Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

JiM36 : dnešní obchod na 123 Low. poprvé jsem zkusil aplikovat vstup až na RH. Na TF5min jasem si určil formaci 123L a na TF1 jsem si počkal na RH. PT 20b s SL 6b. Nakonec jsem skončil na BE+1. :( pokud bych vstoupil jak jsem zvyklý na proražení bodu 2 tak bych měl plný PT.(20b). Ale nakonec aspoň z toho není ztráta. mám to dobře zakreslené ??? děkuji Liliputek

12230

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek: vypadá to, že to máš zakreslené dobře. To proražení RH po formaci 1,2,3 na 1 min.TF nesmíš brát jako dogma, pokud se ti objeví na 5 min.pěkně zformovaná formace 1,2,3, která má podle tvého screenu navíc vrchol 2 nad EMA a její proražení znamená otočení EMA, tak není důvod čekat až na RH. TF 5 min. již není tak rychlý, aby nebylo možné obchodovat přímo formace 1,2,3. U těch je třeba dát pozor na 1 min.TF. Proto pořád říkám, že je třeba se na trh dívat z pohledu více timeframů. Jinak Russel se nám začíná pěkně rozjíždět, což ovšem pro formace J.Rosse není příliš dobře, protože to chce maximální opatrnost a počkat si na jisté uklidnění trhu. :S

12245

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36: dík za koment.....já jsem po půlce měsíce zjistil že formaci 123 vidím všude a tak jsem upravil svůj pohled na trh tak že hlavním TF mám 5min. Na TF15min kontroluji celkový pohled a na TF1 hledám nejvýhodnější vstupy. Výstupy(PT) určuji na TF5min. odfiltroval jsem hrozný množství obchdů,který nedávali smysl ale já je viděl :)

Jinak věc ve které se odlišuji od většiny je ta ....zatím co jsem postřehl v diskuzích...je že obchoduji (sim) skoro celý den. Je to náročný na čas (zatím mě to prace dovoluje) ,ale já bych nedokázal obchodovat 1 obchod denně. pokud by byl první obchod SL tak konec a zase další den?? ..přitom za leden se na Daxu dá najít zajímavý obchod několikrát denně.

Od začátku ledna co jedu "PA" tak mám průměr 8 obchodů denně. a jsem +3400€. win% 66% (včetně BE+)
Pokud projíždím statistiku tak mám tam dost obchodů úplně "mimo! (nevěděl jsem co dělám atd.ale stále se učím) a přesto zajímavý výsledek (ANO je TO SIM)...LIVE mám už za sebou s poplatkem ostatním obchodníkům :)

Průměr obchodů chci snížit a doufám že je snížím tak že vyloučím nesmyslné vstupy.

Takže budu přidávat svoje obchody a snad to bude brzy i LIVE :)

dík za snahu a komenty ke mě ALL

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Liliputek

neobchoduji sice pouze podle Rosse, ale spoustu věcí jsem se díky němu naučila. Zrovna včera jsem byla ve stejnou dobu na TF a neobchodovala jsem zrovna v tom rozpětí, kde máte zakreslený obchod. Podívala jsem se totiž na hodinový a denní graf, kde byl dle mého názoru silný support, resp. dva supporty( 623.1 a 624.5 ). Osobně jsem se ale chystala na druhé proražení 623.1, kterého jsem se nedočkala. Velmi mi v mém obchodování pomohlo sledování nejen dvou timeframů (3 a 15), ale také hodinový a denní. Jsem ale asi ta poslední, co může někomu radit. Mimochodem, tohle je velmi dobré vlákno....

Úspěšný trading
Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drvr : dík za připomínku....já jedu SIM na FDAXU (obrázek) a tak TF (russell) nesleduji...

TF (time frame) ...asi chybně používám.

FDAX jedu protože dopoledne mám více času.

Já jsem přešel k PA (ross) protože můj první systém měl tolik indikátorů že jsem se v tom nakonec nevyznal. Teď jedu čistě graf s tím že občas kouknu na Emu kvůli trendu. taky neobchoduji jen podle rosse. mám tam i své vstupy.

PS:super vlákno :)

Ať se daří

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek: Já nejsem příliš zastáncem omezení 1-2 obchody za den, jak říká J.Ross - pokud vidíme pěkně zformovanou formaci, máme do toho jít, ať je to třeba 10 obchod za den. U omezení počtu obchodů za den jde spíše o psychologii ve dvou rovinách:
1. Abys vydržel čekat právě na nejlepší příležitosti a ideálně zformované formace a neskákal z obchodu do obchodu.
2. Abys obchodoval pouze v čas, kdy to má smysl a trh se hýbe a dělá pohyby(trenduje) a neobchodoval v chopu, kdy formace J.R určené převážně pro trend nefungují a nepřišel o důvěru s systém.

