Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,
hádejte, proč máme v pravidlech diskuze (www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/pravidla-diskuze.html)
odstavec:
[bold]Diskuze není místem pro propírání konkurenčních webu a produktů[/bold]

Protože podobné diskuze zde nechceme, akorát spouští neskutečné množství drbů a hlavně nemají s tradingem vůbec nic společného.

S Tomášem se na tomto webu snažíme dávat co nejvíce našich zkušeností, jsou-li zde nějaké produkty jako knihy, vždy je vybíráme s uvážením obsahu tak, aby co nejvíce korespondoval s našim pohledem, který jako jediný dokážeme obhájit, protože víme že funguje. Samozřejmě existuje bezpočet jiných kurzů, knih atd. atd. ale to bychom se zde mohli bavit do nekonečna, jestli je něco lepší nebo jaké to má chyby či kdo zvolil jakou formu, ale peníze nám to v trzích nevydělá.

Trading je o koncentrovanosti a pozitivním přístupu. Tuto atmosféru bychom rádi zachovali i v tomto fóru a předem děkujeme, že v započaté diskuzi na toto téma již nebudete pokračovat a budeme se moci věnovat zase třeba něčemu, co nám vydělá peníze.

Díky,
Petr
Finančník.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V piatok mi poštárka priniesla domov TTRH. Zatiaľ som prečítal viac než polovicu a musím uznať, že zo všetkých kníh ktoré som doposiaľ o tradingu čítal, práve táto kniha obsahuje fantastické množstvo konkrétnych praktických informácií. Doteraz som stihol prečítať obe knihy od A. Eldera, z ktorých som sa veľa dozvedel, ale pripadali mi byť dosť "všeobecné" a bol som dlhú dobu na pochybách o tom, akým spôsobom vôbec začať budovať obchodný systém. Veľmi sa mi v hlave vyjasnilo po prečítaní Libicovho povídání o TSS :-) Samozrejme Alex v nich venoval veľa priestoru psychológii, MM a iným veciem, ktoré v Rossovej knihe rozoberané vôbec nie sú.
Takisto som čítal L.Williamsa a jeho Long Term Secrets... kde Larry prezentuje konkrétne postupy ovšem z úplne iného uhlu pohľadu, ktoré myslím si ocení až skúsenejší borec, ktorý chce existujúci systém optimalizovať prípadne hľadá niečo nové.
Naproti tomu v Rossovej knihe je veľa naozaj konkrétnych inormácií s praktickými ukážkami použitia. Napr. filtrovanie hookov cez stochastic a projektovanie nasledovného baru ma fakt dostalo. Takisto Rossom prezentovaný prístup k position sizingu má svoje čaro a páči sa mi jeho filozofia "get paid to trade".
Takže pre všetkých, ktorí by si chceli Rossove knihy prečítať a nie sú si istí, či sú jeho knihy hodné peňazí ktoré za ne pýta, môžem knihu jednoznačne doporučiť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

duroslav:

Je super, že máme dalšího člověka, který přišel Rossovi na chuť a tudíž se také začne chlubit se svými poznatky :) Z knihy mám velmi podobný pocit. Také mě napoprvé nejvíc oslovila SSTO, pak jsem ale víc přišel na chuť Bollinger Bands. Není ale problém testovat všechno najednou, že jo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk:

Prednedávnom si sem písal o tom, ako ti vo forexe dobre nefungujú Rh, ale naopak dobre funguje camelback a gimmie. Na niektorých komoditných grafoch, pokiaľ nie sú zrovna v dlhom trende je situácia presne taká istá. Zatiaľ som toho veľa neprešiel ale vidím, že v situáciach kde nefunguje Rh je celkom dobre použiteľný sweet chariot alebo camelback. Chvíľu som si myslel, že použitím filtra (stochastic, BB...) neúspešné obchody v takom období odfiltrujem, ale opak bol pravdou.
Momentálne sa zaoberám myšlienkou, ako čo najskôr zistiť, ktorú metódu je najlepšie v danej situácii na trhu aplikovať. Je zrejmé, že asi treba získať trochu citu pre grafy, aby som napr. po prvej korekcii trendu a niekoľkých stratových Rh uvidel, že pre daný stav trhu nie je Rh to pravé.
Chvíľu som mal dilema, či to zase nebude krok mimo, prechádzať operatívne od Rh k niečomu inému podľa aktuálnej situácie na trhu a či nie je lepšie koncentrovať sa práve na Rh a ten postupne ladiť. Mám také obavy, že priebežné zmeny stratégie by mali za následok okrem iného aj zníženú disciplínu a dodržiavanie obchodného plánu.
Ale Ross ma nakoniec presvedčil tým, že na mieste kde popisoval camelback sám napísal, že len prispôsobiví a inovatívni traderi dokážu konzistentne zarábať peniaze, takže moja myšlienka nie je úplne mimo. Takisto niekde inde písal o tom, ako sa traderi snažia hľadať svätý grál v nájdení optimálnej periódy toho ktorého oscilátora, ale nedochádza im že sú situácie na trhu, kedy im daný oscilátor vôbec nepomôže a treba použiť úplne iný nástroj. Šikovne to prirovnal k mechanikovi, ktorý sa snaží rôzne problémy riešiť použitím rôznej veľkosti kladiva a pritom zabúda na to, že v niektorých situáciach je kladivo bez ohľadu na veľkosť nepoužiteľné a treba použiť úplne niečo iné.

