Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

roman06:
TaG je zkratka Touch and Go, neboli dotek a pokračování, většinou EMA, ale i SR úrovně. Já většinou obchoduji TaG EMA. Použití je jednoduché - při dotyku EMA čekám na formaci 123 (proti směru návratu) v jakékoli podobě, klidně v mini podobě. Je to jedna z vychytávek, kterou jsem na trzích objevil a velmi rád ji obchoduji. ;) Prohlédni mé screeny, ukázek je tam dost a dost.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo diky... tak nejak jsem to vypozoroval tak jsem to chtel potvrdit... a jestli se muzu zeptat EMu mas jakou? Vim ze je to asi docela jedno ale jenom tak kdyby jsi mel k tomu neco rict :) No zatim pouzivam jen paterny ktere znam ale vidim hoodne dalsich veci ktere se daji dobre zobchodovat napr. TaG nebo TR nastup u spodni hranice do uptrendu a takove veci jenze ted mi staci to co delam a postupne budu zapojovat dalsi veci.. diky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim 36, díky za komentář ke včerejšku. Dne 18.5.2010 bych v čase 15:57 vstoupil Short na proražení formace CG, když se na to ted koukám, tak vidím, že to CG asi být nemůže, protože je to v rámci krásné formace 123 High a vlastně jsem omylem vstoupil jako TTE proražení 2. Nicméně obchod by byl úspěšný. 17:09 bych vstoupil Long na proražení malého CG. 17:27 byl vstup Long na proražení CG. Plný SL zasažen :( Varovat mě mohlo 1. Vstup přímo proti Ema 2. Nebyl žádný falešný průraz (pouze ten na kterém jsem vstoupil :( ) Následný průraz Short bych už jen se strachem a nedůvěrou v toto CG pozoroval. 1745 Vstup na proražení velikánské formace 123 High, podpořené Tag (Výsledné fiasko bylo stejně veliké jako celá formace 123) Dnes bych skončil +- 0 a přitom trh tak krásně trendoval :( Pokud někdo můžete poradit co jsem udělal špatně nebo neudělal, budu vděčný. Díky Tomáš

13288

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Maxim Colloseus,

nie som tak ďaleko aby som mohol rozdávať rady, ale podľa mňa si skús na začiatok zvoliť dve formácie napr. 1-2-3 a Rh a obchoduj len tie. I Rossova metóda si vyžaduje určité skúsenosti a i keď sa to zdá byť veľmi jednoduché, tak v reále to je úplne inak a potom môžeš vidieť formácie úplne všade. V grafe máš i EMA a asi nie len tak z nostalgie :), tak ju sleduj a ber obchody v jej smere. Inak čo dodať k obchodom, obchodoval si to, čo si práve videl na grafe a teraz keď vidíš vykreslený graf, tak si vieš spraviť obrázok čo bolo v poriadku a čo bolo mimo. Skrátka sprav si to na začiatok čo najednoduchšie a keď sa bude dariť a ďalšie formácie dostaneš do oka, tak ich pridaj, ale ber i do úvahy, že nemusíš byť pri každom pohybe. Držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Maxim Colloseus,