All:Protože se tu pletou 2 významy zkratky TF, dohodněme se že pro timeframe budeme používat zkratku tf s malými písmeny a pro trh E-mini Russel TF s velkými písmeny. (pokud si tedy vzpomenu)
Ať se daří. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já například nemám přesně daný počet obchodů za den, ale myslím, že je logické, že čím delší dobu strávím u monitoru při obchodování, tím je pravděpodobnější, že udělám chybu. Proto obchoduji buď první tří, nebo poslední tři hodiny. Když jsem začínala, trávila jsem u grafů asi osm hodin denně včetně víkendů. Byla to chyba. Teď se snažím věnovat tradingu jen když mám náladu, aby to byl zároveň můj koníček a ne břímě. Pravdou je, že náladu mám dost často, cca třikrát až čtyřikrát týdně.

S tím TF a tf souhlasím.

Úspěšný trading
Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ALL : TF vs tf souhlasím :)

s čekáním na správné formace mám zkušenost :) jak jsem psal dříve bral jsem vše co tak nějak připomínalo formace které obchoduji. proto ta změna na tf5min kde je vyhledávám.

Obchodování jsem se rozhodl věnovat na plno. proto "čučím" do grafu tak dlouho,abych je co nejrychleji nakoukal a jedu sim. za mě jsem zjistil že v backtestu podvádím. ale tady nemůžu prostě buď ten obchod vezmu a nebo ne a pak není v denním výsledku. nemůžu to okecat sám sobě že tenhle bych vzal a tenhle né.

Je k zamyšlení vidět denní výsledek - 450€. to se to rozebírá co jsem to tam zase vyváděl :)

s pozdravem

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Liliputek

Asi vím, co tím myslíte. S odstupem času si myslím, že teoreticky nejlepší metodou, jak začít chápat trading, je zkusit si pár obchodů live a poté začít teprve pořádně studovat. V začátku jsem přečetla fůru knížek. Pak jsem po asi ročním live obchodování, které skončilo cca na nule přečetla některé z těchto knížek znovu a teprve potom jsem zjistila, o čem se v nich píše. Teď mluvím hlavně o přístupu, psychologii a disciplíně. Vstupy jsou totiž to nejméně podstatné. Schválně jsem si zbacktestovala takovou náhodnou metodu. Vstupovala jsem každý den ve stejný čas ve směru dlouhodobého trendu a SL jsem posouval vždy pod nejstrmější TL a systém logicky vykazoval cca 50ti procentní úspěšnost s RRR 1:2. Proto jsem se dala na PA a trošku i Rosse. Pokud budu disciplinovaná, pak budu moci obchodovat téměř jakýkoliv trh a jakýkoli tf. Je to ale dlouhá cesta, která by však měla stát za to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to drvr :

Já jsem se tu dočetl že na vstupech nezáleží a že nejdůležitější je výstup. Jenže já narazil na problém se vstupy " trefil jsem směr počkal na signal a šel do toho. a co se nestalo ??? 2-3 body ok a pak korekce a SL. Díky tomu jsem měl uspěšnost cca 35%. Když jsem počítal kolik bych musel mít SL tak na to fakt nemám :) hlavu.

U PA po měsící je to 66% win. To je na moji hlavu mnohem lepší a zároveň mám více možností trénovat ty výstupy :D

Ross mě zatím ukázal že to jde i bez indikátorů a mohl jsem začít.
Jinak souhlas s poslední větou.

Jak dlouho jedeš PA ??? sim ??

thx

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Liliputek:

píšeš, že jsi trefil směr, ale SL Ti to zavřel, potom je to problém s výstupem.

Jedu live, ale pořád jsem začátečník.........Neobchoduji úplné PA. Mám zobrazený CCI indikátor a to jen kvůli divergencím. Mě od Rosse zaujal hlavně jeho celkový pohled na trading. Dřív jsem hrozně trpěla, když jsem viděla nějaký pohyb, kterého jsem se neúčastnila, to mě asi nejvíc ničilo. To už jsem doufám odbourala....Měla jsem potřebu co nejvíc obchodovat i když je to totální nesmysl. V tom mi Ross hodně pomohl. Navíc je potřeba si opravdu připustit, že jde o byznis, ne o hru....Mám stanovený měsíční výdělek 700 dolarů, a když ho dosáhnu, tem měsíc už neobchoduji, jen se věnuji studiu. Když toho dosáhnu za čtyři dny, mám zbytek měsíce od live obchodování volno. Každopádně přeji hlavně vytrvalost, určitě ji budeš potřebovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drvr :
já myslím se vstupem protože jsem vždy naskočil před korekcí a ta mě vymetla SL. pak to samozřejmě pokračovalo kam jsem potřeboval,ale beze mě :( dřív mě prostě utíkal ten hlavní pohyb.

