Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Dr. Eldera prave ted ctu, M.Douglasa si musim poridit. Nejtezsi je pro me si to kvantum informaci seradit tak, aby mi to davalo srozumitelny obraz. Kolikrat si vzpomenu na nejakou moudrou vetu moudreho tradera, az kdyz jsem ve ztrate, ale kolikrat si reknu: jeste, ze jsem tu moudrou vetu nerespektoval.. a tezko si vybrat. Tyto myslenky nejde ,,hodit,, na nejaky backtest... a pockat si na vysledek. Pokazde si vzpomenu na jinou myslenku.

S pevnym stop loss si jeste pohraju, ale nevidim v tom nic dobreho. Lepsi je si pockat na Tag a mini123, kde ztrata na prirozene urovni je prijatelna. Mozna, kdybych mel lepsi uspesnost v obchodech, bych se te vyssi ztraty nebal, ale ne vzdy si dokazi pohlidat alespon BE. Vim, ze tri nevydarene obchody v rade, by me hodne rozhodilo, ikdyz jsem z celkoveho pohledu vsech obchodu uspesny.

No budu se muset jeste zamyslet a cekat, jestli se rozsviti.
D. za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JiM

Ten druhy obchod je mi jasny, taky jsem ten signal videl.
U toho prvniho obchodu jsi mel pri vstupu stop loss nad vrcholem 3, prvni profit na S/R a pak byl zasazen tvuj druhy kontrakt na TLS rovnez na RS?... nebo pri dosazeni target1 na S/R jsi posunul stop loss na BE a nasledne jsi byl vyhozen z trhu s druhym kontraktem? kdybych to obchodoval zvolil bych si druhou mnou popisovanou variantu, bal bych se, ze se trh od R/S odrazi zpet. Nevidim v tom nic, co by me melo ujistiti v to, ze dojde k prorazeni R/S. Mohu znat tvuj pohled?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom:
Po vstupu posouvám většinou SL po H/L minutových úseček do oblasti BE-1PT(tedy na 0), posun ihned na BE+1 používám pouze výjimečně, v rámci TR i při odrazu od druhé hrany čekám na nějakou formu 123. Pokud cena vyrazí z TR, je na místě posun SL pár ticků nad/pod hranu TR, která pak slouží jako SR(i když tady jí byla SR sama o sobě). Tady jsem měl štěstí, protože SL vydržel o 1 tick a vystoupil jsem s TSL až na divergenci a mini 123 u Low dne.

Co se týče tvé otázky nebo myšlenky - nevidím tu nic co by mne mělo ujistit že dojde k proražení - takhle to nefunguje, jde o to, že vsadíš na to, ŽE BY K TOMU DOJÍT MOHLO, vstoupíš na TTE, prvním PT udeláš v podstatě posun na BE bez fyzického BE, posuneš na 0 a čekáš co bude. Když k proražení dojde, tak vyděláš, když nedojde a trh se odrazí tak vystoupíš s 0 a čekáš na další příležitost.

