Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

to JiM

Predem d*k za odpoved, ale porat tam mam nesrovnalosti.
Presne jak rikas, take si tak CG zduvodnuji, ale proc na te strane 54 v pravo dole je napsane, ze tato kombinace ctyr carek tvori CG? Z toho totiz plyne, ze pokud jsem jiz nevstoupil na TTE, tak na dasli carce jako ciste prorazeni Rh vstoupit nemuzu, protoze jsem v CG...?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom: Já bych určitě nebyl v posuzování zda vstoupit či ne tak striktní co se týče pár čárek na grafu, ta situace na str. 54 je CG dvojic střídavých čárek, já vždy posuzuji vstup z pohledu na celkovou situci na trhu a na více timeframe a abych byl úplně úpřímný, zrovna tato definice CG mi moc nedává smysl. Možná to J.R myslel s ohledem na krátké čárky, kdy bych to i chápal, že můžou být 2 krátké za sebou a pak ta definice dvojic střídavých čárek dává smysl. V tebou zobrazené situaci bych vstoupil, pokud by následující čárka prorazila Rh, pak už by to bylo víc rizikové. Určitě bych ale chtěl vidět situaci z pohledu více tf. CG ale v podstatě neznamená nic jiného, než nerozhodnost trhu a tudíž jsou obchody v něm mnohem rizikovější a mají nižší úspěšnost než mimo něj. Proto je lepší v něm neobchodovat a počkat, až se cena z CG dostane. Jinak dnes velmi pěkný příklad obchodu na RH na daily grafu, před otevřením se utvořila TR těsně nad low dne předvčerejšího dne, které bylo vrcholem RH. Vstup 1 na proražení TR a zároveň tohoto daily RH, bohužel TSL nevydržel, ale hned jsem se vrátil na mini 123 po RR což už bylo lepší. Pak jsem už s ohledem na fundament jen vyčkával, další short už by byl příliš rizikový. Teď koukám, že byl pěkný čistý signál v 16:47 na mini 123 na tf 1min. jako TTE k 123 na tf 3min., ale já již mám padla, takže gratuluji těm, co nastoupili.;) Ať se všem daří! (tu)

13495

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to JiM

D*kuji za tvuj nazor.

Zkousel jsi nekdy Joe Rossovy indikatory, ktere popisuje ve sve knize o Rh? Pripadne jake jsou tve nazory?
Co jsem vypozoroval, tak CCi a Stoch. mi moc nefungovali. Uz je to neco pres rok, co jsem je testoval, ale pouze na tf 1, 3, 5 min., na vyssim tf by mozna fungovaly lepe. Lepsich vysledku jsem dosahl s kanalem a BB, ale casto tyto indikatory nuti obchodovat daleko od EMA a to vyzaduje to vyssi stoploss, ale zase to odfiltruje hodne obchodu, a to mi pomohlo snizit pocet obchodu.
Pripadne nejaky jiny indikator?

Me osobne posunulo o hodne dopredu tve poznatky, ktere zde prezentujes, ale opet jsem zvysil pocet obchodu, avsak s nizssim stoploss, lepsim RRR a profitem.

Prave jsem docet Mark Douglase, jak jsi doporucil, dobra kniha, ale tezce se mi cetla (jednou urcite nestaci). Nemas nejake zkusenosti s nejakou knihou, kde je hezky formulovane, jak obchoduji scapleri? Potreboval bych jim lepe porozumet (lepe se pak casuji obchody pro vstup).

Budu rad i za nazory ostatnich

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom:
Indikátory dle J.Rosse jsem zkoušel, ale v takto nízkých tf jsem v jejich použití nenašel žádný velký přínos, ještě tak BB se jeví jako použitelné, ale zjistil jsem, že si vystačím s obyčejnými EMA. Jejich použití bych viděl jako užitečné v rámci pozičního obchodování.
Snížení počtu obchodů je otázka času, jak říká J.R, vybírej si pouze ty nejlépe zformované formace. (tu)
Douglase si přečti určitě vícekrát, vždy narazíš na něco podnětného, o tom vlastně ta kniha je. Já to mohu jen potvrdit, každou knihu o tradingu jsem četl minimálně 5x a vlastně v tom opakovaném čtení všech knih pokračuju dál, jen co mi ty knihy přibývají, tak už to opakování nejde tak rychle. ;)
Knihu o scalpingu nemám, taky bych nějakou uvítal.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mr.M@r:
Suport se vždy vytvoří tím, že skončí korekce, která vytvořila RH. To znamená, že SL patří pod nejnižší bod korekce, v tvém případě:
a) pod H/L inside čárky, pokud její H/L končí korekci
b) pod H/L následující čárky prorážející RH jestliže její H/L končí korekci(prorazila inside čárku na obou stranách)

