Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

to kajojel

1. screen, 1. obchod:
Chtelo by to sirsi pohled na trh, ale hezky zvladnuta ztrata.

1. screen, 2. obchod:
To TR je hezky zformovane, dokonce resistance TR by se dala protáhnou ,,doleva,, , ale mel bych strach, ze se tady bude hodne najizdet na stopy. Vstup pri prvnim prorazeni dle meho nazoru nepripada v uvahu. Na vstupu po korekci na Rh, jak je popsano, je lepsi reseni, ale korekci bych rad videl vetsi, idealni, kdyby alespon jedna carka zavrela v TR. Pak nasledne zobchodovani Rh by bylo jistejsi, ale tato situace nenastala, proto bych obchod nebral. Take urcite stalo za povsimnuti stale rostouci posledni nohy TR - EMA pekne rysovala support => dalo by se uvazovat o vstupu pred prorazenim TR. Ja bych tam reseni videl, a dokonce i s nizkym stop loss. Osobne bych, ale urcite vstoupil na pekne viditelnem Rh, ktere vzniklo az po vami ,, zakrouskovanem,, vstupu, navic to bylo pekne podporeno tremi rostoucimi carkami =>DT s Rh.

2 screen:
Hezky obchod s TaG, ale proc nutne pevny profit 200 bodu? Nevidim tam v trhu zadnou logickou uroven na 200 bodu profit. Jak vznikl double top a doji svicka, tak urcite bych posunul TSL 1 bod pod svicku doji.

Jsou to jen me nazory, proto bych byl rad, kdyby to tu nekdo zhodnotil z vice pohledu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny účastníky tohoto vlákna. Jsem rád, že se nám tu diskuse trochu rozproudila, protože každý člověk má jiný pohled na věc a tyto nové pohledy mohou pomoci dalším lidem. Pokud bude v mých silách, pokusím se vaše screeny okomentovat, ale doufám, že se na mne nebudete zlobit, pokud se na někuho nedostane. Liliputek: Pro začátek máš i moji pochvalu za dodržení disciplíny. :) . Navíc obchod jsi udělal pěkný, jen škoda toho BE. S BE to není potřeba přehánět, trh ti ve většině případů řekne, co se chystá udělat nějakou formou 123, nebo doji. Po proražení musíš téměř vždy očekávat korekci a teprve po ní můžes posouvat SL. Mně se celkem osvedčil posun SL po vstupu po H/L minutových úseček až do oblasti BE, poté přecházím na posun SL podle jiných pravidel. i tady by tě takto posouvaný SL v obchodě podržel. Co se týče DT, tam je právě oblast, kde bych do obchodu vstupoval já, protože pokud identifikuješ TR, je na místě hledat vstup TTE před proražením po odrazu od druhé hrany po posouzení celkového trendu na trhu. S tím souvisí otázka úzkého pohledu na trh volbou jednoho timeframe, protože pokud by sis do grafu dal minimálně EMA z tf3min., DT by vytvořilo její TaG. Příklad uvidíš na mém screenu. Roman06: Ukázkovou formaci jsi si pro nás připravil! 123 po TaG a navíc na 50% retracementu předchozího pohybu, PT bych dal na tu SR úroveň co máš na screenu. Musím tě ale upozornit, že obchodovat TaG na tf1min. není úplně ideální, já ho obchoduji pouze výjimečně, čím menší tf, tím více falešných signálů. Rozhodně si to otestuj a ber jen takto pěkně zformované formace. ;). Zase se budu opakovat s širším pohledem na trh, důležité jsou i SR úrovně. kajolel: Tohle se mi komentuje těžko, tento trh nesleduji, musel bych vidět celkový pohled na trh. Takhle vezmu jen to základní - u 1 obchodu bych já do toho nešel, situace je příliš daleko od EMA. Tady by byl na místě vstup na proražení CG, rychlejší EMA překračuje pomalejší, odraz od EMA. Naopak označený nerealizovaný obchod je podle mne v pořádku, velmi silná SR na vrcholu TR, na korekci vstup. Pokud by situace na větších tf byla příhodná, dal se zvážit vstup na TTE po 123 u spodní hrany TR. Druhý screen je lepší, pěkné TaG, obchodoval bych to spíše jako krátkodobý obchod s PT na Hi předchzího swingu, úplně stejný obchod se dal udělat o chvíli později znovu, ale pokud to je podle tvého OP a tvých pravidel MM, tak OK. (tu) Já včera 3 obchody jako TTE před proražením Low dne, po TaG EMA tf3 min. První dva pokusy nic moc, první malý zisk, druhý BE+1 po fundamentu v 16:00, teprve 3 pokus dopadl dobře. ;) Ať se všem daří!