tvoj krok vzad ber skôr ako krok v pred :). Z mojej skúsenosti viem, že čím menej vstupných paternov používam, tým som pri obchodovaní kľudnejší. Ja osobne používam tiež len dva a tak mám čas sa na obchod v kľude pripraviť, nestresuje ma či vzniklo to alebo ono, čakám len kedy príde ta moja chvíľa. Každý jeden vstup do obchodu je v určitom smere stresová záležitosť a preto je dôležité mať jasne definované pravidlá. A čím ich máš menej, tým skôr si schopný ich dodržiavať. Potom ti nevzniká problém s nerozhodnosťou a ani ťa netrápy na konci dňa, že ti niečo ušlo, ale nemusíš riešiť že si niekam vliezol lebo si len v niečo dúfal. Skrátka robíš obchody podľa svojich pravidiel s tým že si vieš spetne zhodnotiť, či si ich dodržal alebo nie. A či si zarobil alebo nezarobil, je už o niečom inom. Podstatné je dodržať plán lebo len na to máš vplyv. Tak ti držím palce a nezabúdaj, aké si to spravíš také to budeš mať :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maxim C: Přesně jak píše Marhlo, je to pro tebe určitě krok vpřed vyber si co ti nejvíce sedí a s tím začni, další patterny můžeš přidat později.;) Jinak přidám včerejšek, 2 obchody na mini 123 po TaG, jako TTE, v prvním případě před TR a v druhém případě 123 a proražení DB. Druhý obchod byl zajímavý tím, že jsem měl připraven i příkaz do longu pro případ potvrzení DB a utvoření 123 po DB. Oba obchody byly potvrzeny indikátorem, kdyby vyšel long, na obou tf by překročil 0 linku. (tu) Ať se daří!

13294

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tak včera jsem nestihl obchodní čas. Dneska to bylo podle plánu. Počkal jsem si na signál (vydržel jsem to pochvala po mě :) ) vstoupil jsem na RH po proražení TR. (LIVE). Bohužel po rychlém posunu na BE+1 jsem neustal zpětný pohyb a vyhodilo mě to. (BE+1 mám s 1k po 2b na NQ) v TR jsem si po obchodu v klidu zakreslil DT to mohlo ukazovat na směr. V Live jsem si ho nevšiml. ( nestíhám zatím) musím to nastudovat a pokusit se to aplikovat na proražení TR. Spokojený s dodržením plánu. (při více kontraktech bych jel dál - jeden SL by zůstal na logické úrovni) (tu) a ještě obrázek s pozdravem Liliputek

13296

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, liliputek to TR bylo uplne do oci bijici nicmene jsem to nezobchodoval protoze jsem to chtel aspon jednou jeste videt nez do toho vlezu na livu takze priste uz do toho pujdu... mel jsem pak jeden obchod presne ten RH jak ty.. jenomze vystup oba kontrakty na 1.50 takze 52 usd z toho mam... Jim 36 mam tady pro tebe jeden TaG uz jsem je zacal sledovat, tak myslim ze dobre co? A PT by jsi dal asi nekde do oblasti ramecku ktery jsem vyznacil nebo jinak? diky

13297

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nene mam takovy PT porad... jenom v pripadech jako dneska TR bych nechal druhy kontrakt na trail 50% s vystupem na nejnizsi low za posledni dny nekde na 1806... Jinak pokud je to jen tak RH do trendu tak zatim preferuju vystup obou K na PT 1,50 a vedu si zaznamy co dal a co do budoucna jak by slo pracovat s druhym K...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemusis se omlouvat :) no delam to tak protoze mi to zatim dobre vychazi po 40 obchodech a vse se postupne vyviji... SL mam vetsinou 2-5 bodu ale prumernou ztratu na oba K mam asi 80 usd ale tuto ztratu mam zatim 6 krat ze 40 tak proto to zatim neni risk a je to spis maly scalp... Takze uvidim dal co bude... Zatim jedu podle myslenky ze kdyz takto udelam kazdy den 30-100 usd tak na konci mesice by to melo byt treba + 1000 usd a i kdyby bylo + 400 tak jsem spokojeny zatim...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, sledujem už nejaký čas toto vlákno a Ross-ova metóda ma veľmi zaujala. Zaujímam sa o európske trhy a obchodujem nemecké bondy (FGBL). Momentálne nas5 na sim... Rád by som sa s Vami občas podelil o niektoré svoje screeny. Budem rád za každý komentár. JiM36 , zdá sa akoby si preberal štafetu po Gladiátorovi :-) Tvoje príspevky sú veľmi prínosné. vďaka za to...

13299

13300

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...