Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Zdravím, tak dnešek nebyl moc úspěšný.LIVE První obchod (NQ) pohoda. vstup OK. výstup OK. dle OP. Druhý obchod (ES) vstup OK. ale poté porušení pravidel. Nedošlo k posunu na BE+1. !!!! - zapsáno a vyhodnoceno. Třetí obchod (NQ) pohoda. vstup OK. výstup na PT. OK celkem za dnešek po odečtení komisí. - 21$ Porušení pravidel mě stálo -72$. Tak snad to zlepším.

13322

13323

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
Ten obchod na ES bych já určitě neudělal, pokud jsem dobře počítal předchozí RH, tak jsi nastupoval až na 4 Rh po formaci 123, což je již velmi rizikové, neboť většina trendů v rámci tf trvá 3-5 korekcí a poté trend obrací nebo přechází do nějaké formy TR.

Obchody na NQ byly, pokud mohu posoudit z tohoto screenu OK, první po korekci na SR, druhý 123 po TaG (tu).

Jinak já dnes zobchodoval pouze na NQ to první mini 123 po TaG EMA tf3 min. a navíc na DB , které jsi ty vynechal. (po tvém prvním vstupu) ;)
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Liliputek: Ahoj, chtěl bych zeptat ohledně umísťování SL při obchodování RH. Máš nějaký pevný SL např. dle analýzy MAE, nebo SL přizpůsobuješ trhu a dáváš ho k nejbližší SR úrovni ev. používáš jiný způsob? Když obchoduješ samotnou formaci 1-2-3 tak SL umísťuješ pod/nad bod 3? Díky, Michal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nynda :1) Ahoj, SL dávám na Low/High čárky která vytvoří RH.2) 123 obchoduji minimálně.jen za určitých podmínek.

Můj system je založen na rychlém posunu na BE+1 a práci s více kontrakty.Zatím jedu jen 1k. a snažím se dostat system do ruky a oka.Takže zatím to vypada jako že se snažím scalpovat,ale není to tak :)

zatím mě to vychází LIVE takhle :8 obchodních dní. Long 7 obchodů : win 100%, Short 6 obchodů : win 50%. celkem 13 : win 76,29%.
poblém u mě je ten že jsem stihnul vyrobit 2x porušení pravidel a z toho byl jeden zbytečný SL (včera) a jednou jsem posunul SL dál než jsem měl.(mnohem vyšší ztráta).

JiM36: já to mini 123 viděl,ale nemám to otestovane a zatím to vidím skoro všude.co se týče DT tak toho jsem si nevšímnul. :( se pořád divím co ty tam všechno nevidíš :)

s pozdravem Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Liliputek: Děkuji za upřesnění i za přiložený screen. Takže RRR se odvíjí od velikosti úsečky RH a prostoru k PT (např. pivot, SR..). A velikost risku je zároveň tím pádem úměrná volatilitě trhu pokud vše chápu správně. Kolik ti vychází RRR jestli se můžu zeptat? Jinak Ross vypadá na první pohled celkem jednoduše, ale většinou platí, že k jednoduchosti se musí člověk velice pracně dostat. Každopádně výsledky máš velmi dobré, tak držím palce a přeji pevnou disciplínu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nynda: díky. já jsem trochu jinej já si RRR moc nehlídám.Hlavní moje podmínka je aby se mě zaplatil co nejrychleji vstup + malý zisk (podle rosse - můj výklad),posun na BE+1. klídek. a nešel jsem proti SR,Pivotu. Jak jsem psal plán mám na vice kontraktu.počítám s tím že budu mít vice BE. Ale nesnáším ztráty.takže asi takhle.proto teď obchoduji na krátké PT.(1sada). Jinak dneska to zatím není moc zajímavé.2 obchody. 1x SL 40$ a 1x PT za 75$ vše viz obrázek JiM36: mohl by ses kouknout na ten TAG ???? děkuji.

13329

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek, podle me to TaG neni protoze v trhu byl dost chop nebo spis zatim bez pohybu a v takovem trhu bych TaG ani nehledal.. ale uvidis Jimuv nazor treba to je v poradku.... Ja mel jeden obchod stejny RH jako ty to me prisla dneska jedina "rozumna" moznost podle toho co obchodujeme... jenze PT jsem mel na SR a to o tick nevyslo... ty jsi ho mel nekde 2-4 ticky pod SR ... takze ty PT ja BE1 ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to roman06 : dík za pohled.
to Pavel K. : děkuji ...já tuhle situaci sleduji (3U),ale je pravda že vstup se mě lépe určuje když dojde k proražení na druhou stranu. takhle nevím kdy vstoupit. Dneska jsem vstoupil na 123 po odrazu od EMy. ( byla chyba ten vstup nemám ho moc otestovaný ) .

děkuji všem.

