Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

WodoWary:

formace se na různých TF samozřejmě liší..tj. Mirek jel VOL1000, ty 1min, takže je pochopitelné, že to vypadá jinak..směrodatné pro mě taky bylo, že psal, že tam byl rozdíl vrcholů pouze 1tick, což mi přijde ok na DB..

na tvojem grafu bych to taky spíš cítil jako 1-2-3..ale jak sme se výše shodli - na tom nezáleží..ať v tom vidí, kdo chce, co chce, hlavně že to funguje.. (tu)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím dneska jsem zkusil 123 po korekci ( ve směru trendu obchod ) a přiblížení k EMA. s proražením vrcholu 2 který byl na SR (zelená čára). Obchod jsem řídil posuvným SL. 2x kontrakt. PT1 5b PT2 posun SL. Zatím mě vychází líp PT2 pevný na 20b,ale hlava je ráda za nižší a častější PT2.

12116

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:
Pomalu prechazim z mechanickeho obchodovani s indikatory na PA.
Napadlo me, ze kdybych se zameril pouze na DT/DB (ci 1-2-3) a vyhledaval pouze tyto formace, mohl bych casem
ziskat pro ne cit.
Samozrejme, napr. DT/DB se vyskytne na YM 1000 cca 3 tydne, tak me napadlo nasledujici:

Melo by nejaky negativni ucinek, kdybych vyse zminene formace obchodoval i v ostatnich trzich napr. i na 3min timeframech? Ze bych zkratka vyhledaval "jen to svoje" a nebyl bych limitovany druhem grafu ci instrumentem?
Napr: v 16:00 bych tuto formaci nasel na YM 5 min a zobchodoval bych ji a potom treba vecer na NQ vol 3000?
Jde mi o to, zda neprehlizim nejake mozne uskali...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.,
smysl to podle mne má, ale záleží jaké trhy budeš sledovat ... myslím z pohledu korelace trhů, zda je efektivní sledovat třeba jen US indexy, jejichž průběhy jsou "podobné" díky vysoké korelaci ...

nebo si to rozdělit třeba na FGBL (dopol Evropa), NQ (odpol, večer US) + 6E (průběžně přes den) nebo i US bondy (ZB, ZF) .. což je moje preferované složení .. kde hlavním je NQ, dopol FGBL .. plus začínám "pokoukávat" pod 6E (Euro FX) a ZB (30yrs US T-Bonds) .. líbí se mi, že se umí doplnit v trendech a tím signálech

M.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:
ja jsem te pochopil, americke indexy samozrejme koreluji, myslel jsem to spis tak, ze napr. vcera vecer jsem dostal
signal na dalsi DB na TF 1min a na zadnem dalsim z tech ctyr trhu se v tomto case na stejnem timeframu nevytvoril (aspon ne tak prikladne), takze jsem ho zobchodoval, ackoli primarne jedu YM a NQ,ale tam se (na vetsim timeframu) neukazal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.:

co jsi zmínil je spíš taková intermarket analýza..tj. dívat se na indexy, jak se vzájemně hýbou..sám bych se měl napozoru, pokud bych dostal reverzní signál pouze na jednom trhu a ostatní např. ukazovaly na pokračování trendu, nebo chop..

EDIT: asi jsme tady už offtopic..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.:

nevím, jestli jsem dobře pochopil to "TF" v předchozích příspěvcích jako "timeframe"...
ale každopádně - takové hledání paternů na více timeframech může být podle mě dost nebezpečné..protože pak člověk může najít nějaký patern prakticky vždycky..někde..tj. právě ten fakt, že se ten oný patern neobjevuje pořád, je podstata obchodních systémů..pokud chci obchodovat 1-2-3 a budu sledovat 100 trhů krát 100 timeframe, pak budu mít signál třeba každou minutu...tj. takový přístup mi přijde jako "hledání signálu nasilu"..

pokud obchodování na vícero trzích a timeframe nemá jasná pravidla a funguje pouze na bázi překlikávání z jednoho timeframe a trhu na další a tak pořád dál, než nějaký patern najdu, tak je to podle mého nesmyslné..chce to kdyžtak vytvořit jasná pravidla..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

All: Co se týče více timeframů - jak vyplývá z mých screenů jsem rozhodně pro, to co nevypadá na jednom TF jako jasná formace, na jiném TF může vypadat naprosto dokonale, takže proč to pak nezobchodovat. Navíc pokud se vytvoří na různých TF různé formace podporující se navzájem, tím lépe. Co se týče více trhů - J.Ross říká: Obchodujte pouze pěkně vykreslené formace a on sám projede před otevřením burzy vícero trhů a vybere si pro obchodování ten, kde se mu rýsují nejlepší formace. Já sám jsem naopak z důvodu získání citu zastáncem specializace a proto obchoduji pouze ER(TF). Takže opět jako u všeho v tradingu je to otázkou volby a osobních preferencí. Jinak dnes po otevření opět pěkné 2 proražení TR, takže mám pro dnešek vyděláno. :) Ať se daří. (tu)

12119

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...