Ať se daří. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jime jako TR mas vyznaceny cely dnesni premarket? A kdyz je TR takto velke tak obchodujes vzdy tyto 1-2-3 odrazy ke druhe hrane? To me nikdy nenapadlo ale ma to smysl.. a potom RH ktery byl u low tak ten jsi nebral kvuli tomu ze jde proti low nebo kvuli divergenci na tom indikatoru? Jenom me zajima tvuj pohled na to... diky za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:
TR je TR ať vznikne v premarketu nebo ne. Čím je delší, tím vyšší je pravděpodobnost proražení, což je logické, protože za každou hranou bude čekat spousta stopů, po kterých dříve či později někdo půjde. Tato TR je navíc přímo ukázková, pravidelná, naprosto krásně ohraničená. 123 jasně značí pokus o proražení long, který selhal, logicky tedy následuje pokus o proražení short. Co se týče Rh u low, ten bych sám o sobě nebral kvůli tomu, že je to již v postatě 3 korekce po 123 a navíc je hodně daleko od EMA tf3min.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:
Úvodní SL jsem měl skutečně nad bodem 3, můj strop je aktuálně 120,-USD, ale v tomto případě jsem bral otestování dolní hrany TR téměř jako 100% jistotu a po prvním PT máš v podstatě SL nižší. Posun jak jsem psal po H/L minutových úseček na BE=1PT, tj. na 0. Poté přecházím na jiný systém TSL. PT na 1832, těsně nad Low dne, bohužel o tick vedle.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napisto, ja bych je oznacil stejne jako ty, ale to vzdy zalezi na kazdem jak to bere... Jime mel bych tady na tebe dve otazky :) Prvni obchod jsem vzal stejne jako ty vcera akorat dnes to bylo short, trh vyrazil nahoru TR tam udelal mini 1-2-3 nebo DT to je jedno myslis takovy vstup dobry ne? PT 6 bodu jsem nechytl o 2 ticky takze vystup na BE Dalsi vec je tam kde mam RH v ramecku (17:30) to byl muj signal ktery beru RH po 1-2-3 jenze na 3 min grafu to spis vypadalo na TaG, takze bych sel protitrendu tak jsem obchod nebral.... Jenom staci kdyby jsi rekl ano uvazujes dobre nebo ne mas to blbe protoze.... diky :)

13376

Link to comment
Sdílet pomocí služby

napisto: Tvé označení by bylo v pořádku, ale černý bod 3 prorazil tebou označený(červený) bod 3 a tím jej ruší a překreslují to na "černou variantu". Roman06: já zobchodoval TR již na tf 1 min. po otevření, poté stejný obchod jako ty, já to sice vidím spíš jako DT, ale je to jen o úhlu pohledu, protože způsob obchodování je pro mne stejný. Nakonec obchod po TaG, sice trochu široké, ale po odrazu od včerejšího High. Co se týče tvého Rh, já bych to nebral, je to celé divná formace, jako TTE velkého 123 na tf 3 min. to zatím nevypadá, chybí mi tam náznak nějaké formace na tf 3 min.. Jak říká J.Ross - obchoduj pouze pěkně zformované formace.

13378

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, pokud budete mít někdo chvilku, uvítám případné komentáře. Jestli mám např. dobře umístěné SL. Mám je totiž přímo na dně RH, nemají být o tick níže? Rosse jsem zkoušel poprvé, chci si vyzkoušet jestli by mi takový způsob obchodování mohl vyhovovat. Ale popravdě hodně se mi líbí, hlavně tedy pro mě má jasně definované vstupy. Screen č.1, 2x sim obchod na dopoledním FGBL. 1. vstup jsem přepokládal LONG na vyplnění gapu, ale trend byl již od včerejška down. Takže výsledek SL a -40EUR. 2. vstup po 1-2-3 TOP, SL 50 EUR, dosažen PT 90 EUR. Screen č.2, 1x sim na NQ 1. tady mám úplně něco jiného než všichni ostatní na dnešních screenech, SL45 USD, dosažen PT 60 USD 2. vstup nemám ale vstoupil bych asi úplně stejně jako roman06 (musel jsem již od PC) a PT bych umístil na PRM Hi. Nechte si dařit! Michal

13380

13381

Link to comment
Sdílet pomocí služby

komin: Že jsi ti ty ;) V premarketu se vytvořila TR na tf 1 min a též 1 Rh, ten bych zobchodoval long na 550,80 hned po otevření neboť bych předpokládal návrat na 50% retracement, tj. PT na 554,3. Ovšem tento obchod vyžadoval SL min. 210,- Usd, který by vydržel jen o 1 tick, což je právě ten důvod, proč nyní TF neobchoduji. Na retracemnetu se vytvořilo 123 a po něm CG, kdy se zjevně všichni rozmýšleli zda dál long, nebo nastartovat další short. Po vytvoření 1 Rh po 123 a CG na 651 bych šel short s 1PT nad hranou TR v oblasti DB(650,3) a tam bych poprvé vystoupil s 0 po návratu k CG a hned bych vstoupil znovu na stejném místě po dalším odrazu od CG. Ať se daří!

13390

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...