění SL a myslím, že je to logické. Každý trh, každý timeframe, každý obchodník si vyžaduje jinou velikost SL.

V Rossových knihách se dozvíš jaké používá vstupní patterny, jak přistupuje k multikontraktům, jak pracuje s psychikou, atd. Ale umístění SL a PT si každý řeší podle sebe. Vím, že v jedné z jeho knih je popisována strategie práce se třemi kontrakty, kde první uzavírá těsně nad B/E aby pokryl brokerské komise, druhý uzavírá v "mírném" zisku a třetí kontrakt nechá růst co to jde. Každý obchodník si pro tyto jednotlivé stupně musí najít svoje hodnoty a podmínky výstupu. Každý si musí sám definovat, co pro něj znamená "mírný" zisk a jakým způsobem používá Trailing SL.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36,pavel436

Díky,ano podle supportů,ale u nákresů pro TTO není bohužel nikdy nikde vyznačený ten jeho SL(a joe mi něco odpověděl v mailu,ale jinak o tom většinou v knihách taktně pomlčí)...jinak on propadne tak z 50% což při ztrátě 2-3 kontraktů znamená velké potíže oproti při průrazu uzevření prvního po pokrytí nákladů a druhého v mírném zisku a vyloženě silný trend na větší zisk třetího nastane jen občas...tedy tudy po několika měsících asi cesta nevede.
Za další se chci poptat zda použít trailing pro uzavření prvníhoi kontraktu?Nebo TTO příkaz na uzavření toho prvního při dotyku ross hooku?
BEST

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pardon TTE tedy pilíř jeho vstupu na proražení ros hooků..TTE ne TTO..tak se divím,že se mistr zapoměl zmínit,že 50% jeho vstupů selže a strhne sebou 2-3 pozice a tím utrpím vyčerpávající ztrátu skoro každý den.Proč zrovna u toho mistr neukáže kam dal SL?
Jsem velkorysý a tak dám 17.000 kč za jeho koncept "ZANZIBAR,..a pak tady napráskám výsledky pokud to nepůjdem,
protože to beru vážně a je to investice,ale popravdě nevím,nevím..

jinak také zdravím Liliputek,ale bohužel nepřidalo se jich moc a já s tím nemám zatím po půl roce moc dobrých obchodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

woodie : s tím rossem je to těžký , já jsem si vstupy upravil podle sebe. Základ je stejný jen na tf 5min si počkám na formaci a na tf 1min hledám vstup. Mám mnohem agresivnější vstupy. (TTE ). Takže mám celek slušnou win%47( měl jsem i 60%). Za leden2010. paper profit +5200€. Ale jel jsem to první měsíc kdy jsem postupně upravoval vše.(PT,SL atd.) Únor pojedu paper s tím co jsem si nastavil a uvidíme výsledek:).

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

woodie,
je otázkou, zda by smyslem diskuze mělo být dokazování, že něčí přístup nebo teorie nefunguje nebo nalezení vlastního přístupy, byť třeba s inspirací někde jinde. Pokud to nefunguje Tobě, neznamená že je to nefunkční princip

btw: no nejsem si jistý, že 17 tis Kč za prozrazení nějakého konceptu je projevem velkorysosti :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :) K té technice TTE to vidím asi takhle čím vyšším TF tak se to dá lépe obchodovat na delších časových ramcích. Já osobně obchoduju proražení RH na 10 TF o TTE se nezajímám možná v budoucnu na poziční obchody ale v intradenní obchodování pro mě zatím nevyužitelné. :) Můj pohled v RH např. do longu jde oto, že i přes výběr zisků nebo větší příliv prodávajích vytvoření korekce, znovu kupující dokázali že jsou ochotnější nakupovat za vyšší cenu a jejich nákupní příkazy dotlačili cenu vyše než předchozí vrchol. A to je pro mě dobrý signál ochota nakupujicích, ale při TTE moc výhodu nevidím :) Půl roku zpět jsem backtestoval. Proražení RH na TF10 jenom do směru trendu trh NQ. Bez ohledu na S/R a na předchozí dny. :) A výsledek nebyl špatný na tak jednoduchý systém bez filtrovaní. :) Čím vyšší TF tím silnější signál :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přijde mi, že zde není všem zcela jasné co znamená TTE. Proto pro jistotu opakuji (opakování je matka moudrosti ;-) TTE (Traders Trick Entry) - technika, která umožňuje vtoupit do obchodu ještě před proražením bodu 2 (u 1-2-3 Low/High), nebo před proražením RH (Ross Hooku) Popis TTE připojuji do přílohy. Pavel

