Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Zdravím..můj první pokus na demo účtu . je možné to od Vás okomentovat jestli jsem viděl tu formaci správně ??? Vstupoval j sem na formaci 123 po proražení bodu 2. Použil jsem 2 kontrakty.Jeden šel na poplatky a SL a druhý jsem posouval ručně. Nastavení SL bylo 2 body. Děkuji za komentáře. PS: zelená čára mam označenu SR Děkuji s pozdravem Liliputek

12061

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
Formaci 1,2,3 jsi viděl správně , nicméně sama o sobě na 1 min.TF není příliš vhodná pro obchodování, na takto nízkém TF je potřeba počkat na její potvrzení, čímž je 1 RH, který ustanovuje tzv.platný trend. V tomto případě tento RH následoval okamžitě po formaci 1,2,3, tudíž se z toho stal dobrý obchod, ale já bych rozhodně vstoupil až o 2 úsečky později na proražení RH.
Výstup na posouvaném SL je určitě velmi dobrá strategie, nicméně na takto nízkém TF bych nepožil ty mikroswingy které jsi pokud se nemýlím použil, vhodnější by byl výstup až na formaci 1,2,3 proti tvé pozici, v případě rychlého obchodu na cílovém PT, který se přímo nabízí na první pohled - na vrcholu zakresleného kanálu.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 MNovak:

Muzu se zeptat jak to myslis ? 123-Ross je zvratova formace, ktera hovori o moznem obratu. Jak tedy nastoupit do smeru trendu ? Ja to teda podle EMA nesleduji, ale 123-Ross funguje nejlepe po delsim trendu, a to je imho cena vzdy (nebo vetsinou) pod EMA ne ? Kdyz se bavime o shortu a obratu do longu.... Ty bys cekal az se cena dostane nad EMA a pak az se vykresli 123-Ross tak vstoupis na prorazeni 2 ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99

já velmi rád využívám 1,2,3 právě do směru trendu - pokud je na vyšším TF jasně zřetelný trend a udělá se hluboká korekce, pak vstupuji ve směru trendu po 1,2,3 nebo po 2b reversal s DIV (pokud sledujete FINWIN velmi často se zároveň kreslí 2x100 nebo 0/100). jinak samozřejmě 1,2,3 je pattern naznačující otočku pohybu - v mém případě ukončení korekce a tradáá s trendem :) dnes ta situace byla na FDAXu přesně v době jak vstupoval do obchodu MNovak (já byl dnes v shortu už o něco dříve a v 9.45 zvažoval pyramidování)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak : Dík za příspěvek , ja to pochopil tak že obchoduji na změnu trendu. Dnešní obchod jsem bral jako obrat a návrat k TL kde jsem nastavil PT. PT jsem nakonec posunul nohoru s tím že se pokusím vydržet co nejdéle v trhu. tak proto jsem posouval SL hodně na těsno. Asi chyba kdybych to nechal mohl z toho být rovnou PT.

JiM36: dík , 1 minut TF mám na vyhledávání signálů. Jinak mám ještě TF 3 a TF 15. Dneska jsem tam neviděl tak velký prostor k plnému PT ( 20b ) a tak jsem to jel na 1 TF. Jinak jsi přesně určil že jsem jel mikro swingy... po návratu do " mého kanálu " jsem to hodně utáhl abych dostal maxim možné v té době.


Jinak pak jsem přestal obchodovat a věnoval jsem se tomu prvnímu příspěvku a hned jsem byl potrestán:( během 5 minut bych udělal obchod 123 na stranu short s výsledkem PT 10+20 b ( 2 kontrakty )!!!! ponaučení...sleduj graf po celou dobu a příspěvky piš až při obědu :)

Včera jsem utržil po přepočtu na dolary +1250$ a dnešní obchod byl za +225$...to na první obchody touto metodou
jde:) ( mohlo být výrazně lepší )

dík za příspěvky...budu se snažit každý den přidat nějaký obchod pokud proběhne.


S pozdravem Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak, Rob, All:
Formace 1,2,3 je jednoznačně protitrendová formace, což ale neznamená že nemáte v podstatě pravdu všichni.
Tato formace značí konec současného trendu a jeho možný obrat. Otázkou pohedu je, jakého trendu. Pokud vznikne jako v tomto případě na velmi nízkém TF, nemusí znamenat konec trendu na vyšších TF, ba dokonce ani konec hlavního trendu na tomto TF. Pokud ale po ní ale následuje formace RH(opět jako v tomto případě), proražení RH ustanovuje tzv.platný trend, který je v naprostém pořádku zobchodovat.
Otázkou zůstává, jaký má tento obchod potenciál a na míře rizika, které jsem ochoten podstoupit. Pokud dojde k přesně takové situaci, jaká je na screenu, že formace je poměrně daleko od EMA, což značí slušný potenciál pro pokrytí nákladů na EMA a posun SL na BE po návratu k EMA a velmi dobře viditelný ziskový cíl ve formě zakresleného kanálu s RRR cca 1:2, je naprosto v pořádku obchod realizovat s cílovým PT na horní hraně kanálu.

Mnohem lepší je ovšem samozřejmě vstupovat po formaci 1,2,3 na nízkém TF, která ukončí korekci na vyšším TF, ve směru do trendu. (tu)
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar tak dnešní poslední obchod. PT nastaven na SR ( z mého pohledu ). Použil jsem opět 2x kontrakt s výstupem PT1 3b a PT2 10b (SR). SL posun na BE +1 po 6b na začátku měl hodnotu 2b. Pokud bych použil svůj plný PT (20b) tak by byl zasažen. Ta SR hranice mě omezovala. dík za přípomínky S pozdravem Liliputek

12065

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík , já se pořád učím najít tu formaci 123. A hlavně ji správně aplikovat. Pro mě a má pravidla jsem si nastavil že vstupuji hned po proražení bodu 2 . nečekám na potvrzení RH. Proto jsem si nastavil celkem malý SL pokud by došlo k falešnému proražení. Backtest jsem moc nedělal , protože jsem zjistil že paper mě dá mnohem více. (moje zkušenost). Takže mám jen základní nastavení a podle dema ho postupně upravím. Trošku mě děsí že za 2 dny mám výsledky takové jako jsou ( viz. obrázek) a to jsou tam 2 ztrátové obchody které jsou celkově špatně vstup atd. Vím že to je jen demo (live jsem jel jiný systém) ,ale uvidím jestli to udržím. PS : pokud vím tak je dax v Eurech ne?? mě to přepočítává v demu 1:1 na dolary. divné doufám že to nebude i v reálu :) S pozdravem a díky Liliputek

12070

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...