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Komin:
To se dá z tvého screenu těžko určit, já obchoduji TaG ve spojitosti s 123, záleželo by, kde bude vrchol tohoto 123. Také bych chtěl vidět situaci na 15+5 min. tf. Samotné čisté TaG neobchoduji. Podle tvého screenu bych ale byl spíše práve v short pozici na základě DT, tudíž bych spíš čekal na TSL.
P.S. Teď koukám, že máš již skoro 16:30, takže bych jej určitě nebral, protože obchoduji jen do 16:30. To ti ale asi moc nepomohlo, že? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to Mr.Mar

Pokousel jsem se o to na nizky tima framech (1,3,5min.) a nezaregistroval jsem, ze by mi tento indikator nejak pomohl, mnohem ucinnejsi je BB nebo Keltneruv kanal, jak uvadi Joe ve svych knihach. Podle meho nazoru tento indikator muze byt ucinny, ale je zapotrebi ho kvalitne natestovat. Nemusi fungovat na kazdem trhu na kazdem time frame. Podle me moc zbytecne driny a nejisty vysledek. Kdybych se ho rozhodl pouzivat, tak bych to zkombinoval napriklad s jiz zminenym keltnerovym kanalem nebo EMA (30 a 200), proste neco, co mi rekne, jestli ma jit short nebo long a pak pripadne dodatcne filtrovat stochasticem. Myslim si (jsem o tom presvedcen), ze stochastic je zbytecne slozity a nema zadnou vypovidaci hodnotu o pohybu cen davu.

Ja jsem vzdy pouzival MA a EMA a ktomu dalsi spoustu dodatecnych indikatoru a poslednim rokem jsem prisel, ze uspech je v necem jinem. Nyni pouzivam pouze EMU 30 a 200 a vsechny indikatory jsem zahodil, jsou nanic! Kazdy pouziva indikatory jinak a jinak diktuji pravidla vstupu a vystupu a ja si pripadam, ze jsem pak osizen o moznosti chapani realneho pohubu cen. Mnohem efektivnejsim pristupem je namisto pouzivani ruznych indikatoru jako filtru, pozit fitr takovy,ktery umozni vstupovat s dobrym RRR!!. Proste vzit takovy obchod, ktery ma pro me prijatelny stoploss na prirozenem bodu S/R s profitem na nejake logicke urovni, ktera bude prijatelna k stoploss.



to JiM:

Muzu poprosit o nejake screeny tvych obchodu, traba i bez komentare, jen abych videl vstupy. Ty predchozi uz mam prekoukane i naruby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom: mě se líbí stochastic z toho důvodu, že velmi dobře načasuje vstup a proto můžu použít menší SL a tím pádem při stejném výstupu mám mnohem vyšší RRR .
co se týče SMA a EMA tak proti tomu nic nemám, to je klasika, včera před spaním jsem studoval BB jak je obchoduje Ross a dočetl jsem se, že je pro něj určující, jestli jsou ceny v horním nebo dolním kanálu, ale nijak nebere v potaz horní nebo dolní linku, to pak ztrácí BB význam a můžu obchodovat RH nad nebo pod SMA 20 . Jestli používáš BB jinak, rád se přiučím .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Jime, jestli se můžu zeptat trochu obecně, testoval nebo zkoušel jsi, jestli má smysl nastupovat na RH ne po proražení range, ale trendového kanálu (nebo trendline)? Přijde mi, že by to mohlo taky fungovat, ale než se vrhnu na backtest, tak by mě zajímal názor někoho, kdo RH obchoduje. Třeba mi řekneš že to je nesmysl a ušetříš mi spostu času.

Vlastně, Pavle K., jestli si dobře vzpomínám, něco takového jsi obchodoval, neopustil jsi to ještě? Funguje ti to pořád?

Díky za jakýkoliv podnět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil:
Když obecně, tak obecně - smysl má samozřejmě vše co funguje ;) Trendové kanály jsou jistě velmi silné strategie, zejména na vyšších tf, já při obchodování trendline používám také, nicméně jsou pro mne vždy prioritní SR úrovně. Pokud se potkají u RH SR úroveň a TL, je to jen další navýšení pravděpodobnosti že obchod vyjde ;)
Pokud vidíš lépe trendline než SR úrovně, klidně si otestuj vstupy na RH po proražení TL či po odražení. Je to na tobě, každému sedí něco jiného.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...