Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...

Zdravim vas,
mam prosbu, jelikoz anglictina neni ma silna stranka chci se zeptat k poslednimu chartscanu tradingeducators.com/newsletters/chartscan/vol_143/ a poprosim nekoho o prelozeni bodu
#
If the potential end of the correction takes prices past the #2 point of a
1-2-3 formation
#
If the potential end of the correction takes prices past the end of a correction from a previous Ross Hook.™

nerad bych si udelal spatny zaver a nejsem si jist sdelenim chartscanu Dekuji
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amokk:
Ako si iste pochopil, zmyslom posledného chart scanu bolo poukázať na niektoré situácie, v ktorých by sa nemalo vstupovať do pozíciie pri hooku.

If the potential end of the correction takes prices past the #2 point of a
1-2-3 formation

Ak potenciálny koniec korekcie siaha po bod 2 predchádzajúcej formácie 1-2-3. K tomuto bodu však bola na fóre tradingeducators diskusia, ktorá zatiať nebola uzavretá so žiadnym uspokojivým záverom. Ide o to, že pri prvom RH po 1-2-3 je vcelku normálnym javom, že ceny sa v korekcii dostanú na úroveň bodu 2 a je dosť možné, že Joe sa v chart scane pomýlil a podmienka mala byť, že hook nebrať pokiaľ sa ceny dostanú po bod 3. Nechajme sa prekvapiť, či do spomínanej diskusie nepribudnú ďalšie príspevky.

If the potential end of the correction takes prices past the end of a correction from a previous Ross Hook.™

Toto je podobná situácia, len ide o to, že korekcia nesmie dosiahnúť úroveň korekcie, ktorá tvorila predchádzajúci hook.

Ak si čítal knihu Traing the Ross Hook, tak v nej bolo vysvetlované, že hooky sú svojim spôsobom tiež formácie 1-2-3, v ktorých však chýba bod jedna. Takže RH je vlastne bod 2 a koniec korekcie, ktorej začiatkom je RH, je bodom 3. Z uvedeného logicky vyplýva, že Joe v tom prvšom bode mohol mať na mysli to, že korekcia nesmie dosiahnúť bod 3 (analógia s druhým bodom, kedy korekcia nesmie dosiahnuť cenovú úroveň korekcie pri predchádzajúcom RH).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pikey:
Neviem povedať v akom softe to najdeš ale volatility stop sa počíta nasledovne:
Zistíš si priemernú volatilitu za posledných X dní. Túto hodnotu potom odčítaš od najvyššieho close za posledných X dní, resp. pripočítaš k najnižšiemu close za posledných X dní, podľa toho, či chceš byť long alebo short.
Používa sa pri tom koeficient, pričom ku close pripočítavaš výšku volatility násobenú koeficientom.
A ako si zistíš výšku koeficientu? Ako hovorí Joe, trh by ti mal povedať, aká má byť výška koeficientu. Musíš sa s ním trochu pohrať a priebežne ho updatovať tak aby ťa to nevykoplo z pozície pri malej korekcii. Takže ak ťa to vykopne a myslíš si, že korekcia, na ktorej ťa to vykoplo bola bezvýznamná, tak sa pohráš s grafom a prispôsobíš koeficient tak, aby krivka daná volatility stopom kopírovala bežné korekcie trendu v ktorom sa vezieš a znova do trendu nastúpiš.

So Sierrou osobné skúsenosti nemám, ale v niektorom videu, ktoré sú na tomto webe bolo ukázané ako sa daj programovať vlastné štúdie pomocou tabuliek a takto by si to IMHO mohol di sierry dostať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to pikey:
Zkousim prave demo Trade Genesis Navigator. Tam mas moznost si vytvorit vlastni funkci na pocitani takovychto veci. Vzhledem k intuitivnimu pojeti programu to neni vubec tezke. Pokud chces napriklad high 10. carky od konce napises High.10.
O VSS nic nevim, ale co jsem zatim precetl od Rossa, tak psal o mozne velikosti SL jako prumerne volatilite cca za 10 dni. O koeficientu nic nevim :( tzn. hodnotu, ktera mne vyjde, bych mel pouzit jako SL od bodu vstupu do pozice. Tak jsem to pochopil, pokud chapu blbe, predem dekuji za opravu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobry den

