Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Zdravím tak dneska jsem pochopil co je trpělivost. První obchod byl už z nudy a nakonec skončil +75€ . Druhý obchod jsem udělal na základě korekce po reportu. Bral jsem to jako RH a obchodoval jsem ho na proražení a pokračování trendu. A nakonec to dopadlo +14b . Dneska to moc podle Rosse asi nebylo co?? to RH (korekci) jsem četl v jeho knížce. Tak jsem to zkusil i když ten pohyb byl předtím obrovský. tak zase příští týden. Liliputek

12085

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36 : ahoj můžu se zeptat jestli jsem na přiloženém obrázku správně označil formaci 123 s následným obchodem. Jedná se mě o bod č.3...po 2 se vykreslí Low pak následuje vyšší Hi a pak nižší Low a nakonec průraz vrcholu 2. Asi bych ho obchodoval,ale měl jsem telefon.:( ,ale nevím jestli je to dobřý signál nebo ne. dík za popis. Liliputek

12086

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pee2000 : Měl jsem systém,ale když jsem zjistil že je složitý tak jsem si řekl že hledám něco jednoduchého:) a co mě vyhovuje. Zrušil jsem všechny indikátory až na EMU a celý leden pojedu jednoduchý vstupy na základě J.Rosse formaci 123 a RH. Jelikož ale nejsem moc chytrý tak sem posílám příspěvky a čekám na komenty a rekce abych zlepšil své čtení grafů.

Zatím mě překvapilo , jak to šlape. Základní pravidla jsou 2 kontrakty, proražení vrcholu 2 (nečekám na RH) SL podle trhu(max 3b). PT1 je na 3b a PT2 na 10b . SL posun na BE+1 po 6b.Někdy PT2 posouvám na 20b. zase podle trhu.
Nic víc zatím nemám.Ale backtest na PA neumím (když vidím budoucnost tak podvádím a vybíram jisté obchody:) ) udělat a tak se učím v trhu na demu.

Live už mám za sebou s jiným systémem.

S pozdravem Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek: Určitě jde o formaci 1,2,3, protože používáš velmi nízký TF1min.kde cena dost osciluje sem a tam, nemusí se formace vykreslit úplně ideálně, proto používám více TF abych je mohl posoudit z více pohledů. Správným očekáváním u tohoto obchodu je návrat ceny k EMA, zvláště pokud je právě na SR úrovni. Já dnes jden obchod long s malým ziskem a BE se zbytkem pozice, další obchod jsem již nerealizoval protože jsem již jel na hokej. (tu)(vyhráli jsme) :D

12089

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36 :Gratuluji k hokeji :) i k obchodu :)

Já mám 3 TF na porovnávání situací ,ale zatím si je dost měním a hledám který mě bude vyhovovat co nejlépe. 1 min TF mám na hledání vstupních signálů. 3 min na takový hrubý pohled na trh a 10 min. ani nevím na co :) ( ne snažím se najít SR ) .

Jinak po prvním týdnu je pro mě pořád trošku problém rozlišit ty správný formace. Zjistil jsem že né všechny mé vstupy odpovídají tomu co popisuje J.Ross. Za ten první necelý týden (6.1.-9.1.) demo obchodů mám celkový výsledek
+ 1112,50€. Až mě to děsí.

Doufám že do konce ledna upravým a sepíšu základní pravidla pro mé obchody a postavím OS. Zatím je to hrozně jednoduché a pro mě hodně akční. ( moje povaha ?? )

Pokud to nebude vadit budu sem posílat své obchody k posouzení zkušených obchodníků. ( i špatné )

děkuji za vaše připomínky.

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím all, dneska jsem pokračoval v učení se obchodování formace 123. na TF 3 jsem si našel 123 High. pak jsem na nižším TF1 hledal vstup. Bohužel jsem tam vždy chytnul SL (3x SL) . Nakonec mě vyšel první obchod na původním nastavení (TF3) (proražení vrcholu 2). A teď otázka ....trvalo hodně dlouho než k tomu došlo, jak dlouho platí tato formace ???? vím že pokud dojde k porušení vrcholu 1 tak je neplatný. děkuji všem za komenty.. Liliputek

12100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Liliputek :

1) Formace 1-2-3 tak jak ji tam mas zakreslenou je neplatna, protoze bod 3 je vys nez bod 1.

2) Na vetsinu tvych otazek najdes velmi dobre odpovedi v knihach Joe Rosse a sice "Jak vydelavat dennim obchodovanim na burze" a v knize "Tajemnstvi profitnich formaci Ross Hook". A nebo si od nej sezen apon e-book TTE (Trader's Trick Entry) a "Zákon grafů"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek: To co jsi vyznačil skutečně nelze pokládat za 1,2,3, což ti již objasnili ostatní, je to ale další příklad pěkné úzké TR(trading range) a jejího proražení, což je jedna z nejlepších příležitostí k obchodování - viz. mé předchozí screeny. Jinak já mám pro dnešek vyděláno a bylo to též na proražení TR.

12103

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36 : dík ten první dnešní příspěvek jsem celý popletl.myslel jsem 2b a že po něm jsem hledal 123 a po proražení vrcholu 2(123) jsem šel short. s tím že jsem čekal otočení trendu na základě 2b a toho 123..ale to už je jedno.

dotaz : Jak určuješ vstup po proražení TR ??? proč až ten druhý ??? já pokud bych měl nastaveno na průraz TR tak bych chytnul hned ten první průraz a pak hned SL.

dík za vysvětlení

Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...