13301

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36 : super dík za komenty.....sleduji i ostatní obchody , a je to zajímavé. Vždy si najdu nějakou maličkost , která mě posune o kousíček dál :). Dneska jsem si dal tu EMu do grafu , a přes dopoledne jsem proběhl cca 20 obchodních dní. celkem zajímavé :)

Jinak se omlouvám ostatním,že nekomentuji jejich obchody....fakt nemám co říci(přínosného). sám potřebuji pomoc.když budu uspěšný rád to oplatím všem nováčkům :)

s pozdravem Liliputek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím , tak jsem si dneska málem uhnal infarkt. vstoupil jsem LIVE na proražení RH po proraženi TR. pak jsem se nestačil divit...vůbec to neutíkalo kam mělo :) už jsem se to chystal vypnout dřív něž chytnu plný SL,ale plán je plán tak jsem to nechal s tím že to je školné :) Nakonec vše ok a plánovaný PT 85$ čistých. tak uvidím jestli budu ještě obchodovat ..psycha je rozhozená. s pozdravem Liliputek

13303

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gloom a Jim36

Vďaka za prínosné komentáre. Svoj OP v tomto smere stále dolaďujem. Snažím sa vstupovať len do obchodov, ktoré majú potenciál RRR aspoň 1:2 . Výstupy zatiaľ fixné, TSL ešte nemám zmáknutý. FGBL posledné dni láme rekordy a vytvára stále nové High, čiže S/R do longu sa v tomto smere hľadajú ťažko.

to Liliputek

Ten Tvoj dnešný obchod musel byť riadne náročný na psychiku :-) Ako vidím tak trh šiel proti Tebe hneď po vstupe. Mám v pláne backtestovať podobné situácie. Niekde som sa tu dočítal, že štatisticky sa takéto obchody vo väčšine končia na SL, čiže myšlienka zobrať B/E hneď ako to trh ponúkne a nečakať až na SL sa mi celkom pozdáva. Inými slovami, ak trh nejde mojím smerom hneď po vstupe resp. do pár minút tak radšej zoberiem malú stratu popr. B/E a čakám na ďalšiu príležitosť... Na druhej strane Live is Live a toto treba mať natrénované na živom účte. tam sa to prežíva ináč...


Ja na dnes končím, 2 obchody 2x SL....asi to bude piatkom :-)


Nech sa Vám všetkým darí. Pekný víkend.



Kajo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
Ad.1
Plán je plán, tudíž v pořádku že jsi vydržel. Ne každý obchod vyjde, od toho máš SL.

Ad.2
Máš pravdu, toto je přesně situace TaG. Tato situace je navíc podpořena SR úrovní na cca 1790, co máš zakreslenu v grafu zřejmě jako vrchol TR, navíc je důležité, že EMA z vyššího tf stoupá, tudíž ideální varianta. (tu)

Jinak já dnes bez obchodu, v takovéto divočině, co dnes panovala na TF mne určitě nikdy neuvidíte. Chvíli jsem sice uvažoval o vstupu v 15:35 na 123, ale po 500,- USD úsečce na tf3 min, navíc se SL cca 300,- jsem si to rozmyslel. :(
Ať se všem daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, tak dneska jsem si znova pinknul LIVE viz obrázek. Psychyka ok. vstup ok. jen PT nedosažen. SL posunut dle pravidel na BE+1. Po obchodu j sem zjistil že jsem si nevšíml pátečního H . Nemám zatím v plánu ...asi začnu znova testovat. Dál jsem už nějak nevěděl co dělat. byly tam místa kde bych vstoupil,ale trh se nějak nehýbal.Takže jsem to vyhodnotil tak že se budu držet dál. s pozdravem Liliputek

13313

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Komin: tohle 123 se určitě zobchodovat dalo, s tou SR úrovní se mýlíš, (viz.screen), také bylo na EMA tf3 min. Navíc jak píše dvr, trend na tf 15 min. byl aktuálně stále long. Jinak já pro nejbližší období opustil TF a dnes zkušebně 1 obchod na NQ hned po otevření v rámci TaG, pak už to na mne až do 16:30 bylo i tady moc rozlítané. (td)

13315

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, tak dneska jsem stihnul až večerní seanci. Pinknul jsem si jeden LIVE. Vstup dle plánu OK PT nastaven pod SR hranici a Pivot. OK. Dotaz na Jim36 a ostatní. Jaký máš ( máte ) názor na ten zakreslený možný vstup??? (modrá linka). Pro mě je to moc dlouhý. Beru to jako TR a proto čekám na RH. dík za info s pozdravem Liliputek

13319

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...