Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Liliputek:
To mini 123 se tak určitě zobchodovat dalo, nicméně zrovna tak mohlo dojít k longu jakožto 2 proražení TR. To mini 123 je CG značící nerozhodnost trhu.
Dnešní první obchod máš v podstatě proražení TR po pokusu a poslední vsup by byl v podstatě to samé, tady vidíš, že ne pokaždé to vyjde.
Ale určitě bych potřeboval širší pohled na trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 JiM36:

Ahoj,

jen ciste ze zvedavosti... Ty to 1-2-3 taky nakreslis vsude... :) V tech 16:15 - 16:30 na tom pull backu jeste budiz, nekdo si to namaluje jako trendovy DT, nekdo jako 1-2-3, to bych jeste pochopil, ale trosku jsem se pozastavil na formaci 1-2-3 v 15:30. Ty to malujes i v trendu ? Navic tam mas namalovanou spodni hranu TR... Ja to vidim jako jasny down se sestupujicimi CG a tam bych si 1-2-3 asi nekreslil. Ale tak asi zalezi na uhlu pohledu. Mas to tam z nejakeho duvodu nebo mam spis pravdu ja ?

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:
No to je trochu moje deformace, já skutečně 123 vidím všude. Já to beru jako formaci značící neschopnost trhu jít výš(níž), která se objevuje i v rámci menších protitrendů, které nemusí narušit hlavní trend na trhu. Pokud jich je víc, objeví se TR, kterou i J.Ross definuje jako několik 123 proti sobě. Vždycky je to o úhlu pohledu, určitě se na to dá koukat i jako na CG. Co člověk, to jiný pohled. Mini 123 na tf1 min. je můj vstupní pattern v rámci TaG.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36 : Myslel jsem si ze to tak nejak bude. V pohode, je to jenom oznaceni. Dulezite je co je za tim. Tak dik za info. Na ukazku dnesni screen... Vstup pod CG. Jako bonus tam jsou naznaceny divergence... Modre pokracovaci, zlute zvratove. Vstupy po korekcich nebo ven z CG ve smeru divergence. Dobry ne ? :) Tak se mej a at se dari Rob

13257

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob 99:
Ahoj,
divergence opravdu pěkné, na to že jde vlastně o vedlejší produkt tohoto indikátoru, vykresluje ty divergence opravdu hezky. Pokračovací divergence já sice vidím trochu jinak, tvoje modré divergence bych spíše nazval potvrzením trendu indikátorem - nové low ceny = nové low indikátoru. Ale stejně jako ve výše, není důležité jak se to jmenuje, ale jestli to funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den ve spolek, Chtěl jsem původně testovat 123, ale při testu jsem zjistil, že bych měl zvolnit, necítím se při 123 dobře a ani JR ještě moc neumím vidět a obchodovat. Proto zkusím nezávisle (bez testu) sledovat grafy a zakreslovat do nich jak jsem je viděl a při tom sledovat jak je viděli ostatní. Omlouvám se za zpoždění, ale dostávám data s dvanácti hodinovým slipage. Před otevřením trhu se vytvořilo TR v něm 123, přičemž bod 2 je falešné proražení TR. Proražení TR nebo 123 mohl být krásný obchod. Trh poté klesal až vytvořil CG, (možná LG) po proražení tohoto CG vytvořil ihned další CG. První CG bych nejspíše zobchodoval (neúspěšně) to druhé už ne. Tyto dvě CG se proměnily v TR. Průraz tohoto TR se dal také úspěšně zobchodovat, hned pod TR se vytvořilo CG jehož průraz bych také zobchodoval. Komentář nebude nutný, protože jsem již viděl jak to vykouzlil Jim36, ale pokud můžete přeci jen něco poradit, budu rád. PS: Jsem velmi rád, že se mohu zůčastnit tohoto skvělého vlákna. Tomáš

13272

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Liliputek... mam jenom otazku na to RH jaktoze tam mas RH? :) nejak nechapu jestli mi neco neuniklo ale podle me RH ma byt az po prorazeni jedne z formaci CG,ledge,TR,1-2-3 ... ale takto hned z kraje dne bych to jako RH nenazval... taky jsem ho tam na zacatku dne videl ale neumel jsem si logicky rict podle ceho bych tam mel nastoupit ale RH urcite ne ... ale mozna jsem ja mimo tak treba nam s tim nekdo poradi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek: No vidíš, už jsi lepší než já, já tenhle obchod nevzal, protože jsem moc longu nevěřil. Ale jak říká Joe, obchodujte to co vidíte, ne co si myslíte............... (td) Maxim Colosseus: Vůbec není nutné, abys v grafu viděl to co já, nesnaž se hned hledat všechny možné formace, najdi si jich pár co ti nejvíce sedí a spolehlivě je rozeznáš a na ně se soustřeď. Jak radí M.Douglas - staň se odborníkem na obchodování jedné formace a pak přidej další. Já dnes dva obchody, první na mini 123 po odrazu od TR z premarketu, 1 PT a poté hned druhý obchod jakožto reverz na dalším mini 123 coby TTE u 123 na tf 1min.. Žádná sláva to nebyla, ale není každý den posvícení. Následný sešup po velkém 123 již beze mne. :(

13273

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06 : ahoj nevím jestli ti to vysvětlím, přeci jen nejsem tak zkušený,ale takhle jsem to viděl. v premarketu se vytvořilo 123low a pak několik RH. Další důvod byl ten že se cena odrazila od PP. po začátku obchodování cena vyrazila směrem Long, po dalším RH vstup.Zároveň cena byla v BB v horní části indikátoru. asi tak. ale budu rád pokud by jsi ty nebo někdo další okomentoval to jestli to bylo ok. dík Liliputek

13274

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek... ja taky nejsem nijak zkuseny.. Rosse obchoduju live zatim par dni... Jojo popsal jsi to dobre.. hlavne ze vis co delas :) ja moc smer z premarketu nezohlednuju a navic jak rika Jim dneska podle dennich grafu to hralo hodne pro short... akorat to bylo dost tezke to nejak smysluplne zobchodovat... tak at se dari...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...