Ako sa na priebežné prispôsobovanie stratégie pozeráte vy, ostatní skúsenejší traderi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Reagoval bych na ten Camelback. Upustil jsem od toho. Ne proto, že by to nefungovalo, ale je to šíleně pomalé. Testoval jsem to na Cable a bylo hrozně málo obchodů - člověk by musel otestovat aspoň 10 let zpátky, aby získal dostatečný vzorek. A 10 let se mi zdá příliš, trhy se mění. A zisků je také samozřejmě patřičně málo, takže by to chtělo hodně velký účet, aby to něco neslo.
Prostě Rossovy metody jsou od přírody metody trendové a denní FX graf trenduje málo. Takže se zdá, že Joe sice pro denní FX něco vymyslel, ale je to podlě mě spíš taková náhražka pro úplnost, která funguje jakž takž.
Takže jsem došel k závěru, že jakmile trh netrenduje, nejde (alespoň mně) tam Rossovy techniky aplikovat. Z tohoto důvodu se na FX věnuji úplně jiným strategiím a na pozičního Rosse přijde čas opravdu až si budu moci dovolit komodity (přesněji řečeno spready). Na intraday (které trenduje snadněji jak v komoditách, tak na FX, a proto tam jdou Rossovy metody aplikovat téměř bez rozdílu) nemám dostatek času kvůli škole. Musím ale říct, že se na to těším - dnes na setkání v Plzni jsem zrovna dvěma lidem ukazoval v knize základy o 1-2-3 a Rh a úplně mi to připomnělo, jak jsou ty strategie geniální :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk: nize prikladam graf kukurice v dobe, kdy tvori sideway move. Udelal jsem pet obchodu, kazdy byl vydelecny. Vstupoval jsem na TTE. Ross obchoduje kazdy trh a kazdy timeframe. Pokud budete delat to co na obrazku, dosahnete dlouhodobe WIN ratio 65%. Papirovy profit na uvedenych 5-ti obchodech cini 1,100 USD = neni spatne :) Neznam forex, ale verim, ze je obchodovatelny, tak jako kazda jina chart. Pri obchodovani uvedeneho principu nepotrebujete vedet, jestli trh trenduje nebo jde do strany. Jedine co potrebujete vedet je, kde je posledni RH a pak aplikovat TTE na vstup a RH jako profit target. Pokud pujdete s trendem, dosahnete WIN cca 70%. Kdyz jsem si delal backtest kukurice za posledni rok, bral jsem vstupy jen do smeru trendu a dosahl jsem profitu 3,200 USD na 1 kontrakt. Jak radi Joe, udelejte to s 10-ti kontrakty a mate hezkych 32,000 USD za rok. Preji mnoho uspechu!! Libic

3239

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Libic:

Díky za jako vždy kvalitní příspěvek. Přiznám se, že mě nenapadlo obchodovat pohyby od TTE vstupu do úrovně Rh, vypadá to opravdu zajímavě. Ostatně je pravda, že Joe, před obchodováním TTE na trend, zjišťuje, zda vzdálenost k Rh je dostatečně velká, aby mu pokryla komise a očekávaný slippage - pro případ, že by se jednalo o scalp, který by se v neproměnil v trend.
Ještě jednou díky, zítra si to vyzkouším na denním FX.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic:
Pokiaľ som to správne pochopil podľa priloženého obrázku, tak sú tam vstupy nie len na Rh, ale aj na breakout bodu 2 formácie 123. Konkrétne myslím vstup 13.3.2006.

Nie je tých 3200 babek na kontrakt v minulom roku nejako málo? Veď len v tom nádhernom trende, ktorý začal v septembri a trval takmer do konca novembra sa dalo zarobiť minimálne 3500 ak nie viac.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miciko:
Na tom trende, ktorý som spomínal sa dalo zarobiť aj 5000+ USD, to je pravda, ale keď sa na to pozrem z praktického hladiska, tak by som na ten trend nastúpil na Rh 10.10. (dalo by sa aj týždeň pred tým, ale boli tam open gapy a na nich by som nevstupoval) a pokiaľ by som trailing stop posúval podľa S/R úrovní, tak by ma to vykoplo na konci novembra alebo na začiatku decembra so ziskom niekde medzi 3200 - 3800 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Duroslav:
zminenych 3,200 USD bylo pro variantu vystup na urovni RH. Jedna se o scalping trhu, ktery funguje jak v sideway pohybu tak v trendu. Netykala se trendoveho obchodovani, ktere mate na mysli. Ano, soucasti jsou take vstupy na breakout bodu 2 formace 123 h/l. Moje ukazka je muj vyplod postaveny na zaklade prace Joe Rosse. Nebo je to prace Joe Rosse a me chvilku trvalo nez jsem to pochopil. At je to jakkoliv, uvedeny princip vychazi z principu Joe Rosse, jenom nevim, do jake miry jsem do tohoto principu vlozil i cast sve prace, pokud jsem vubec nejakou vlozil :)

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...