12351

Link to comment
Sdílet pomocí služby

woodie:
No já bych za ten manuál 17.000,- Kč nedal. Možná by jsi měl nejdříve jeho knihy přečíst vícekrát s tím, že se zamyslíš nad tím, co vlastně jeho styl obchodování představuje ve vztahu k pohybu ceny. Mně jeho knihy velmi pomohly si ujasnit, jak vlastně trhy fungují. Upozorňuji, že jsem každou četl minimálně 5-10x a i ostatní knihy o tradingu čtu stále znovu a znovu, protože při každém přečtení jsem v nich našel něco nového, co jsem dříve nebyl schopen pochopit, vždy se na informace podívám z jiného úhlu pohledu jak jsem se postupně vyvýjel jako obchodník.
Na vstupy J.Rosse vždy musíš koukat z pohledu celkové situace na trhu a ne je brát dogmaticky - proražení, tak jdu do toho. Jde zejména o to, že vstoupíš, protože je situace na trhu taková, že se dá předpokládat zapojení dalších obchodníků, kteří podpoří pohyb ceny tvým směrem a ne proto, že cena prorazila H/L nějaké čárky.
Za příklad vezmu koncept TTE - pokud budeš používat TTE na minutových grafech, tak je 100% jisté, že to skončí špatně, protože H/L jednotlivých jednominutových čárek v podstatě nemají samy o sobě žádný význam. Pokud ho použiješ na větším tf, pak H/L mají již význam jako S/R úrovně a pokud je formace na grafu dobře zformovaná, vidí ji spousta lidí a je mnohem větší pravděpodobnost, že se k tobě přidají a dodají trhu potřebné momentum.
Ať se daří.

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Graf z dnešního dne přikládám. 1.obchod SL -70 USD (14 ticků) 2.obchod SL -125 USD (25 ticků) Strategie dodržena na 100%. V případě druhého obchodu jsem ještě měl (v souladu s mojí strategií) na vybranou zda utáhnu SL na druhé úsečce po vstupu, ale zvolil jsem variantu, kdy mohu v některých případech trh více dýchat a ponechal jsem SL na původní velikosti. SL (125USD) byl později o tick zasažen. Když se na situaci dívám zpětně, tak by bylo rozumější ten SL posunout, ale to je riziko. Pavel

12352

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel436:

bylo to podle plánu, ale druhý obchod byl velmi riskantní..nejen, že po takovém výpadu na sever nebyla velká pravděpodobnost, že trh udělá stejný pohyb hned na jih, ale taky bylo na 10181 high premarketu a trh se vám zastavil o EMA34...

jen pár filtračních postřehů, které nesouvisí s Rossem..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

děkuji za postřehy

možná pro doplnění co mne přimělo ten obchod vzít:
- zformovalo se mi 1-2-3 High po kterém se vytvořil Rh
- cena při prúrazu Rh zároveň prorazila S/R úroveň
- měl jsem dost prostoru k další S/R úrovni

Jinak odraz od EMA neobchoduji, ale zkusím se na to zaměřit. Vím, že se ve finwinu používá něco čemu říkají "Touch and Go", ale to jsem v tu chvíli neviděl a neni to v mé strategii.

ještě jednou díky za koment.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel436:

ad S/R)
právě že vstup byl velmi blízko PROTI výrazné S/R - high premarketu...ikdyž se podle toho asi neřídíte a ani si ji nezakreslujete, tak je to obecně poměrně silná S/R..

ad EMA34)
zmínil jsem to jako varovný filtr, ne jako potenciální vstupní pomůcku..

tyhle hlavní základní filtrační pomůcky jako EMA34, nebo hlavní S/R (premarketHigh/Low, daily High/Low, priorHigh/Low) se mi maximálně osvědčily..možná se k nim ještě časem vrátíte a blíže prozkoumáte, možná ne..ale pro inspiraci myslím dobré :)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

klidně si múžeme tykat ;-)

Jak máš definovaný premarket? Myslím, že na to neexistuje universální poučka. Já mám ty SR úrovně v grafu vyznačené těmi šedivými čarami.
Jinak jako premarket beru 14:30 - 15:30 a když se během noci objeví nějaká významná S/R úroveň tak ji beru v potaz.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...