s pozdravem Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek: Pokud vezmu pouze tvůj screen tak je tvůj vstup úplně v pořádku, Tag, DB a na něm 123. Pak si můžeš říct - OK, ne pokaždé to vyjde a jít dál. Ovšem pokud se znovu budu opakovat se širším pohledem na trh, tak pokud bys sledoval SR úrovně z vyšších tf, tak bys věděl, že na 1839-1840 je poměrně silná SR úroveň, kterou trh v úvodním pohybu po otevření poprvé prorazil a nyní jsou tři možnosti: 1. Trh ji prorazí znovu a půjde long k včerejšímu high 2. Trh se odrazí a půjde short 3. Trh se okolo ní bude motat v TR Tím se dostáváme k mému screenu: 1 obchod - TaG EMA a spekulace na proražení - částečný PT před SR a TSL na 123 na SR 2 obchod - short na 123 jakožto TTE velkého 123 na tf 3 min. - spekulace na odražení - část pozice PT před bodem 2, zbytek TSL na tvém vstupu. Long ale nejdu, protože nevím co bude - pokud by došlo k proražení DB, jdu short. 3 obchod - vidím TR a zformuje se DDB - trh zřejmě nemá sílu jít dolů, takže dostatečný důvod pro další long jakožto TTE k horní hraně TR a SR úrovni ;) Ať se daří!

13335

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JiM

Muzu se zeptat, jak dlouho se zabyvas obchodovanim a jak dlouho obchodovanim metod JR, predpokladam, ze zaklad tveho obchodovani je jinde nez u JR. Je to ciste ze zajimavosti, nebot tve vstupy jsou az neuveritelne.

Jak mas oznacene prvni Rh na tf 3min., vstoupil by jsi na prorazeni toho Rh? Dle meho nazoru JR by vstoupil nebo se mylim? Jedna se mi o to, jestli si z nejakych poucek JR spatne nevykladam.

to JiM and All:

Nepokouseli jste se nekdo nekdy vytvorit strategii na zaklade fixnim stop loss (3 az 5) a s prvnim profitem na (3 az 5) a hned BE na tf 1min.? Jen by me zajimaly vase vysledky. Ja mam katastoficke! Vetsinou dojde k prorazeni o 2 az 3 a hned se trh otoci proti me a vyletim na stop loss, ktery byl umerny prvnimu target (3 až 5 bodu). Pak jsem upravil vstupy na druhe az treti prorazeni, ale taky to nebyla zadna slava. Lepsich vysledku jsem dosahoval mimo hlavni obchodni hodiny.
Nevim, jestli ma smysl, se necim takovym zabyvat... Kdyz umistuji stopy do oblasti prirozrnych hladin, mam vysledky dobre, ale uz se stop loss nad 2x100$=200$ (dva kontrakty) se necitim dobre. Rikal jsem si, jestli neni dobre prejit na minility na forexu, ale.. ty poplatky jsou vrazedne a navic pri testivani dosahuji lepsich vysledku na trzivh mimo forex.
Zajimalo by me, jestli jste nekdo nekdy byl v teto situaci a jake bylo Vase rpzhodnuti.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom:
Já bych řekl, že mé metody vycházejí z myšlenky J.Rosse, tj. že vše co potřebujeme je vepsáno v grafu, kterou jsem doplnil několika koncepty Dr.Eldera. Hodně mi pomohl i M.Douglas, díky kterému jsem si ujasnil, co přesně grafy vlastně ukazují a co v nich mám hledat. Není to zase tak dlouho, co mi to došlo, ale bylo to, jako bych se snažil číst mapu potmě a najednou někdo rozsvítil a já začal vidět, co je potřeba. Jak říká M.Douglas - ty informace v těch grafech jsou, byly tam vždy, jen jste se je doposud nenaučili rozlišit.

První Rh na tf 3 min. by možná J.Ross obchodoval, ale já ne, protože k jeho proražení došlo při fundamentu, kdy může dojít k bláznivým pohybům sem tam a já se raději držím mimo, pokud jsem nevstoupil již dříve a nejsem bezpečně na BE. 2 Rh na tf 3 min. je příliš blízko High dne, proto jsem počkal na první Rh po proražení High dne s 1 Pt na včerejším High.

Strategii s nízkým SL, PT a rychlým BE jsme diskutovali nedávno v jiném vlákně, sleduji již nějakou dobu u svých obchodů kam se vrací trh po vstupu, ze kterého mi vychází tento princip jako nefunkční, nelze jej použít plošně. Mnohem lepší mi přijde umisťovat SL do logických bodů a posouvání dle vývoje na grafu.

Pokud nechceš používat velké SL(které ani mně osobně nedělají dobře), musíš brát jen takové obchody, které si můžeš v rámci SL dovolit. Taky můžeš přejít na jiný trh s nižší hodnotou ticku, proč myslíš že jsem teď, když se obecně zvýšila volatilita, na NQ? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...