Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

IE10 je pouze v nových Windows 8, jinak do Windows 7 se pomocí windows update dá nainstalovat IE9. Pro přístup do IB je asi lepší použít Chrome nebo nějaký jiný prohlížeč, IQ i ve verzi 9 bývá o dost pomalejší. Zkoušel jsem se přihlásit na webtrader pomocí IE9 a bez problému. Máte nejnovější Javu? Aktuálně verze 7 update 7.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
mal by som jednu trivialnu otazku. Ked sa hovori o komoditnom obchodovani, co vsetko sa tym mysli, mam taky dojem, ze nie kazdy pod tymto pojmom rozumie to iste. Patria do skupiny komodit okrem rastlinnych, zivocisnych produktov a kovov napr. aj urokove miery, meny, akciove indexy? Na internete vacsinou citam, ze pod tymto pojmom rozumieme suroviny, cize urokove miery medzi komodity asi nepatria. Vedel by mi to niekto trochu ozrejmit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> fenomen

Co to presne je komodita se dozvis napriklad z wikipedie: en.wikipedia.org/wiki/Commodity - prvni veta to docela dobre shrnuje: [ital]In economics, a commodity is the generic term for any marketable item produced to satisfy wants or needs.[/ital]

Nicmene plno lidi (i zde na financniku) zamenuje termin komodita s terminem futures contract (tj. smlouvy o budoucim dodani). Ikdyz se komodity bezne obchoduji prostrednictvim futures kontraktu, ne vsechny futures kontrakty jsou omezeny pouze na komodity. Pokud tedy obchoduji napriklad ES, obchoduji e-mini futures na akciovy index, ale komodita jako takova v pravem slova smyslu to neni.

Ale je bezna praxe, ze to lidi michaji dohromady, takze bych to zas az tak moc neresil (ikdyz futures mi osobne prijde presnejsi).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...