Nu ani jsem nevedel, ze je tu podobne vlakno o metodach Joeho Rosse. Asi si budu muset vzit k srdci ponauceni administratora, ze nejprve mam vse poradne precist a prostudovat a teprve pak se ptat -)

Zminovane sesitove preklady jsem si zakoupil na doporuceni jednoho z nasich kolegu uz nekdy v rijnu minuleho roku a musim rict, ze me technika TLOC, TTE uplne ohromila. Kdyz jsem pred rokem zacinal s "ucenim" na zaklade jednoho manualu tento mi sice poskytl dobre zaklady, ale techniky zde popsane mi prakticky vubec nevyhovovali a nedarilo se mi z nich dlouhodobe papirove profitovat. Pozdeji jsem si zakoupil knihu od Eldra ale ani tato me neprivedla k nejakemu vyraznejsimu pokroku, metoda Triple Screen se objevi velice zridka a pokud ano ani na zaklade teto jsem trvale papirove neziskaval. Teprve koupi techto dvou uzasnych knih od pana Rosse se mi zacali otvirat trosku oci. Jeho "denni obchodovani" ctu porad dokola snad uz po pate a porad v nem nachazim nove a nove veci, ktere jsem predtim prehledl, ci nevnimal. Trosku hur bych hodnotil jeho knihu venujicim se spreadum, jelikoz jsem v tomto zacatecnik, tato kniha me neuvedla do zakladů, pan Ross zde pravdepodobne predpoklada jiz nejakou znalost. Nicmeme TTE jsem si doplnil o vlastni 5 filtru a pri cvicnem testovani na platforme Gecka - tuto jsem si zakoupil asi pred dvema mesici - musim zhodnotit, ze mi tyto metody vychazeji u planovani jednodennich obchodu - nikoliv intra v klasickem smyslu - cca na 70 % coz me v pripade moneymanagementu 2:1 privadi prozatimne k malym ziskum. ( rad bych zkusil i obchodovani intradenni, ale vzhledem k tomu, ze mam k dispozici pouze demo platformu PFG Best Direct, kde nelze podle Rosseho inradenniho manualu obchodovat, musim pockat s treninkem az se mi podari ziskat nejakou vhodnou platformu od brokera, u ktereho si, doufam v brzke dobe otevru ucet. Pokud nekdo o takove platforme vite, poradte prosim.

Nedavno jsem priradil k filtrum pouzivani BB( o kterem se zminujete vyse, aniz bych predtim tuto diskuzi cetl) na zaklade aplikace Rosse v tom spreadovem obchodovani. S timto si vsak zatim jen hraju, protoze pan Ross zde aplikaci vysvetluje na spready, ale na futures zde vysvetleni neni, coz me trosku mrzi. A jiny zdroj a pouzivani BB v souvislosti s Rossem zatim nemam.

Stejne tak me mrzi ze mi na muj dotaz distribujici firma jeste neodpovedela, zda pripravuje dalsi preklady Rosse. Velice bych uvital "Trading by the Book" a potesila by me i publikace venovana taktikam obchodovani s opcemi v kombinaci s futures. Zminovanych 800 KC je zatracene mala castka, kdyz si clovek uvedomi, kolik kniha stoji v originale. I kdyz osobne bych i tu "originalni cenu" za kazdou z nich rad zaplatil za podminky, ze by byla v ceskem jazyce, anglicky totiz neumim -(

Preji krasny den vsem

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl:
co dodat? Vitejte ve vlakne.

Elder prezentoval dva systemy, TSS a Impulsni system. Impulsni system je obchodovani RH's pomoci indikatoru.

Ja osobne mam nejradeji obchodovani podle chart [pozicne]. Intradenne aplikuji Rosse na CCI indikator.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...