dnes díky PA naskakuju hned "od začátku" a základní SL mě udrží v obchodě. Pak už ho řídím podle toho jak vidím překážky v historii a jak se hýbe trh. Hlavní PT mám nastaven na 20b (FDAX). jinak potenciál obchodu musí být aspoň 10b. Hodně se těším na multikontrakty ( pokud přežiju ) :) stačí málo a může z toho být hodně :)
Já jsem si denní nebo měsíční cíl zatím nestanovil. Zatím obchoduji dokud se mě to líbí trhy se hýbou a je možnost že se objeví slušná šance na obchod.
Nechci se omezovat výškou zisku nebo ztráty. Můžu být třeba +1000 a přestanu a pokud bych obchodoval tak bych třeba skončil +2000. pak by mě ten 1000 mohl chybět když budu - 1000 :) Ale určitě mám pud sebezáchovy takže ztráty mám omezené :)

Dík

Vytrvalost bude potřeba,ale i výsledky :)

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drvr:
Já tedy určitě nesouhlasím s tvrzením, že vstupy jsou v tradingu nepodstatné - to je příliš zjednodušený pohled, kteří většinou prezentují lidé, kteří již delší dobu obchodují a mají již vstupy zmáknuté a právě se intenzivně soustředí již na výstupy a tudíž jim logicky přijdou nejdůležitější.
Pravda je ovšem taková, že všechny fáze obchodu mají svou váhu a každá fáze je důležitá v něčem jiném.
Vstupy - jsou důležité v tom, že ti poskytují určité EDGE. které by mělo vést minimálně k tomu, aby trader byl schopen obchodovat na nule v případě špatného managementu výstupů.
Jak uvedl Liliputek, pokud budeš naskakovat do obchodu před korekcí a vždy tě z trhu vymete SL, tak tě to povede k zvětšení SL, což určitě není ta správná cesta.
Výstupy - jsou velmi důležité v tom, že právě ony stanovují ziskovost a výši dosahovaných profitů.
Jak jsem uvedl výše, v začátcích každý trader hledá tzv. správné vstupy, kdy jde o to nalézt takové vstupy, které je schopen nejlépe exekuovat a tudíž mu přijdou nejdůležitější. No a jakmile si je dostatečně zažije a bere je jako samozřejmost, tak od té doby je jeho hlavním cílem najít takové výstupy, které mu přinesou největší profit, což jej pak vede k přesvědčení, že výstupy jsou nejdůležitější.
Nejdůležitější je ovšem disciplína a psychika, abys byl schopen dodržovat systém, který ti právě přináší EDGE na straně vstupů i výstupů. Takže můj pohled je následující:
Vstupy 20%, výstupy 20% a 60% psychika a disciplína.
P.S. Co se týče knih o tradingu, určitě doporučím je číst vícekrát, já každou četl tak 5-10x a čtu je stále znovu dokola, protože pokaždé v nich narazím na něco přínosného, čeho jsem si dříve nevšiml. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny tradery, od zacatku ledna jsem se pustil do ziveho obchodovani a ted jsem se rozhodl, ze tu budu postupne (a verim, ze i pravidelne) zverejnovat moje obchody. Byl bych moc rad, kdyby se tu na ne obcas objevil nejaky postreh, nebo komentar. Jsem zacinajici trader a myslim, ze by mi to mohlo pomoc stejne jako ostatnim, kteri se zacali venovat Tradingu, konkretne obchodni strategii Joe Rosse. Obecne k memu obchodnimu planu: Trh YM (Dow Jones) - 1 tick = 5 USD Hlavni timeframe 3 min Obchodni System Ross Hook se 7mi zakladnimi vstupnimi patterny: LB - Ledge Break TRB - Trading Range Break 123B - 123 Break RhBaL - Rh Break after Ledge RhBaCG - Rh Break after Congestion RhBaTR - Rh Break after Trading Range RhBa123 - Rh Break after 123 Vystup resim pouze jako Stop Loss, nebo Trailing Stop Kdyby nekoho zajimaly detaily ´meho obchodniho systemu, tak jsem pripraven cokoliv zverejniít. V priloze davam graf z dnesniho dne. 2 obchody, prvni Stop Loss, druhy Profit na 4 posunutem TSL. hodne profitnich obchodu preje Pavel

12323

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...